Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wózek widłowy -naprawa hydrauliki

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hanssss

hanssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 październik 2015 - 23:50

Wózek widłowy -naprawa hydrauliki

witam. posiadam wózek widłowy i problem mam z hydraulika
od zakupu od samego początku pompa hydrauliczna przy  trochę wyższych obrotach bardzo głośno pracuje(drze sie),niezaleznie czy podnoszę sam maszt czy z ladunkiem, jedynie ciszej chodziła jak olej rozgrzał ale to i tak niebylo to bo naciskajac pol pedala gazu huk niesamowity. Więc zabralem sie za sprawdzanie, wymieniłem wąż głowny miedzy zbiornikiem a pompa bo stary miał jakiejś dziwnie przyłacze przy zbiorniku, wymontowalem pompe w celu sprawdzenia czy lekko chodzi czy z  lekkim oporem, i jednak lekki opor mia czy moim zdaniem sprawna. Wymontowałem rozdzielacz i rozebrałem go na stole i byl przytkany zawór ktory przepuszcza olej do zbiornika (przelew) gdy żadna sekcja nie jest używana. Skladajac sekcje rozdzielacza, zauwazyłem ze w jednej dorabianej uszczelce nima 2 otworów które odpowiadaja za przeplyw oleju do jednej z sekcji,wiec poprawiłem to bo widać bylo ze były "przeciśnięte" w jedną stronę. Poskładałem wszystko i pompa cicho chodzi, i juz szcześliwy robię probe a tu du*a blada bo  znow sie drze pompa ale tylko wtedy gdy otwieram jakąs sekcje. i znow pytanie gdzie teraz szukac przyczyny? zamowiony mam dzielnik oleju bo wspomaganie tez niedziała ale to moze z mojej winy bo stracilem sprezynk z tego dzielnika.  Mozliwe ze on winny tej sytuacji? ten uklad hydrauliczny bardzo prosty jest w budowie  taki jak w bizonie, bo z bizona pochodzil ten dzielnik. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

JESTEM MARTIN :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wózek widłowy -naprawa hydrauliki Dzisiaj, 03:42
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wózek widłowy -naprawa hydrauliki Dzisiaj, 03:42
  •  

#2 Share MARIO-MECALAC

MARIO-MECALAC

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 22 październik 2015 - 00:07

Wózek widłowy -naprawa hydrauliki Wymień filtry hydrauliczne nie wiem czy są dwa czy jeden. Jeden powinien być w zbiorniku. Oraz sprawdź stan oleju czy jest min czy max. Czy olej jest właściwy wlany? Bo jak będzie za gęsty i nie będzie miał spełniających norm tak się będzie działo.