Polecane posty

krzysiek522    0

witam mam nietuzinkowy problem przekopałem kilka forów i nie znalazłem podobnego przypadku jak moj mianowicie:

mam ciagnik deutz fahr dx 110 kupiłem go po okazyjnej cenie z problemem ubywającego oleju hydrauliczno przekładniowego ze zbiornika za kabiną a przybywa go w skrzyni biegów, ktorędy on moze uciekac bo dookoła nie ma zadnych duzych wycieków albo bardzo małe niezwiazane z tym gdyz ucieka go około 15 l na 10ha orki np. ... Wiec jest to bardzo uciążliwe a ostatnio ze skrzyni wypuściłem 60l oleju :o !!! a z tego co mi wiadomo powinno byc około 40l. Moze ktos wie gdzie moze byc wyciek albo chociaz sugestie (na bank na zewnątrz wycieku nie ma )a demontarz kabiny troche mi sie nie usmiecha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

kezeli pompa hydrauliczna w środku skrzyni to może z niej jest wyciek. podnosi tak jak zawsze?


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek522    0

kezeli pompa hydrauliczna w środku skrzyni to może z niej jest wyciek. podnosi tak jak zawsze?

 

pompa hydrauliczna centralna jest w skrzyni ktora smaruje drążone wałki w skrzyni i. t .p . widziałem po zdjeciu pokrywy od dołu skrzyni i jak na moj rozum to nawet jak by był z niej wyciek to by nie był do zobaczenia bo ona bierze olej z dołu skrzyni przez smok/filtr stalowy, ale czemu ubywa olej z dodatkowego zbiornika i przybywa w skrzyni a podnosnik podnosi kazdy ciezar moze nie tak zbyt szybko,  wspomaganie działa wzorowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikus    0

 

Ja mam starego jak świat same jaguara i miałem ten sam objaw. Pompa do hydrauliki jest w moim w skrzyni biegów, a właścicwie nad tylnim mostem, ale to na jedno wychodzi. Dostęp po wyjęciu siedzenia i pdłogi. U mnie był wyciek z pompy do skrzyni. Poza tym w skrzyni jest jeszcze jedna pompa, która smaruje, zasila sprzęgło hudr wom i ona bierze olej ze skrzyni. Jeżeli pompa, o której piszesz bieże olej ze skrzyni, to nie jest to pompa do hydrauliki czyli podnośnika itp. Gzie masz pompę, która bierze olej z tego zbiornika, w którym ubywa oleju?

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek522    0

 

Ja mam starego jak świat same jaguara i miałem ten sam objaw. Pompa do hydrauliki jest w moim w skrzyni biegów, a właścicwie nad tylnim mostem, ale to na jedno wychodzi. Dostęp po wyjęciu siedzenia i pdłogi. U mnie był wyciek z pompy do skrzyni. Poza tym w skrzyni jest jeszcze jedna pompa, która smaruje, zasila sprzęgło hudr wom i ona bierze olej ze skrzyni. Jeżeli pompa, o której piszesz bieże olej ze skrzyni, to nie jest to pompa do hydrauliki czyli podnośnika itp. Gzie masz pompę, która bierze olej z tego zbiornika, w którym ubywa oleju?

Pozdrawiam

 

 

pompa jest na zewnątrz przy silniku

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greegor    0

krzysiek 5222

Przed laty robiłem starego DX był ten sam problem pompa przy silniku , okazało się ze jakiś sworzeń zrobił dziurę w zbiorniku oleju od hydrauliki nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło ale olej uciekał do skrzyni biegów pospawałem ten otwór MAGIEM  i zakleiłem klejem do metalu wszystko było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Miałem podobny przypadek jak kolega wyżej, ale u mnie nie chciał podnosić bo wszystek olej do skrzyni uciekł... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Podnosi ? Ci co piszą o sworzniach robiących dziury w zbiorniku bajki piszą. Prawdopodobnie poszły uszczelniacze na tłoku podnośnika pod plecakiem i olej tamtędy się przelewa do skrzyni. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro106    0

Mój brat miał podobny problem deutz u niego pompa hydrauliczna podnosnika siadała i były obiawy jak by była przeciążona, te pompy mają zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe i jak ma za ciężko przepompowują olej do skrzyni biegów dlatego oleju też przybywało w skrzyni a w pompie sucho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greegor    0

Jaro 106 nie  wiesz o czym piszesz  dojc ma osobny zbiornik jak pompa puszcza  to olej idzie do silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro106    0

Jaro 106 nie  wiesz o czym piszesz  dojc ma osobny zbiornik jak pompa puszcza  to olej idzie do silnika

 

greegor nie wiesz o czym mowa w temacie więc się nie wypowiadaj i nie krytykuj jak się nie znasz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dla czego do pompy dochodza 4 weze,od czego sa?dwa na pewno od podnosnika a drugie?

 

 

2 są od wspomagania czyli jedna sekcja i 2 od hydrauliki zewnętrznej/podnośnika czyli sekcja 2.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co może być w Dx 90 podnośnik na zimnym się podnosi wystarczy ręką nacisnąć i opopada(wajcha na opuszczanie) no i jeszcze po wczorajszym wyjeździe po drzewo dziś zauważyłem zazygany olejem tył jak by z tego korka u góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez damiex90
      Witam, ostatnio ułamała mi się taka dźwigienka przy rewersie w ciągniku same explorer. Pytanie brzmi jak to coś na zdjęciu może się nazywać albo jakiś numer katalogowy..
      1.xps
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj