Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Rollant 46rc załaczanie/wyłączanie noży

Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 październik 2015 - 12:11

Claas Rollant 46rc załaczanie/wyłączanie noży

Koledzy posiadam prasę claasa rollant 46r jednakże w tym roku współpracuje z większym ciągnikiem i mogę sobie pozwolić na pracę z nożami które zakupiłem.Problem leży w tym że prasa noże załaczy a nie można wyłaczyć, gdy otwieram klape cały czas jakby ciśnienie szło na noże poniewaz preży się przewód przy siłowniku od załączanie noży, nie ważne czy mam na pilocie ustawione na 0 czy załączanie czy wyłączanie noży.Wymieniłem juz cewke na tym elektrozaworze bo była spalona porozbierałem i poczyściłem ten elektrozawór wszystko działa jak należy zamieniałem cewki na tym elktrozaworze przy kole z lewej strony i zawsze bez problemu załączy noże ale nie mozna ich wyłączyć aby to poczynić trzeba odkrecić 1 przewód od tego siłownika co załącza noże aby olej swobodnie spłynoł. Jednak gdy otwieram klape( na panelu mam ustawione pokrętło od noży na 0) noęę sie załączają i już nie moge ich wyłaczyć zauważyłem że na powrotnym przewodzie od elektrozaworu jest zamontowany zawór (prawdopodobnie zwrotny) i jakby to on trzymał jednak po jego wyjęciu w ogóle klapa sie nie podnosi, więć przeczyśćiłem i załozyłem wszystko tak jak było i na tym moje prace staneły a nie mam  blisko siebie nikogo żeby miał taką prase z rotorem żeby podejrzec.Prase użytkuje od 2008r i nie uzywałem w niej wczesnie noży bo były wyjęte i 80KM bez miało co robić. Może ktoś z was miał podobną prase i może spotkał sie z takim problemem 

Edytowany przez krupson, 26 październik 2015 - 12:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Rollant 46rc załaczanie/wyłączanie noży Dzisiaj, 05:09
  •