Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz DX 110 przybywa oleju w skrzyni biegów pomocy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek522

krzysiek522

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2015 - 17:17

witam mam nietuzinkowy problem przekopałem kilka forów i nie znalazłem podobnego przypadku jak moj mianowicie:

mam ciagnik deutz fahr dx 110 kupiłem go po okazyjnej cenie z problemem ubywającego oleju hydrauliczno przekładniowego ze zbiornika za kabiną a przybywa go w skrzyni biegów, ktorędy on moze uciekac bo dookoła nie ma zadnych duzych wycieków albo bardzo małe niezwiazane z tym gdyz ucieka go około 15 l na 10ha orki np. ... Wiec jest to bardzo uciążliwe a ostatnio ze skrzyni wypuściłem 60l oleju :o !!! a z tego co mi wiadomo powinno byc około 40l. Moze ktos wie gdzie moze byc wyciek albo chociaz sugestie (na bank na zewnątrz wycieku nie ma )a demontarz kabiny troche mi sie nie usmiecha 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz DX 110 przybywa oleju w skrzyni biegów pomocy Dzisiaj, 02:01
  •  

#2 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 25 październik 2015 - 17:32

Deutz DX 110 przybywa oleju w skrzyni biegów pomocy kezeli pompa hydrauliczna w środku skrzyni to może z niej jest wyciek. podnosi tak jak zawsze?

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#3 Share krzysiek522

krzysiek522

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2015 - 19:04

kezeli pompa hydrauliczna w środku skrzyni to może z niej jest wyciek. podnosi tak jak zawsze?

pompa hydrauliczna centralna jest w skrzyni ktora smaruje drążone wałki w skrzyni i. t .p . widziałem po zdjeciu pokrywy od dołu skrzyni i jak na moj rozum to nawet jak by był z niej wyciek to by nie był do zobaczenia bo ona bierze olej z dołu skrzyni przez smok/filtr stalowy, ale czemu ubywa olej z dodatkowego zbiornika i przybywa w skrzyni a podnosnik podnosi kazdy ciezar moze nie tak zbyt szybko,  wspomaganie działa wzorowo...

#4 Share dzikus

dzikus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 październik 2015 - 17:57

Ja mam starego jak świat same jaguara i miałem ten sam objaw. Pompa do hydrauliki jest w moim w skrzyni biegów, a właścicwie nad tylnim mostem, ale to na jedno wychodzi. Dostęp po wyjęciu siedzenia i pdłogi. U mnie był wyciek z pompy do skrzyni. Poza tym w skrzyni jest jeszcze jedna pompa, która smaruje, zasila sprzęgło hudr wom i ona bierze olej ze skrzyni. Jeżeli pompa, o której piszesz bieże olej ze skrzyni, to nie jest to pompa do hydrauliki czyli podnośnika itp. Gzie masz pompę, która bierze olej z tego zbiornika, w którym ubywa oleju?

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share krzysiek522

krzysiek522

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 październik 2015 - 20:10

Ja mam starego jak świat same jaguara i miałem ten sam objaw. Pompa do hydrauliki jest w moim w skrzyni biegów, a właścicwie nad tylnim mostem, ale to na jedno wychodzi. Dostęp po wyjęciu siedzenia i pdłogi. U mnie był wyciek z pompy do skrzyni. Poza tym w skrzyni jest jeszcze jedna pompa, która smaruje, zasila sprzęgło hudr wom i ona bierze olej ze skrzyni. Jeżeli pompa, o której piszesz bieże olej ze skrzyni, to nie jest to pompa do hydrauliki czyli podnośnika itp. Gzie masz pompę, która bierze olej z tego zbiornika, w którym ubywa oleju?

Pozdrawiam

pompa jest na zewnątrz przy silniku

pozdr

#6 Share greegor

greegor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:42

krzysiek 5222

Przed laty robiłem starego DX był ten sam problem pompa przy silniku , okazało się ze jakiś sworzeń zrobił dziurę w zbiorniku oleju od hydrauliki nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło ale olej uciekał do skrzyni biegów pospawałem ten otwór MAGIEM  i zakleiłem klejem do metalu wszystko było OK.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2015 - 21:28

Miałem podobny przypadek jak kolega wyżej, ale u mnie nie chciał podnosić bo wszystek olej do skrzyni uciekł... 

Dodaj odpowiedź