zetor7745

Prasy rolujace Pöttinger ?

Polecane posty

zetor7745    3

Witam :huh:

 

Przypadkowo szukając zgrabiarek weszłem na strone Pöttingera i zauważyłem zakładke presy rolujące. Wchodze z zaciekawieniem i widze ciekawe modele a szczególnie zmiennokomorówki:

 

Dane techniczne pres

 

A tu foty:

 

Zmiennokomorówka 1 i drugie zdjecie

 

 

 

Co o nich sądzicie?? Warto by było je kupic?? Ma może ktoś cennik??

 

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

gdzieś słyszałem że prasy Pottinger, Gallignani i Fendt są robione w tym samym miejscu i różnią się tylko blachami :huh:

 

tania ta prasa nie będzie 100 tysięcy trzeba pewnie dać


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

@kubi, masz rację, bo te wszystkie prasy robi Gallignani, a inne firmy dają tylko swoją naklejkę, np. Pottinger.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

Kubi ma 100% racje.z całym szacunkiem dla pottingera bo mam zgrabiarke ale prasy to oszustwo dla niedokladnie poinformowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34
A więc tak VarioProfi 6165 LSC kosztuje 29,900 tyś euro netto

 

Byłeś w Zbrudzewie koło Śremu się pytać o nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Kubi ma 100% racje.z całym szacunkiem dla pottingera bo mam zgrabiarke ale prasy to oszustwo dla niedokladnie poinformowanych

teraz liczy sie kooperacja, nie da sie produkować wszystkiego, myslisz że np taki MF czy case sam robi swoje prasy, zapewne robi je dla niego jakaś inna firma bardziej doświadczona w tej dziedzinie. Swoja droga kupiłem taka prasę i kraj pochodzenia jest napisane Austria, wiec sam już nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

kubi potwierdzam to co napisałeś. pottinger nie robi pras - to sa prasy z koopercji. Wiele jes dziś kirm w naszej branzy, które wspólpracują ze soba z celu poszeżenia oferty maszyn. Przykładowo ciągniki: same, deutz-fahr i lamborgini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja na wakacje zapłaciłem za 3200LSC 56000 pln netto z tym że była to prasa po pokazowa, normalnie jakieś 10000 drożej podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

powiem że massey ferguson też ma od gallignani balociarki a mam gdzieś na dysku foto jak stoją wszystkie na placu obok siebie i tylko inne kolory i w innych rzędach ta sama blacha tylko inna farba i naklejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Witam

Przymieżam sie w tym roku do zakupu prasy rolującej i znalazłem jedna która mi przypadła do gustu, ale prosiłbym użytkowników o wypowiedzi jak sie sprawują, plusy i minusy tych pras. Prasa jest używana Pottinger Rollprofi 3200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj