karol1221

Sieczkarnia Claas czy New Holland

Polecane posty

karol1221    1

Witam planuję w przyszłym roku zakupić sieczkarnię do kukurydzy. Mam na myśli jak na razie Claas Jaguar 682 S i 690 myślę też nad New Holland 1905.Rozglądam się trochę jak mam czas do tych czasowa Mengele Mb 350 turbo którą mam już kilka ładnych lat sprawowała się dobrze. Dodam że mam na obecną chwilę 35 sztuk bydła. Kukurydzy mam w planie siać około 2.5-3 ha. Jaka waszym zdaniem była by lepsza ja osobiście przymierzam się pod Claas-a  ale dodam , że nie chodzi oto aby była ta bo mi się podoba ta marka i taka ma być. Dziękuję za przeczytanie mojego tematu i liczę na odpowiedź użytkowników tych sieczkarni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

U mnie ma gościu 60 sztuk i miał 15 ha kukurydzy(i robił sianokiszonkę) Na 3 ha to nie lepiej ci wynająć sieczkarnie samojezdną  zapłacisz 3 tys i masz spokój a maszyna też się zużywa a remont kosztuje  a jak chciałbyś jechać na zarobek to jakaś musi być porządna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1221    1

No właśnie nie za bardzo opłaci mi się nająć bo jeszcze były by  sianokiszonki część. No cóż utrzymanie kosztuje a kombajnu to nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

A nawet ktoś inny nie ma sieczkarni zawieszanej u ciebie i ty byś dokupił  na dwie u jednego a potem u drugiego swoją część. Utrzymanie np kombajnu kosztuje ale ktoś kto ma bizona i do niego ma tanię części a jak ja mam classa(starego) dużo części zakładam z dawców tylko łożyska kupię i paski nowe a ktoś ma nowsze maszyny to już ciężko coś znaleźć. 3 hektary 2 rzędówką ciągnikową zetniesz spokojnie w 1,5 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1221    1

@jonkiszi nie wiem nie doczytałeś ale posiadam starą MENGELE MB 350 TURBO. JA nie lubię chodzić do kogoś i się prosić tyle. A z kombajnem to tak masz Claasa to bym powiedział łatwiej części a ja mam Deutz-a starego i jest kombinowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Szymonek to nie Ty masz tylko tata/ brat czy jeszcze ktoś tam inny... Post oderwany od tematu i takie dzieci nie powinny mieć prawa głosu... Idź się ucz bo jutro sprawdzian z przyry :P

 

 

A swoją drogą do autora chyba właśnie jednorzędowa w Twoim przypadku będzie lepszym wyjściem bo jednak samojezdna będzie droga w utrzymaniu.. Chyba że masz w palach jakieś usługi bo w okolicy nie ma za bardzo takich sprzętów czy coś to by zmieniało postać rzeczy:)

Znajomy robi w usługach kiedyś jeździli na NH 19905 itp i ogólnie chwali te maszyny teraz przeszli na FX więc jakieś zaufanie do marki mają ;) niedawno jeszcze jedną mieli na sprzedaż 2005 (chyba) z kemperem 3000 chciał za nią 38 tys z kompletem nowych noży więc tanio nawet ją oglądałem.

Drugi znajomy też miał NH z tej serii i też chwali miał z nią tylko jeden problem paliła pasy na gniotowniku ;p

zorientuj się do czego łatwiej części  zdobyć i kup tą mniej dojechaną bo wiadomo że maszyny z tamtych lat już to co miały zrobić mają już dawno za sobą :)

 

wszyscy piszący że mam X ha i jadę na usługach wszystko spoko właśnie jak masz 5-10 ha i więcej to inaczej ciebie traktują zarówno finansowo jak i terminowo do małych kawałków często nie chcą przyjeżdżać więc tutaj jest pewnie główny problem :)

Edytowano przez valadin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Fantasta totalny na 3 hektary kupować sieczkarnie, koszt utrzymania  maszyny bedzie cie kosztować 50 razy drożej niż usługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj