Rolnik1231

Dlaczego gruzda wychodzi slalomem w Akpil km80

Polecane posty

Patryk1222    136

Masz odciągi boczne ramion na luźno?
Plozy w jakim stanie i stopkę na ostatni ej skibie?

Mi też pług zaczął latać na boki ale z plozy już prawie nic nie zostało po wymianie lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

W moim akpilu mix 40 też odpowiednio ustawienie tak aby sam się prowadził oraz luźne odciągi boczne. Płozy muszą być w dobrym stanie wtedy będzie sam się prowadził. Plus oczywiście prosta jazda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Zależne jeszcze  od  ziemi ,  mam  działkę  gdzie  jest  piach,  potem  glina  w  dodatku  górki   -  nigdy  prosto się nie wyorze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja w tym roku kupilem uzywanego 3 skibowego stanrola i mial troche podgiete plozy (mocno cienkie orginalne) i nie moglem wcale jechac prosto.Wykrecalo ciagnik w prawo po wymianie wszystko ok.Tak ze jak koledzy mowia plozy pietka a potem odciagi  w ciagniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

zmienność glebowa kolego, u mnie tak samo jest na piachu węziej na przykład się robi, każda gleba inne opory stawia dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Każdy  orze  jak może  -ja na  luźnych,  kamienie  by mnie  z ciągnika  wysadziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@krzysiek1979  - tutaj nie może być na sztywno nic ani prawy wieszak do góry bo to obrotówka !! W zagonie może być jak piszesz ale nie przy obrotowym. Na mozajkowatych glebach będzie bruzda krzywa nic nie zrobisz z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W każdej instrukcji stoi że pług ma iść luźno, czyli odciągi powinny być popuszczone. Zacznij od wyregulowania osi ciągu pługa, jest niezgodna z osią  ciągnika, dlatego pług ściąga i myszkuje. Sugeruje też to pęknięta odkładnia, że obydwie osie nie pokrywają się. Pękła 1?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Łańcuchy na sztywno, zmienność glebowa. Normalnie śmiać się chce. Narobiło się unijnych rolników co to orać nie umieją. Jaka zmienność glebowa? Płoza równoważy opór lemiesza i odkładni. O łańcuchach to już mi się pisać nie chce Na karzdej stronie o tym jest. Może pijany traktorzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jak bym taką bzdurę powiedział na mechanizacji w technikum, to by mnie nauczyciel na praktyce wlókł za pługiem przez cały dzień. Czego teraz tam uczą?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie ważne czego uczą, ważne aby papier zdobyć i np z MR skorzystać. A że gruzda krzywo wyjdzie. Zawsze można na glebę, łańcuchy czy co tam jeszcze zwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Stachu w zależności od regionu, książkowo to bruzda.

@Rolnik tak od początku: Akpil nowy czy druga ręka? Jak nowy to tylko osiowość, albo jak kto woli regulacja podłużna agregatu. Jeżeli używka to płozy, rama, wieżyca krzywe, rozklekotane, zużyte.

Chciałbym zobaczyć tych fachowców jak walczą na sztywnych odciągach z 5 i więcej skibowym pługiem.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  W okolicach Wiżajn czyli północna suwalszczyzna słyszałem że zamiast śruby centralnej jest używany gruby łańcuch,ciekawe jak na innych terenach górzystych,tam dopiero pług ''ucieka''. Może ktoś podpowie.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  W okolicach Wiżajn czyli północna suwalszczyzna słyszałem że zamiast śruby centralnej jest używany gruby łańcuch,ciekawe jak na innych terenach górzystych,tam dopiero pług ''ucieka''. Może ktoś podpowie.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Jak chodzi na boki, to piętka, płozy, poziomowanie poprzeczne, odciągi za sztywne. Ja ustawiam pług na około 15cm luzu od osi symetrii na końcu pługa, żeby nie szarpał ciągnikiem. I żadne mozaiki nie grają roli na polu. Owszem, na głębokość orki tak, w piasku bardziej się zagłębia, na twardej glinie mniej. Ale prowadzenie pługa zawsze po prostej, chyba że się zagapię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Jeśli pług jest dobrze ustawiony nie trzeba trzymać kierownicy i bruzda zawsze będzie prosta. Łańcuch zamiast łącznika też może być bo powinno się orać na otworze fasolkowym reszta jest do transportu. Odciągi boczne oczywiście luźne, płoza równoważy siłę odkładni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj