michu20

problem z opryskiwaczem berthoud

Polecane posty

michu20    165

witam mam problem z moim opryskiwaczem berthoud tracker a dokładnie z pompą BP280 opryskiwacz pracuje u mnie już trzeci rok mam go od nowości dwa lata wszystko było Oki a w tym roku już trzeci raz wymieniam sprężynki w zaworkach może miał ktoś podobny przypadek w swoim opryskiwaczu lub wie jaka jest tego przyczyna będę wdzięczny za podpowiedzi bo nie wiem już czy to ja coś źle robię czy coś jest nie tak z pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    165

i tu cie kolego lansior zaskocze ;-) bo sprężynki kupuje oryginalne może ty się bawisz w jakieś badziewia bo ja na takie coś nie tracę czasu:-) dziękuję za pomocną odpowiedź na moje pytanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lansior    0

Napisałem dlatego bo większość problemów z zaworkami to przez zakładanie badziewiastych zamienników.Ja problemów u swoich klijentów po serwisie nie miałem .A to że kupujesz to może Ci się wydawać, wiem co sprzedają i jak kity walą  aby zarobić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    165

kupuje w serwisie u korbanka oryginalne sprężynki sami są zaskoczeni że takie coś się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grab12
      Oglądając zdjęcia podobnych opryskiwaczy zauważyłem że mają trochę inaczej podłaczone mieszadło i rozwadniacz. U mnie rozwadniacz pracuje cały czas w pozycji pryskanie i jest podłączony do filtra przy rozdzielaczu na internecie zaś widziałem że jest podłaczony pod jedną z sekcji która u mnie jest niepodpięta.zaś mieszadło jest podpięte trójnikiem do pompy i pracuje tylko po przekręceniu rączki czyli nie mogę pryskać z włączonym mieszadłem zaś na necie jest podłączone pod filtr przy rozdzielaczu i teraz pytanie jak powinno być poprawnie

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj