tomek2607

Kurs inseminacyjny bydła

Polecane posty

tomek2607    0

czy orientuje się ktoś gdzie, kto prowadzi kursy inseminacji bydła, ile taki kurs kosztuje, ile trwa czasu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ludzie chwala sobie kurs w ph konrad i co najwazneijsze robia pozniej a nie czasami bywa tak ze rezygnuja po zrobieniu kursu a pieniazki sa w wiekszosci firm podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam dołanczam sie do tematu, mam kilka pytań:

Czy w przypadku robienia kursu np przez konrada podpisuje sie jakąś umowe ze musisz brać od nich nasienie czy to bajki?

Jle kosztował by sprzet to insyminacji?

Czy na swoje potrzeby to sie opłaci (35 dojnych + jałówki)?

Ile czsu można przechowywać nasienie posiadajac ten "termos" czy jak to sie tam nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

umowy żadnej nie musisz podpisywać można brać nasienie od różnych firm. Kontener kosztuje około 2tys zł pistolet około 100zł ale możesz na raty kontener kupić. Nasienie można przechowywać w kontenerze bezterminowo tylko azot trzeba uzupełniać bo paruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A jak to wygląda od strony prawnej, trzeba rejestrować działalność nawet w przypadku gdy tylko u siebie by się robiło?

@damian4000 Ile cenisz za samą usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

20zł za usługę. Jak u siebie się robi tylko to nie trzeba mieć działalności. To tak samo jak sam sobie samochód naprawiasz nie musisz mieć działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

a możecie wypowiedzieć się jak przebiega taki kurs tzn. od ogółu do szczegółu i jak to dla was wychodzi w praktyce tzn. czy lepszy jest wskaźnik wycieleń. Ile kosztuje napełnienie azotem tej bańki i co ile czasu trzeba napełniać?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2607    0

aa gdzie można kupić taki osprzęt??? nie wiecie kiedy konrad rusza z kursami?? kolego damian40000 a mógłbyś podać na gadu jakiś kontakt do konrada kto się tym tam zajmuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

najlepiej zadzwoń do przedstawiciela na twoje województwo na stronie znajdziesz numer to on cię pokieruje. Shiuz i konrad dolewają azot za darmo jak od nich nasienie kupujesz. Mój kontener trzeba co miesiąc dolewać ale są i takie co 3 miesiące trzymają. Kurs przebiega tak że pierwszego dnia przywożą wnętrzności i wszystko się ogląda. A potem to już ćwiczenia na krowach. No i wykłady codziennie. A na koniec egzamin teoretyczny i praktyczny.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2607    0

ciężko to zdać????

 

ile muszę wziąść minimalnie słomek żeby dolali azotu??? muszę sam po nie jechać czy ich przedstawiciel przywozi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak ktoś ma na codzień z bydłem kontakt to zda bez problemu. Pytania były proste a praktyka to wiadomo ale jak komuś nie szło to do skutku próbował aż zdał. Przedstawiciele jeżdżą po całym kraju i nawet 10szt ci przywiezie do domu za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ja w shiuz musialem placic za azot 35 zl miesiecznienie zaleznie ile porcji bralem i ile azotu mi dolewali w konradzie i innych firmach takich jak hg top gen za oslonki i rekawice nie placisz tyle ile bierzesz porcjii nasienia tyle daja ci oslonek i rekawic co jest cikawa kwestia kontenera nie musisz odrazu kupowac mozesz wziąć w uzyczenie osprzet musisz kupic kateter i gilotynke i termometr zecz wazna ... na 35 szt i jalowki jak masz slabego inseminatora i chce ci sie grzebac w d... to warto zawsze poznasz lepiej anatomie krowy a jak cos nie bedzie szlo ci pozneuj to kontener zostanie i bedziesz se do domu nasienie zamawial a tylko inseminator bedzie przyjezdzal ci zacielac proste

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Własnie nie chodzi mi o to czy bedzie taniej samemu robicz czy coś podobnego, głównie o to mi chodzi żeby mniej wiecej poznać stado i mieć troche kontroli nad rozrodem, bo jak do tej pory niemam dobrego insyminatora, który przyjedzie to wpusci nasienie kasa i do domu a może czasem należało by zastosować leczenie lub przeczekać ruje.

Jak to wyglądało u was w praktyce, odrazu po kursie zapładnialiście czy odbywaliście jakąś praktyke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja jak zauważe że coś nie tak to pytam się czy mam robić zabieg czy nie. I jak widzę że krowa już ze 3 miesiące po cieleniu a ma ropę to każe płukanke zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caniek    7

Witam!!!

Ja również jestem po kursie z firmy ph KONRAD.Od razu po zdaniu kupiłem kontener i biore od nich nasienie.inseminuje w gosp. rodziców 60 szt. (krowy+ młodzież)

Kurs miałem ze szkoły to wyniósł mnie troche taniej.

Edytowano przez caniek

MF 1014;U-4514;C-360;T-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

To jak cenowo wychodzi to w Konradzie ?

A z jakiej szkoły miałeś, i w której klasie ?

Od jakiego wieku można robić kurs ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie powiem mam teraz dobrego inseminatora. Najpierw wypyta się wszystkiego przez telefon kiedy zaczęła, jaki śluz itp.) przyjeżdża wkłada rękę i sprawdza stan jajników i czy pora odpowiednia, potem inseminacja a jak za wcześnie czy coś nie tak to hormon podaje, także mnie osobiście nie widzi się robienie kursu na 30 krów. Do słabszych krów mam np 100% Montbeliarde. Z tego co mi opowiadał, to nasienie jakie trafia do rolników to porażka. Konrad czy jakakolwiek inna firma nie przyzna, że nasienie ma obniżoną skuteczność a tak jest. Rolnik tego nie sprawdzi, bo nie ma sprzętu a żywotność plemników jest na poziomie 30%. Na pewno nie tyczy się to wszystkich byków, ale sytuacja jest realna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caniek    7

@ChudyxD cenowo bardzo dobrze,kurs mialem ze szkoly tech.wet w Lomzy.Mialem w 3 klasie trzeba miec uk. 18 lat.


MF 1014;U-4514;C-360;T-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Pytałem się w MCHIRZ to można iść jak się chodzi do szkoły średniej ;) a jak cenowo wychodzi w KONRADZIE na czym ten kurs polega tak dokładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja już po kursie ph KONRAD musze pochwalić firme za organizacje, przez 4 dni dużo nowych rzeczy sie dowiedziałem zarowno teoretycznych jak i praktycznych.

A jesli już pisze to z jakiej firmy używacie nasienia, ewentualnie jakie buhaje polecacie? Oczywiście produkcja mleczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez paw11
      wywar paszowy ktoś stosuje
      Treść ogłoszenia żeby było wiadomo o czym mowa /Moderator
      ''Cena 12 groszy za 1 Litr/KG, dowóz na CAŁY KRAJ w pojemnikach 1 tona lub w cysternie.
      WYWAR dla bydła i trzody chlewnej, świeży z tegorocznych zbiorów pszenicy.
      Produkt: Wywar wysoko białkowy i wysoko energetyczny
      Pochodzenie: Produkcja glutenu pszenicznego, NIE GORZELNIANY!!!
      Nikt z biorących od nas wywar nie zrezygnował jeszcze z tej paszy, zwłaszcza ze względu na stosunek niskiej ceny do jakości czyli dużych przyrostów zwierząt. Rolnicy twierdzą, że jak zliczyli koszty, np. uprawy kukurydzy, to wolą sprzedać na ziarno a zwierzęta karmić wywarem z dodatkiem włókna.
      Hodowcy, którzy zaopatrują się u nas w wywar stosują wywar wraz z dodatkiem tylko włókna siano lub słoma lub inny zapychacz oraz stały dostęp dowody. Można stosować zmniejszając dawkowanie do TMR czy wraz z kiszonką lub inną paszą, wtedy przyrosty są bardzo duże przy dobrych krzyżówkach mięsnych do 1,8-2,0kg na dobę.
      Zastosowanie: bydło (opasy) powyżej 150kg, trzoda chlewna.
      Przechowywanie: 2 miesiące (maj-wrzesień), 3 miesiące (październik-kwiecień), miejsce (silosy, piwnice murowane, inne zbiorniki, beczki, pojemniki pcv, cysterny, wanny, baseny, inne.
      Dawkowanie dla bydła: 5-15l na dobę/1szt. w zależności od wagi (150kg-1000kg), można stosować pompy do rozlewania do koryt, paśników, grawitacyjnie lub w pojemnikach, wiadrach.
      Towar odbiera kilkudziesięciu klientów u których przyrosty bydła MM wynoszą: 1,4-1,8kg z dodatkiem włókna (słabej jakości siano lub słoma) i wody a bydła HO 1,2-1,4kg na dobę. W przypadku polania wywarem śruty, kiszonki lub innej paszy treściwej przyrosty dochodzą do 2kg, bydła mięsnego.
      Analizę zawartości białka i suchej masy wykonało laboratorium kontroli jakości (CoA), badanie na wartość energii w suchej masie wykonało laboratorium Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
      ANALIZA LABORATORYJNA:
      1. Białko – 27,3%
      2. Sucha substancja – 20,6%
      3. Energia – 4188,95kcal/kg (~18MJ/kg)
      Badanie wykonał: prof. dr hab. inż. Andrzej Wilczkiewicz oraz mgr inż. Anna Deptuszewska.
      (PL): Numer weterynaryjny aPL 223 - pokaż numer telefonu - p
      1 litr waży ok. 1,1-1,2kg. Podano w cenach netto.
      Produkt zgodny z:
      Rozporządzenie 767/2009 w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz.
      Dostawy do siedziby gospodarstwa (pojemniki 1tonowe na palecie w okratowaniu) lub w cysternie, beczkach lub pojemnikach pcv 1000l.
      Możliwość odbioru towaru indywidualnie na terenie gminy Wińsko (woj. dolnośląskie). Wielu hodowców zaopatruje się u nas w zbiorniki pcv 1000l na stałej palecie (zbiorniki nowe po 150zł/1szt. dla naszych odbiorców wywaru) i w przypadku mniejszej hodowli zabiera 4-6 zbiorników przyczepą lub samochodem zostawiając puste na wymianę jak butelki w sklepie. Wówczas przyjeżdżając po następną partię na umówioną godzinę, pełne zbiorniki już na rolnika czekają i hodowca nie traci czasu zanim zbiorniki zostaną zalane.
      Obecnie wywar odbiera kilkudziesięciu hodowców i jak dotychczas żaden nie zrezygnował, twierdząc, że to najbardziej ekonomiczne żywienie, podając przy tym wcześniejszy rachunek ekonomiczny, kiedy to stosowali kiszonki, śruty rzepakowe, pasze i koncentraty. Hodowcy przede wszystkim twierdzą, że wywar glutenowy ma bardzo wysoką wchłanialność pokarmową, stąd duży przyrost masy zwierząt przy bezkonkurencyjnej cenie. Przy zapotrzebowaniu 5-20l na dobę, średni koszt tej paszy to ok. 1,4zł na dobę plus słoma lub nawet słabej jakości siano (zwierzę potrzebuje tylko włókna-zapychacza) oraz osobno wody.
      Bydło po wywarze ma apetyt na włókno i pochłania każdy rodzaj siana, słomy jednocześnie podnosząc radykalnie przyswajalność pokarmu co przekłada się na przyrosty masowe.
      Oczywiście żadna reklama towaru nie zastąpi wypróbowania go w praktyce, dlatego zapraszamy Państwa do odbioru 1 czy 2 pojemników na próbę aby sami Państwo ocenili jakość tej paszy.
      Pojemniki 1000l nowe, okratowane na t''
    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, aktualnie hoduję 5 szt byków(aby trochę się o nich poduczyć), w przyszłym roku chciałbym wystartować z hodowlą na większą skalę. Chciałbym kupić 20szt w przyszłym roku i 20 w następnym, tak aby sprzedawać co roku grupę 20 byków. Byki dostawały by śrutę zbożową i ziemniaki. Moje pytanie brzmi: ile hektarów kukurydzy na kiszonkę musiałbym zasiać w pierwszym roku a ile w drugim? Kiszonkę chciałbym przetrzymywać w silosie, tylko nie wiem jaki zrobić(ile m3). Czy warto żywić opasy wysłodkami i młótem? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.   
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
    • Przez Filipson
      Witam. Mam zamiar przerobić garaż na oborę dla opasów i potrzebuję Państwa pomocy jak byłoby najkorzystniej wykorzystać posiadane pomieszczenia. Na chwilę obecną posiadam 17 sztuk byków oraz 4 sztuki jałówek - wszystkie mają około 10-11 miesięcy. W najbliższym czasie zamierzam dokupić około 10 sztuk młodych cielaków (miesięcznych). Dobrze byłoby gdyby udało się wplanować 2,5-3 metrowy korytarz. 
      Załączyłem szkic garażu wraz z jego wymiarami wewnętrznymi.  Na kolor ciemnoczerwony zaznaczyłem drzwi które mają niecałe 4 metry szerokości. Wysokość garażu to 3 metry. Ściana wewnątrz budynku może być zburzona gdy będzie to konieczne. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj