Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik planetarny c 360

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 07:42

bo r 11 to bardzo dobre rozruszniki i do c360 lepszego nie trzeba ,co innego to c 328 tam jest inna historia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik planetarny c 360 Dzisiaj, 16:55
  •  

#22 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 08:21

mam Jubanę i Magnetona w dwóch różnych ciągnikach .  Co do pierwszego to chodzi bezawaryjnie od 4,5 roku  drugi tak samo od 2-óch lat.

Jeśli chodzi o pracę to Jubana ma przełożenie na prostych zębach i przeraźliwie chałasuje natomiast Magneton chodzi cichutko .

Wyglądają identycznie , parametry też jednakowe  - ponoć litewski jest na licencji Magnetona .

Róznica w sile kręcenia jest zauważalna choć nie tak duża jak można byłoby oczekiwać - w porównaniu do sprawnych tradycyjnch rozruszników .

Akumulator,szczególnie w zimowym okresie ,  żeby mógł  odpowiednio zakręcić ,musi być tej samej pojemności co wcześniej   

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 listopad 2015 - 09:06

Kolego mylisz się rozrusznik planetarny różni się dużo od zwykłego ponieważ posiada przekładnie dzięki której pobiera on mniej energi i powoduje szybszy rozruch silnika i proszę go nie porównywać z tą samą zasadą działania do zwykłego na tulejkach.

Nie mylę się. Od 20 lat siedzę w tym temacie i uwierz mi na słowo, ale wiem trochę więcej niż Ty. Działa on identycznie jak rozrusznik bez przekładni i nie ma jakichś istotnych różnic w poborze prądu.

Ale po co ta dyskusja poprostu otworzyłem nowy temat w sprawie nowszego typu rozrusznika ponieważ nie chciałem robić bałaganu w poprzednim temacie rożnica pomiędzy rozrusznikami jest chociaż zasada działania jest podobna.

Jeszcze raz powtarzam: nie ma różnic miedzy nimi. Tak samo działają, tak samo się je diagnozuje i tak samo naprawia, nawet zużyciem tych samych części. A dla Ciebie jako użytkownika nie ma znaczenia co on ma w środku. Dla Ciebie istotna jest moc dostępna na zębniku. A jak ta moc zostanie wytworzona dla Ciebie jako użytkownika nie ma znaczenia.

Jako ciekawostke powiem ze oryginalny rozrusznik r11 jest na licencji boscha
Ameryki nie odkryłeś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7620 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 14:54

DarekD magneton dał mi popalić chodził jak stara sieczkarnia. Teraz dla odmiany mam jubanę i chodzi cichutko. Nowe to nowe za jakiś czas pewnie też będzie rzępolić. Różnią się te rozruszniki trochę. Oba mają zęby proste, magneton komutator ma od strony bendixa i jedno nieosłonięte łożysko igiełkowe. 

Edytowany przez seweryn20, 24 listopad 2015 - 15:03.

KPK Kumurun Team