Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza?

109 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2016 - 19:27

masz takiego? czy po prostu usłyszana opinia. z danych które są na necie ma najsłabszy podnośnik z całej trójki a nie chce żeby działy się cyrki po zawieszeniu 2.5t z tyłu.

Mam ale 5130 PRO od kilku dni, opinia wyczytana tu na AF jak i usłyszana, są to proste ciągniki bardzo mało elektroniki typowo mechaniczne.

i ten płacz i zgrzytanie zębów jak nikt nie chce zregenerować pompy, która nowa w zamienniku ponad 20tys. jak już Case to nowsze MX

Ja wyczytałem pod jednym ze zdjęć że można kupić w sklepie za 12-14 k, ale to nie zmienia faktu że jednak bardzo drogo.

użytkuje 6180. Głównie chodzi w pracach polowych. W 4-obrotowej zależnie od głębokości i prędkości pracy spalanie ok. 13-15 l/ha. W agregatach niewiele mogę powiedzieć bo póki co pracował z małymi sprzętami (pozostałymi z wcześniejszego ciągnika). Co do awaryjności - cóż ja jestem akurat po remoncie skrzyni a właściwie sprzęgła - do wymiany były wszystkie uszczelniacze na koszach (uciekało cisnienie i był problem ze sprzęgłem) tłumik drgań no i już przy okazji pompa hydrauliczna, pompa orbitrol (w sumie mogło by jeszcze pochodzić ale już nie miały takiego ciśnienia jak powinny) 3 tarczki na dynashifcie i usunięcie wszelkich przecieków. No i jeździ dalej. Silnik pracuje bez zarzutów.

Ciągnik dosyć komfortowy, przyjemny w pracy. Mógłby być trochę cięższy. Jak są obciażniki z przodu (wszystkie) to już może być

Ponoć w seriach 61xx lubi się grzać instalacja, nawet potrafią się kabelki podtapiać, chcieliśmy 6170 ale przeszło nam właśnie z tego powodu. Powiedział nam o tym zaufany mechanik który również prowadzi małe gospodarstwo, ma 6110 i w nim ma właśnie takie problemy.

Edytowany przez mfek3050, 06 kwiecień 2016 - 19:28.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? Dzisiaj, 16:01
  •  

#82 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 06 kwiecień 2016 - 19:46

nie spotkałem się z takim problemem. Fakt faktem na halogenach mam jakiś dodatkowy bezpiecznik na przewodzie który lubi czasem wyskoczyć, ale poza tym nie widziałem nic takiego

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#83 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 20:08

A mam pytania która pompa tyle kosztuje w ciągnikach wtryskowa czy jaka?

#84 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 20:20

rozbawiłeś mnie do łez... to "zaufany" mechanik dupcył Ci o jakiś topiących sie kabelkach w MF za kilka zł a o takim szczególe jak pompa hydrauliczna w Case zapomniał wspomnieć :D http://www.sklep.agr...9c2-p21305.html . Może się na tym nie znam ale przez taki szczegół w zyciu bym tego traktora nie kupił. Może już to regenerują w rozsądnej kasie bo wiadomo że nic nie jest wieczne w 20-30 letniej maszynie

#85 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 20:33

Ciekawe co tyle kosztuje w tej pompie co ona ze złota jest..., On nie odradzał nam tego ciągnika, to mój ojciec powiedział że nie chce mf bo się boi że by mu się jeszcze spalił na polu.. ja byłem za case mx... Ale jak nasz był na przeglądzie u tego mechanika to mówił że pompy są w dobrym stanie...

#86 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 21:08

jak wszystkie kable sa w poządku, nie pozdzierane izolacje i wszystkie kostki na swoim miejscu to nic nie ma prawa się zapalić..

no a pompa to wiesz, teraz moze byc dobra ale za 2-3 lata kto wie jak bedzie...

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#87 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 21:23

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? To jak płacić pół ceny ciągnika za za***ną pompę do niego to już chyba lepiej go sprzedać... w życiu nie powiem tacie o tej cenie chyba by zawału dostał albo zabiłby tego mechanika za to, że nie powiedział mu o tej pompie, chyba że on sam nie wie że to tyle kosztuje... cóż pozostaje się teraz modlić aby chodziła jak najdłużej... a ile regeneracja może kosztować? Jaki może być koszt używanej pompy?

#88 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 22:02

a po co komu uzywana pompa która ma 20 lat? 20tys godzin a może 25? Coż jak skończą się półbiegi to się bedziesz martwił ;)

#89 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 06 kwiecień 2016 - 22:10

regenercja takiej pompy to  do case to  6000 zł   fakt faktem w tych ciągnikach   rzadko co siada     u mnie   są  na wiosce 2x case 5150 maxxum   5120  oraz mx110     silniki cumminsa są nie do zdarcia   oprócz  naprawy  w jednym reszta chodzi bez zarzutu .

co do mf     to  w 62xx były  montowane skrzynie  power cotrol  powershift dynashift  

w 30xxx 31xx   były speed shift  dynashift   takie same    w 61xx z tym że zamaiast mechanicznego rewersu jest hydrauliczny co sprawia problemy i   komputer  pokladowy  autotronic 3 czasami płata figle.

#90 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 06:03

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? Ile wytrzymuje zregenerowana pompa? 51xx też mają cummisa? Bo nasz mechanik mówi że to perkins z czym się nigdy nie zgadzałem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 06:47

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? zmień mechanika bo ten jednak jest mało rozgarniety... wg danych technicznych b6t-590 od cumminis

#92 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 07 kwiecień 2016 - 09:26

Ile wytrzymuje zregenerowana pompa? 51xx też mają cummisa? Bo nasz mechanik mówi że to perkins z czym się nigdy nie zgadzałem...

tego ci nie powiem co do zregenerowanej ale  u nas  naprawia to firma  która ma doświadczenie daja gwarancję

Co do  case to w nich siedzą silniki cummins a w McCormick   perkins reszta to  Case  więc mechanik się  twój pomylił z McCormick.

Co do cumminsa to   w 5150   objezdza  tej samej mocy fergusona mojego . większy moment obrotowy 

#93 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 09:49

czyli jednak trzeba rozglądać się za MF, lepsze opinie przemawiają za nim. a wie ktoś co za pompa wtryskowa siedzi w MF?

#94 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 07 kwiecień 2016 - 14:25

W 6190 siedzi Stanadyne .  Wydaje się ciut mały do 2t  uprawowo-siewnego .

#95 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 16:00

czyli jednak trzeba rozglądać się za MF, lepsze opinie przemawiają za nim. a wie ktoś co za pompa wtryskowa siedzi w MF?

Rozglądaj się też za case mx. Są dużo cięższe od mf 61xx, chyba że seria 81xx.

Ale się wpakowaliśmy na minę z tym case ja nie mogę...

Edytowany przez mfek3050, 07 kwiecień 2016 - 16:06.

#96 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 16:55

regenercja takiej pompy to  do case to  6000 zł   fakt faktem w tych ciągnikach   rzadko co siada     u mnie   są  na wiosce 2x case 5150 maxxum   5120  oraz mx110     silniki cumminsa są nie do zdarcia   oprócz  naprawy  w jednym reszta chodzi bez zarzutu .

co do mf     to  w 62xx były  montowane skrzynie  power cotrol  powershift dynashift  

w 30xxx 31xx   były speed shift  dynashift   takie same    w 61xx z tym że zamaiast mechanicznego rewersu jest hydrauliczny co sprawia problemy i   komputer  pokladowy  autotronic 3 czasami płata figle.

Od jakiego numeru seryjnego siedzi autotronic3 bo ja nie moge znaleść nic nowszego od autotronic2 i to i tak same stare numery. Nowyszy autotronic2 siedzi w 62xx a pozniej autotronic3 w 62xx z automatyką półbiegów i zółw/zajac na guzik.

#97 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 17:37

uprawowo-siewny  teraz waży 2t a po zakupie siewnika 2.5t :/  wg danych 8110 jest cięższy o jakieś 390kg a podnośnik większy o 700kg. ale za to w wydatku pompy jest duża różnica bo aż dwa razy tyle. teraz to mam mętlik w głowie:/

#98 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 07:56

w wersjach 61XX też były wersje z mechanicznym rewersem (zwykła wajcha obok wajchy do zmiany biegów i obsługa ze sprzęgłem) - sam mam taki.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#99 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:35

W katalogu od 61xx to widzialem mechaniczny przy kierownicy... dwie linki poprowadzone do dekla skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 10:35

szukam jednak 8110-20. na co zwrócić szczególną uwagę? jak go sprawdzić tzn półbiegi ehr itp? jakieś wskazówki? sorki że tak pytam ale jestem zielony w tej marce