Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okrywanie truskawek

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZACH

SZACH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 październik 2015 - 14:57

Okrywanie truskawek Stosujecie nawozy przed zimą w truskawkach. Kiedy rozpoczynać okrywanie na zime. Jaką grubość agrowłóknina stosujecie? Ile razy odsłanacie ja wiosna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Okrywanie truskawek Dzisiaj, 05:37
  •  

#2 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 26 październik 2015 - 20:46

Okrywanie truskawek

jak zwykle nikt nie chce odpowiedzieć 

wprawdzie ja okrywam truskawki folią perferowana podobno wcześniej wychodzą ale technika uprawy podobna 

ja przykrywam na zimę jak nadaja mrozy to na 3 dni przed czsem może być odwilż w połowie zimy więć tzreba brać poprawkę na termin

w tamtym roku część kryłem w grudniu częsć w styczniu i w lutym pierwsze wyszły te z grudnia 

przed przykryciem trzeba dać drugą dawkę nawozów  pierwsza po ścięciu druga w pażdzierniku i wapno granulowane do tego po 3 tygodniach przed przykryciem nalezy opryskać od chwastów na wschodzące

na wiosnę odkrya się tuż przed kwitnieniem aby nie opóźnić zbiorów ale też żeby nie porazić kwiata szarą pleśnia

po kryciu nawozy oraz wszytskie możliwe opryski a przekrywa się jeśli są możliwe przemrozki w nocy aby kwiat nie zmarzł  

#3 Share SZACH

SZACH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 październik 2015 - 09:57

Okrywanie truskawek Dzięki. Czyli folie stosujesz na zime, a na ogrodników w maju zakładasz agrowłóknina ? Ile płacić za folie i agro. U mnie oferta p19 6,35×100=266zl p23 6,35×100=342zl folia 12×100= 690 zł Ogólnie folia bardziej żywota jeśli chodzi o zime. Ja zostawiłem ostatnio kawałek foli w czasie kwitnienia, myśląc , że może przyśpieszenie, ale efekt szok.Z krzaków zrobiły się miniaturki.Jak i z owocu.Nauczka na przyszłość....
Saletra wapnia chyba tez odpada na kwitnienie, w tym roku dałem wapno granulowane na zime.Chyba w maju powinno zadziałać..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 28 październik 2015 - 18:12

Okrywanie truskawek

ja kupuje na kg folię zalezy jaki gatunek  

na wiosnę przymrozki stosuje agrowłokninę 19 oraz folię zawsze uratuje te dolne partie kwiatów 

niekażda odmiana toleruje saletre wapniowa dlatego ja daje wapno granulowane jutro skoncze rozsiewać 

#5 Share SZACH

SZACH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 październik 2015 - 18:56

Okrywanie truskawek Ja spałem 10 dni temu wapno kornicki i małą dawkę polofoski6 Deszcze powinny przez zimę wymyślić chlor. Na wiosnę sypne hydrocomplexem Myśle, że 220/250 będzie okej. Ja miałem problem po skoszeniu liści, niestety było tak sucho ze nie spytałem nawozu. Co śmiejesz w lipcu po skoszeniu ? Saletra wapnia z yara, czy może hydro?
220/250 kg/ha

#6 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 29 październik 2015 - 18:51

Okrywanie truskawek

ha ha nie mogę zdradzać szczegółów na temat nawozów  każda odmiana potrzebuje różnych nawozów jak coś to na priv

co tak mało dajesz hydro ja to 400 kg daje na wiosnę a po zbiorach yara corn 250 kg 

#7 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 29 październik 2015 - 19:02

Okrywanie truskawek 400 kg posypowo na cale pole? 200 kg to w rzedy sie daje

#8 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 29 październik 2015 - 20:49

Okrywanie truskawek

400 kg na ha na całe znam gości co i 500 kg daja oczywiscie do tego dolistne odzywki ale to głownie stymulotory wzrostu i czasem w kropelke mozna dać jak widac że mało 

#9 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:34

Okrywanie truskawek No jak podlewasz to musisz cos w kropelke puszczac bo woda wyplucze nawoz po jakims czasie podlewania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 30 październik 2015 - 19:35

Okrywanie truskawek

tylko że w tym roku raczej to nie groziło na jednym polu nawóz dopiero się rozłożył jak zaczełem podlewać i na poczatku miałem ładne truskakwi poźniej drobne i na końcu najładneijsze 

#11 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 30 październik 2015 - 20:48

Okrywanie truskawek A jakie masz odmiany?

#12 Share SZACH

SZACH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 07:17

Okrywanie truskawek Zimy niewidać. Panowie zastanawiam się nad opryskaniem nowej plantacji jednomiesiecznej herbicyd em . CO BYŚCIE POLECILI JA NA WIOSNĘ STOSUJE STOP LUB AZOTOP. TYLKO EFEKTY ŚREDNIE CHCIAŁBYM WZMOCNIĆ OCHRONĘ ZACZYNAJĄC OD JESIENI. CZY MOŻNA NA NOWOPOSADZONOPLANTACJE PRYSKA DOGLEBOWY?

#13 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 07 listopad 2015 - 09:22

Okrywanie truskawek

Można pryskać doglebowym. Oprócz wymienionych przez ciebie jest jeszcze devrinol. Opryski te stosuje się mniej więcej 2 tygodnie po posadzeniu. Stosowanie tego oczywiście na własną odpowiedzialność.

#14 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 09:39

Okrywanie truskawek Najlepiej przed opryskaniem poruszyc glebe.

#15 Share SZACH

SZACH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 09:34

Okrywanie truskawek Jakie wapno stosujecie jesienią. Ja sypnołem w tym roku kredą. WAPNO gr. Kornicki

#16 Share SZACH

SZACH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 10:25

Okrywanie truskawek Witam ! Jak okrycia w okolicy Czerwińska. Wszystko juz okryte ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Hubs0n

Hubs0n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 luty 2016 - 18:55