andrzejkowalczyk84

zmiana dwóch rozdzielczy na jeden

Polecane posty

seweryn20    825

To znaczy masz rozdzielacz do podnośnika z trzema pozycjami praca, stop i praca?

Rozumiem że chcąc opuścić podnośnik dajesz w pozycję praca którego wyjście idzie przelewem do zbiornika?

Jeśli tak to podnosi ci podnośnik bo na powrocie coś stawia opór, rośnie ciśnienie i olej cofa się wyjściem ciśnieniowym do siłownika podnośnika.

U mnie gdy rano jak zimno zapalę ciągnik, podepnę przyczepę a sekcja od niej jest w pozycji pływającej to jadąc na obrotach podniesie pakę.

Gęsty olej ma ciężko przecisnąć się przez filtr oleju i wpycha go w wyjście na siłownik przyczepy.

 

Gdzie masz wpięty drugie wyjście sekcji podnośnika?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Musisz podpiąć drugie wolne wyjście pod powrót bo inaczej gdy jest zakorkowane opuszczając podnośnik za każdym razem pompa pracuje pod max ciśnieniem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Witam, myslałem własnie o wywaleniu tego rozdzielacza spod siedzenia i zrobienie jakiegos fajnego sterowania podnosnikiem i pomyslalem o tym rozdzielaczu http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-1-sek-60l-elektryczny-12v-i5788024668.html   lub http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sek-joystick-plywajaca-i5788023214.html   i ten drugi chyba bedzie lepszy ze wzgledu na sekcje pływająca .prosze o jakies doradztwo w tej sprawie. I jeszcze czy jest wogóle sens takiej operacji chodzi głownie o szybkość i moc udzwigu bo jesli tak to jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No sekcją pływającą do podnośnika musisz mieć.

Ja u siebie wywaliłem regulator i założyłem bółgara. Podnosi trochę szybciej choć nie wiem czemu i trzyma jak zaspawany, chodzi lekko bez szarpnięć i bez względu na temp. oleju nie spada prędkość działania., Dla mnie warto było.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj