Yreneusz

Jakie ciągniki i sprzęt na gospodarstwo o produkcji roślinnej

Polecane posty

Yreneusz    1

Witam, jestem nowym użytkownikiem Agrofoto i zwracam się do was o pomoc. mianowicie jakie ciągniki i sprzęt rolniczy wybrać na gospodarstwo rolne o pow. 250ha nastawionej na produkcję roślinną : rzepak, pszenica, QQ, buraki cukrowe itp.
Zastanawiam się nad 2 ciągnikami ze stajni Case ih: maxxum 110 i puma, tylko pytanie jaka? chciał bym żeby pracowała w pługu 5cio skibowym obrót. gospodarstwo powstaje od podstaw a potrzebna mi trochę orientacja jakie maszyny wybrać bo muszę stworzyć prowizoryczną wycenę na sprzęt. Siewnik koniecznie talerzowy może być nadbud. na brone wirową, opryskiwacz koło 3000 l, 2 przyczepy ładowność ponad 10t, brona talerzowa najlepiej składana i dopasowana do większego ciągnika. A sprzęt ma być nowy. Proszę o odpowiedzi w większości osób które prowadzą gospodarstwa  o podobnym areale. Może macie inne sugestie i propozycje.
Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

sąsiad ma 300 ha i tez tylko 2 przyczepy i w czym problem zdazy odwozic bez problemu i jeden pług 5 skib obrotowy obrobi wszystko bez najmniejszych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yreneusz    1

zmieniam charakter gospodarstwa, aktualne wykupują które prowadzę ma pow. ponad 70 ha. produkcja roślinna głównie warzywa. w tym roku bób (20ha) brokół (30ha) oraz inne na Handel na rynek hurtowy i pszenica 15ha. ziemia wykupi miasto pod zabudowę za 2 lata i muszę szukać innego gospodarstwa w zamian. na 70 ha wystarczał mi jd 5820 i c360. i w zupełności wystarcza na mój areał. teraz zakupując ziemię musze się przestawić na inny segment roślin. Nie będę miał już ludzi do pracy dlatego muszę pójść w sprzęt a fundusz na to będzie. Także moim zdaniem przedstawione wcześniej 2 ciągniki wystarczą w zupełności bo znam gospodarstwa gdzie mają tyle ziemi i wystarczają takie sprzęty i nie rozumiem zachowania innych na forum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

ja bym proponował zostac przy warzywach najac siłę robocza nawet ze wschodu bo ze zboza kukurydzy to max 2-3tys wyciagniesz z ha


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yreneusz    1

Zastanawiam też się nad produkcją ekologiczną warzyw i owoców. U nas jest skupuje firma Biobery ale mało jest gospodarstw eko. przy takim założeniu to areał max 30 ha i socjal dobry na około min 30 ukraińców bo na naszej rodzimej sile roboczej nie można polegać to wiem z własnego doświadzenia...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czmochu97    17

Tu się z Tobą zgodzę, też uprawiam warzywa. niby wielkie bezrobocie ludzie płaczą jak to ciężko w życiu mają, a lenie siedzą w domach i o pracę nikt nie spyta. przychodzi do mnie taka babcia 64 lata ma, sobie dorobić bo z emerytury ma wybór albo leki albo jedzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Na taki areał powinno wystarczyć 4 cyl ok 125km i,6 cyl ok 180 km. Agregat uprawowo siewny 3m opryskiwacz 3000l, pług 4+1, talerzówka 4,5m i jakiś agregat uprawowy ok 5m, głębosz 3m 5 łap. Oczywiście komplet wąskich kółek do mniejszego ciągnika, przyczepy 2x12ton. Taka ilość sprzętu to raczej niezbędne minimum i przy takim areale można pomyśleć o kombajnie.ale tylko jeśli to konieczne. Jak masz dostęp do poważnej firmy świadczącej usługi to nie pchaj się w kombajn.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yreneusz    1

właśnie kombajn nie jest potrzebny bo mam firmę która świadczy takie usługi. A agregat jaki polecacie? najlepiej zestaw, Kuhn, kongskilde czy może coś z polskich producentów? nad przyczepami to zastanawiam się nad zasławem albo metaltechem chociaż i tak zawsze jak kosiliśmy to na tira bezpośrednio ale przyczepy trzeba mieć bo pewnie nie każde pole będzie miało dobry dojazd. Jeżeli chodzi o pługi to padnie wybór na vogel&noot, mam m950 plus i jestem zadowolony więc przy tej firmie zostanę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yreneusz    1

ale chyba i cena zawrotna a trzeba mieć dwie bo inaczej to bez sensu. to wole już na plac zsypać z przyczepy i załadować ładowarką teleskopową na samochód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ten drugi mniejszy ciągnik radziłbym tak żeby 140 km miał żeby tan zestaw urawowosiewny ciagal gdy większy w tym czasie bedzie orać lub uprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

120-140 km w zależności od ziemi i terenu. Generalnie powinien latać od wiosny z opryskiwaczem i rozsiewaczem na wąskich kołach. Jesienią szeroki kapeć obciążenie i siew lub orać czwórką. Takie dopasowanie traktorów do maszyn ma też znaczenie przy awarii jednego z nich - nigdy nie staniesz z robotą. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj