Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop słaby pomimo duzego ciśnienia.

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 30 październik 2015 - 18:33

Panowie nic nie robię koło cyklopa narazie mam inną robotę ale się odezwę jak coś zrobię ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop słaby pomimo duzego ciśnienia. Dzisiaj, 19:24
  •  

#22 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 16:30

Witam pod długiej przerwie, załączam kilka zdjęć co i jak. Jest tu zawór przelewowy i jakiś zawór na rozdzielaczu 3 sekcyjnym.

Załączone miniaturki

• IMG_42681.JPG
  • IMG_42691.JPG
  • IMG_42701.JPG
  • IMG_42711.JPG
  • IMG_42721.JPG
  • IMG_42731.JPG

#23 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 12:19

Witam otóż rozebrałem dzisiaj ten zawór przelewowy wyczyściłem go i wszystko czyste elegancko, cyklop działa z opóźnieniem stawiam na dzielnik strumienia otóż iż na małych obrotach cyklop słabiutko reaguje na wysięgniku a podpory i obrót to aż ciągnik dusi ciśnienie 150 na wolnych.Myślę ze poprzedni właściciel po prostu go podkręcał na zaworze przelewowym i działał i dlatego na wolnych obrotach jest 150 na podporach, zmniejszę ciśnienie i spróbuje połączyć rozdzielacze razem co wy na to ??? nie rozwali znowu mi tej głowiczki jeżeli zmniejszę to ciśnienie ? 

#24 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 17:15

I zrobiłem jak pisałem wyżej obniżyłem ciśnienie do 80 bar dla pewności żeby nie rozwaliło głowiczi. Ale lipa po połączeniu rozdzielaczy bez rozkręcania ich po prostu zasilanie na 3 sekcyjny a powrót 3 sekcyjnego jest zasilaniem 2 sekcyjnego. hymm 2 sekcyjny wcale nie działa coś blokuje i się zawór przelewowy otwiera, mało tego to ramie na wolnych obrotach chodzi jako tako ale siebie nie podniesie, ani nie podniesie nic. Co mam robić ????

#25 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 17:23

coś nie tak albo żle piszesz albo ciężko zrozumieć 150 bar i nie może podnieść nić niemożliwe

#26 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 17:39

No tyle miał ale na podporach a na wysięgniku 50, i dlatego obniżyłem bo aż ciągnik przyduszało . Jednym słowem ciśnienie duże było a cyklop mułowaty ale siłę miał ;) a teraz połączyłem rozdzielacze i obniżyłem wspomniane ciśnienie (teraz jest bez dzielnika strumienia) i cyklop jest szybszy ale nic nie podnosi ;\

#27 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:01

stawiam na dzielnik strumienia otóż iż na małych obrotach cyklop słabiutko reaguje na wysięgniku a podpory i obrót to aż ciągnik dusi ciśnienie 150 na wolnych. 

Kolego tak ma być, tylko ciś ma byś 100. Miałem cyklopa od nowego i w c-330 to drugi rozdzielacz zaczynał dopiero reagować słabo od 800obr/min. Po to jest dzielnik strumienia że w pierwszej kolejności daje olej na pierwszy rozdzielacz a nadwyżkę dopiero na drugi. Tak ma to działać. Obroty WOM powinny być 430 i wtedy cyklop dopiero powinien chodzić prawidłowo. Poskładaj wszystko jak było i nie kombinuj (nie łudz się) że cyklop Ci będzie chodził na wolnych obrotach ciągnika.

Dzięki dzielnikowi i odpowiednim obrotom WOM-430 mamy możliwość operowania dwoma rozdzielaczami jednocześnie i to jest jedyny i główny powód takiego rozwiązania hydrauliki.

#28 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:18

Ja nie chce żeby chodził na małych obrotach lecz na normalnych jak piszesz, ale jest za wolny zamulony i to widać od razu gołym okiem, a wracając do tematu źle połączyłem rozdzielacze powrót z 3 sekcyjnego muszę podłączyć do Zasilania 2 sekcyjnego a nie do powrotu i dlatego się dławi jak nacisnę na wajchę od 2 sekcyjnego, chcę wywalić ten dzielnik strumienia. Ale z drugiej strony jak podłączyłem sprawny na 100 % dzielnik  to nie było poprawy. Piszcie co wam jeszcze przychodzi do głowy.

#29 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 22:00

jak chcesz wyrzucić dzielnik to musisz mięć pompę podwójną,  dwie pompy , dwustopniową nie wiem jak napisać myślę że wiesz o co chodzi

#30 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 22:05

O to chodzi żeby każda pompa miała swój rozdzielacz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 22:06

dokładnie

#32 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 14:45

Wiec wyrzuciłem ten dzielnik i rozdzielacze złączyłem,ciśnienie również ustawiłem, cyklop działa ale mam wrażenie ze teraz na wolnych lepiej chodzi jak na szybszych. Na razie tak zostawię być może jest olej za gęsty stary silnikowy. I przez to jest taki przymulony.Albo pompa już niema tej wydajności.

#33 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 14:52

na ile ustawiłeś ciśnienie  

#34 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 18:12

100 z hakiem

#35 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 18:40

to nie za wiele tak jak było 150śmiało daj

#36 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:40

ee jeszcze porozrywa rozdzielacz

#37 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 20:26

rozdzielacz wytrzyma duuuużo więcej jak by miało rozerwać to pierwsze pompę a tak niskie ciśnienie czyli 100bar to nigdzie nie występuje chyba że w c330

#38 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 21:48

to nie za wiele tak jak było 150śmiało daj

Takie rady zachowaj dla siebie. Najsłabszym punktem hydrauliki są węże i standardowe ( a pewnie takie ma ) wytrzymują 180 bar. Gdy napompujesz w siłownik 150 a ładowacz jest w ruchu to wystepują chwilowe przeciążenia (bezwładność) i co za tym idzie ciśnienie wewnątrz siłownika skacze a margines bezpieczeństwa zostawiasz mały i efektem są pękające węże.

#39 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 22:14

no z tego co czytam twoje wypowiedzi to chyba pierwszy raz tak dałeś do pieca skaczące ciśnienie  czy olej  można sprężyć ? , mogę ci tylko dlatego przyznać rację że to pozostałość po komunie bo żaden system hydrauliki siłowej nie przewiduje ciśnienia poniżej 150bar tak dałem już z zabezpieczeniem tylko nie wyskakuj że wspomaganie miękkie skrzynia biegów itp,a jeśli chodzi o hydraulikę poza komuną to kolego na dzień dzisiejszy są stosowane 2x wyższe  ciśnienia i ty dobrze o tym wiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 23:50

Kolego nie dyskutujemy o wszystkich (bliżej nie określonych) "systemach hydrauliki" tylko konkretnie o cyklopie, wg. Ciebie "pozostałości po komunie" i do tego się odnoszę. Jakie są węże to się orientuję i dlatego napisałem że ma te najsłabsze, chociaż w moim przypadku (cyklopie) żaden wąż przez 10 lat użytkowania nie pękł i sprzedałem go w 100% oryginale, choć były standardowe "Stomil Bydgoszcz"180bar.

Co do skaczącego ciśnienia ,to załóżmy że masz pełną łyżkę np; piasku na całym wysięgniku podniesioną na max. i opuszczasz ramię do połowy i zatrzymujesz, to jak myślisz ?co się dzieje w siłowniku, który jest odcięty rozdzielaczem i nie ma żadnego zaworu przeciążeniowego, czy innego? Podpowiem Ci ciśnienie krótko trwale i gwałtownie mocno wzrasta. Takie są prawa fizyki, wystarczy trochę wyobraźni i logiki aby to pojąć.

Na marginesie dodam że akurat cyklop był dopracowaną maszyną, która chodziła długo i bezawaryjnie pod warunkiem że pseudo znawcy nie zaczynali go ulepszać (podkręcać) bo wtedy zaczynały się pękające węże, połamane ramiona itp.