Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komunikat, oznaczenie błędu New Holland t7 170

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gruszon18

gruszon18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 październik 2015 - 15:58

Witam. W pracy od lutego mamy T7 . Ciągnik ma przejeżdżone jak na razie jedynie 30 motogodzin, ale ostatnio robiłem nim kurs 40 km w dwie strony i wyskoczył mi komunikat ostrzegawczy na tablicy rozdzielczej, mianowicie zaświeciła się kontrolka wykrzyknika w pomarańczowej obwódce i na wyświetlaczu pokazała się ikonka icon-of-reload-button-830342.jpg podobna do tej. Wczoraj mieliśmy szkolenie do wozu asenizacyjnego i po paru km znów się ta kontrolka pokazała. Dziś szukałem jakichś informacji w instrukcjach które dostaliśmy razem z ciągnikiem ale nic takiego nie widziałem.  Wiadoma sprawa że serwis trzeba będzie wezwać w razie co, ale chodzi mi o zaspokojenie mojej ciekawości . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Komunikat, oznaczenie błędu New Holland t7 170 Dzisiaj, 09:42
  •  

#2 Share waldac

waldac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 22 październik 2015 - 17:33

a jakiś numer kodu- błedu??

#3 Share gruszon18

gruszon18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 październik 2015 - 18:02

Nie, nic takiego niestety. Dziś dzwoniłem do serwisu, bo i tak mają przyjechać do beczki asenizacyjnej to przy okazji przyjedzie technik do ciągnika i go podepnie pod komputer. We trzech przeglądaliśmy instrukcję obsługi i nie było w niej tego typu oznaczenia co jest dla mnie dziwne, bo skoro taki monit się wyświetla to znaczy że konstruktor brał pod uwagę możliwość takiej usterki, a skoro tak to powinna być ona opisana, a nie jest. No ale tak jak wyżej wspomniałem, to chodzi o zaspokojenie ciekawości.  Przyjedzie człowiek z serwisu dam znać co i jak. 

#4 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 26 październik 2015 - 20:04

Komunikat, oznaczenie błędu New Holland t7 170 url=http://postimg.org/i...czr23iob/full/]20150730_162709.jpg[/url]

też czasami mi to wyskakuje i nie ma tej ikony w insteukcji

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 27 październik 2015 - 08:25

Mi  to  wygląda  na  kontrolkę  od  filtra  powietrza ...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#6 Share Kobys

Kobys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 listopad 2015 - 20:03

u mnie też sie czasami pojawia do ponownego uruchomienia pozniej jest normalnie

#7 Share gruszon18

gruszon18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 21:25

To jest ikona serwisowa, i jak się okazuje, jest opisana ona także w książce serwisowej.. To takie przypomnienie w sprawie serwisu gdy wybije tam ileś moto godzin. Tak przynajmniej wytłumaczył mi serwisant. A ja głupi na dodatek wszystkich zmyliłem wstawiając nie taki symbol. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 09:31

Komunikat, oznaczenie błędu New Holland t7 170 Czyli co ? Mój symbol to jest ten który i Ciebie się pojawiał i on odpowiada za przypomnienie o serwisie tak ?

#9 Share PatrykBzura

PatrykBzura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 19:17

to niejest kntrolka o rutynowym serwisie

#10 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 19:54

Komunikat, oznaczenie błędu New Holland t7 170 A o jakim ?

#11 Share gruszon18

gruszon18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 21:43

Był u mnie w pracy serwisant. Powiedział że to serwisówka . .I jest w książce serwisowej, nie jest opisana w żadnej tabeli symboli błędów czy coś, tylko jest opisana tam gdzie rozpisana jest obsługa tego małego wyświetlacza, to gdizęs na początku książki. 

#12 Share tomastoms

tomastoms

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 21:09

Aby odpowiedzieć na to pytanie co to za symbol specjalnie  zarejestrowałem się na portalu, ale nie o tym, symbol oznacza kursor zachęty do wyboru opcji z menu ciągnika, a takie odpowiedzi że to symbol przeglądu serwisowego do pie....nie ludzi którzy się na tym w ogóle nie znają i gratulacje jeżeli macie takich serwisantów, mam NH T7 na AC, i jeżeli wyskoczy błąd to musi pod ikonką być numer błędu, wracając do tego kiedyś wyskoczył mi błąd silnika odpowiedz serwisanta uszkodzona pompa wtryskowa, a serwisant tam gdzie kupiłem ciągnik powiedział że zatkał się odstojnik paliwa i miał racje po wyczyszczeniu błąd zniknął i ciągnik chodził, także 90% sukcesu to dobry serwisant a zwykły mechanik z łapanki Jak masz jakieś pytania to pisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share falko77

falko77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 luty 2016 - 00:12

witam no tak to prawda jak fukcjonuja te sewisy w pl jedno moge powiedziec ze ikona o kturej mowa to menu czyli tylko w modelach z podlokietnikiem sedwinder II menu operatora poprostu otwarta zostala portiera po prawej stronie gdzie sie znajduja pokretla i jest tam jedno dzie mozna sterowac nim kolejnosc cisnienie elektro dystrybutora zapraszam na fb mappatori support team pozdrawiam