Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik Ruski instrukcja.

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jedrus2020

jedrus2020

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 październik 2015 - 13:07

Rozrzutnik Ruski instrukcja. Witam kupilismy Rozrzutnik Ruski i mam kilka pytań do posiadaczy takich. pierwsze jak reguluje się prędkość posuwu taśmy? Z tego co ogladalem to jest zmiana na tym mimośrodzie ale co i jak dokładnie na razie nie grzebałem przy tym tylko jeździłem z takimi ustawieniami jakie były. A drugie moje pytanie dotyczy hamulców w tym rozrzutniku. Z tego co widzę to są tam pociągnięty do przodu przewody do hamulców ale to bardziej mi wygląda na jakiś hamulec najazdów albo jakoś hamulec do zablokowania kół na postoju jak to w oryginale powinno działać? Ma ktoś instrukcje do tego rozrzutnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik Ruski instrukcja. Dzisiaj, 02:19
  •  

#2 Share jlapeta

jlapeta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 październik 2015 - 09:56

co to za model? Ja miałem PTU4 i tam posuw regulujesz na mimośrodzie kłopotliwe diabelnie uciążliwe najlepiej raz ustawić i nie zmieniać. Co do hamulców to Ruski mają hydrauliczne hamulce i trzeba przerobić stosując pompę hydrauliczną starowaną siłownikiem pneumatycznym tam jak w przyczepie.

#3 Share jedrus2020

jedrus2020

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 październik 2015 - 17:14

Ja mam właśnie PTU4 ten z późniejszych lat produkcji bo z metalową podłogą. To narazie prędkości posuwu nie będę ruszał bo widze, że ładnie idzie. A co do hamulców to będę muisiał zimą pomyśleć nad tą pompką hydrauliczną bo to przydatne byłoby przy ładowaniu bo mógłbym używać zamiast ręcznego bo mamy tylko jeden ciągnik więc taka blokada jak najbardziej byłaby przydatna. A na co powinno się zwrócić uwagę przy tym rozrzutniku? Bo na razie wydaje mi się o niebo lepszy od polskiego.

#4 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 21 październik 2015 - 17:32

Na poczatek załóż nad adapterem rurę  ,będzie zatrzymywała obornik ,i adapter bedzie równiej rozrzucał ,mimośród ja sobie chwalę jedna śruba i nie ma co sie psuć ,ma jedna wade opony ,do nabycia tylko nowe i drogie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jedrus2020

jedrus2020

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 październik 2015 - 18:10

Opony to mam jeszcze w miare. Ale jak się dobrze poszuka to się coś znajdzie np udało mi się znaleźć 13.0 R16 za 230 zł szt. Używane oczywiście. A jak nie to zawsze można coś podpasować od jakiegos JEEPA.

#6 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 17:43

a jak dokładnie ustwaia sie ten mimosrut w która strone szybciej a w która wolniej idzie bo w polskim jest tak ze oczko w lewo to wolniej a oczko w prawo to szybciej i czy jak tu przekrece w lewo to wolniwj czy jak w prawo przesune to bedzie szybciej ?

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 22:10

Ot Twoja logika ,im wiekszy promień tym szybciej sie przesuwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jedrus2020

jedrus2020

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 22:56

Rozrzutnik Ruski instrukcja. A te hamulce ktoś z was rozbieral bo chciałbym je uruchomić i nie wiem czy dużo z tym roboty?