Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki pług do FT 690DT

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arknaw

arknaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 październik 2015 - 22:14

jaki pług do FT 690DT

Witam,

jako, że stoję przed zakupem nowego pługa, zakładam ten temat żeby dowiedzieć się z jakimi pługami obrotowymi pracuje u Was ten ciągnik.

Przymierzam się do zakupu polskiego pługa obrotowego 3 skibowego. Przede wszystkim pod uwagę biorę Akpila KM 80 oraz UNIA IBIS L 3+. O ile myślę że z uciągiem nie będzie większego problemu (ziemia 4 i 5 klasa) o tyle obawiam się bardziej o podnośnik i masy tych pługów. W przypadku Akpila pług waży 980kg, a w przypadku IBISa L 890kg. Czy to nie za dużo jak na ten ciągnik? Ogólnie to teren mam raczej w miarę równy, ale mam pola na których zdarzają się spore górki (zwłaszcza przy nawrotach) oraz czy przy tranporcie nie będzie wietrzyło mi tego ciągnika. Dodam że ciągnik jest na standardowym ogumieniu, obciążniki z przodu 170kg, z tyłu brak.

Przy okazji chciałbym też zapytać który z pługów jest lepszy pod względem oporów, jakości wykonania, przykrywania oraz łatwości regulacji. Na korzyść akpila przemawia cena (jest ok. 3-4 tys tańszy) ale i masa sporo większa. Ogólnie co sądzicie o tych pługach na 15-20 ha.

Proszę o odpowiedzi osób które posiadają takie zestawy lub miały bezpośredni kontakt z tym ciągnikiem i pługami a nie odpowiedzi typu "powinien dać radę". Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki pług do FT 690DT Dzisiaj, 16:08
  •  

#2 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 22 październik 2015 - 07:37

jaki pług do FT 690DT zastanów się nad agro-maszem albo bometem, są lepiej wykonane jak akpil i tansze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 22 październik 2015 - 09:02

jaki pług do FT 690DT

Swoim 690 ciągam pług Agromasz PO3+ na resorze - waga pługa 1220kg ostęp między odkładniami 100cm przez co jest strasznie długi. Ciągnik daje rade, tylko musiałem dołożyć drugi siłownik wspomagający podnośnika

Unie Ibis L 3+ ciągałem Farmtraciem 675 i spokojnie bez żadnego wysiłku dawal radę, a 675 ma mniejszy udźwig od 690. Unia i Akpil jest na zabezpieczeniu srubowym i są w miarę krótkie, także spokojnie je podniesiesz, i będziesz z nimi jeździł.

Z tych dwóch osobiście wybrał bym Akpila, Unią orałem i wkręcał ładnie, ale szału nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze