debrzyna

Kastracja byczków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtal24    2444

może głupie pytanie ale po co? przecież teraz kupują je z jajkami kiedyś lata 80 to się to robiło


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz zamiar go wyhodować i zjeść , że zależy Ci na smaku ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

mniejsze i dodatkowo jak skupujacy zauwazy ze to wolec a nie byk to zaplaci mniej, to jest osobna kategoria rzezna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowiktor    35

Zależy czy kupujesz odsadki i je chowasz czy masz mamki. Bo jeżeli kupujesz odsadki to już trochę za późno na takie rzeczy. Gdy masz mamki to szkoda takich byczków np. masz mamki a nie masz rozpłodnika to tak jak ja robię biorę takiego byczka patrzę czy nie jest spokrewniony z krową i już może kryć i jest o wiele taniej  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Mam zeszłoroczne jałówki/ mamki/  i teraz chodzi z nimi byk .Jak sie urodzą to mógłbym je wykastrować i byłby spokój , po odsadzeniu chodziły by z cieliczkami , a tak będzie potrzebna osobna zagroda i buda , albo sprzedaż odsadków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Do jakiego kojca .U mnie niema żadnych kojców .Bydło chodzi na kilkuhektarowym wybiegu i ma dostęp do szopy z której korzysta tylko w wyjątkowych warunkach Zeszłorocznych jałówek mam 11 i te chodzą od miesiąca z bykiem A 7 tegorocznych jest osobno i dołączą do reszty dopiero za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Nie baw się w takie rzeczy. Smak mięsa kastratów nie różni się aż tak bardzo aby to miało znaczenie. Kiedyś tak robiono gdyż był przepis zakazujący krycia naturalnego. Aby legalnie chować byka trzeba go było kastrować. Teraz podobno powoli, ale jednak odchodzi się również od kastrowania wieprzków. Gdyż smak mięsa zmienia się dopiero w późniejszym wieku niż do którego zdążą one przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

U mnie jest sztuka z jednym jajcem i nie wiem, ale raczej to ma wpływ na przyrost bo stanął na 300kg i stoi.. renifer jeb@.y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj