andrzejkowalczyk84

zmiana dwóch rozdzielczy na jeden

Polecane posty

wymieniłem oba oryginalne rozdzielcze na jeden taki od tura. wszystko ładnie pięknie podnosi talerzowke na 500obr/min. kipuje przyczepę bez problemu, ale jest jeden problem - przy opuszczaniu podnośnika siada tylko do momentu dotknięta narzędzia z ziemią. jak zrobić aby była pozycja jak w starym do tylu na opuszczanie żeby opadał do końca. najgorzej będzie przy plugu bo nie opuści do końca. jak mi się uda to dodam zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A to skopałeś sprawę. Pływająca jest po to by narzędzie swobodnie opadało i poruszało się w raz z ukształtowaniem terenu. Bez pozycji pływającej podnośnik nie nadaje się do niczego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mostek mostkiem pływającej jeśli nie ma nie zastąpi. Podnośnik pójdzie wyżej ale niżej już nie bo olej jest zamknięty. 

Jedyne co możesz zrobić to po opuszczeniu zablokować dźwignię w tym położeniu. Przelewem z ciśnieniowego pójdzie olej do skrzyni a sam podnośnik będzie pływał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

andrzejkowalczyk84@podobnie zrobiłem w swoim ciągniku tylko na orginalnym rozdzielaczu od kiprowania ,tłoki podnośnika mam na zewnątrz a rozdzielacz podnośnika w tylnym moście który uległ awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wtedy pompa bedzie cały czas "wyła" 

 

 


niestety nie mogę dodać zdjęć, ale jest tak zrobione jak w linku do ogłoszenia z olx tylko nie ma tego mostka między powrotem głównym a z powrotrm od podnośnika, może się uda zrobić i bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

zasilanie orginalnego rozdzielaczapodnośnika ktore idzie od rozdzielacza do kiprowania zastąpiłem wolnym spływem do skrzyni biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli dasz w pozycję opuszczanie pompa nie będzie wyła. Bo olej pójdzie tym bajpasem do powrotu. 

Jeśli masz możliwość zamień tą sekcję na pływającą. W przyszłości możesz dołożyć siłownik dodatkowy dwustronnego działania i będziesz miał możliwość ciśnieniowo opuszczać podnośnik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To zostaw. Ale żeby podnośnik pływał dźwignie musisz blokować w pozycji opuszczanie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kup suwak - sekcja pływająca i po problemie to prosta robota. Kto Ci sprzedał ten rozdzielacz powinien mieć takie suwaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

narazie niema problemu poprostu trzeba trzymać dzwignię do momentu opadnięcia narzędzia na odpowiednią wysokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na razie to ty zrób blokadę utrzymującą dźwignię w pozycji opuszczanie i będzie działać. A w przyszłości załóż tram sekcję pływającą.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe5    2

myślałem o tym ale w ten sposób może być za mały przepływ oleju na powrocie ponieważ pompa ma dużą wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W 30-ce? Co ty!!!  Pompa w 30+ce ma mniejszą wydajność niż jakikolwiek dostępny rozdzielacz na rynku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dołożyłem zatrzask do rozdzielcza i sworzen został delikatnie sfrezowany w celu zwiększenia przepływu oleju na powrocie, ale w 100% nie pomogło bo bez obciążenia podnosi podnośnik.
wyniosło 50 zł a nie 200 za sekcję pływającą. dołożę jeszcze mostem między powrotami i będzie git.
może ktoś wie czy można kupić taki oryginalny oczkowy 1/2 z 3/8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kiedy podnośnik podnosi? jak sekcja od niego jest w pozycji pływającej?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma zatrzask na obydwu pozycjach
nie ma plywajacej
podnosi bez obciazenia również w pozycji na opuszczanie bo podobno ma jeszcze za maly przeplyw oleju na sfezowanym suwaku i do tego potrzebny jest mostek na powrotach.
jakby nie było też jest tam jakieś ciśnienie wytwarzane przez pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj