mfek3050

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mfek3050    163

Witam, powiedzcie mi która seria jest najlepsza pod względem awaryjności, oszczędności, dostępności i ceną części itp? Chodzi mi głównie o porównanie ciągników 3095, 3115, 6170 i 6260.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Encorer    0

Użytkuje 6150, jestem bardzo zadowolony z wygody jak i spalania, czesci wszedzie dostepne i raczej do tych modeli ktore wymieniles ceny beda podobne. Znajomy ma 6180, rowniez jest zadowolony. Planujemy kupno drugiego ciagnika i tez bedzie z seri 61 lub 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ok. Właśnie różne opinie widziałem o 62xx, jedni mówią że to najlepsza seria, potem spotkałem się z takim określeniem że to "ciasto" a nie ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ciasto ? POwiem Ci że nie jest ciastem bo z przodu na tuz zapinam 1200 kg, z tyłu zapinam 3 t i jeżdzę ;D jak by był ciastem bo by rozerwało ten traktor przy takim obciążeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a z ciekawości ile kosztuje naprawa takiego dynashift? tzn jeśli dobrze rozumie tak sie nazywa przekładnia z 4 półbiegami... w każdym z ostatnich 3000, 6100 czy 6200 tak samo to wygląda? Gadałęm kiedyś z mechanikiem i coś wspomniał że w serii 62 naprawa półbiegów to konkretna kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ja powiedziałem prawdę, tam pewnie też jest coś prawdy.

Tak naprawdę to wszystko zależy od szczęścia i od ciągnika. Zależy jak się trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Mi się właśnie te 61xx wydają na najlepsze, bo o nich jeszcze złej opinii nie przeczytałem, no ale tak jak mówisz to zależy od szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Kumpel ma 6170 i kupił go z uszkodzoną skrzynią, dołożył parę tysi i sobie chwali. A dodam że zapina do niego agregat  upr siewny 3m  pottinger'a  i jakoś daje radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No ja bym zapinał plug 4 skibowy obrotowy oraz gruber 7 łap 3m na V-VI klasie ziemi, prasę z nożami, rozrzutnik tandem 6t, w awaryjnych sytuacjach chodził by z turem. Generalnie miałby to być ciągnik główny na 40 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Wypisywanie bzdetów o tym ze jedno synchro kosztuje 8 tys to jest chyba z zazdrości. bo przecież ze złota mniej by kosztowało:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Że samego hamownika  nie można dostać to kolejna bzdura choć to prawda że kosztuje ok, 1tyś. W Arasie którego mam jest ta sama transmisja co w MF62xx i jest bardzo mocna i dopracowana, pozbawiona wad pierwszych wersji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

daj namiary na te hamowniki bo zdaje sie AB trzeba robic w 3060. przeważnie widze całość po 2-2.5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

http://allegro.pl/pierscien-synchronizatora-3583483m1-i5708226871.html    http://allegro.pl/hamulec-synchronizatora-pierscien-oryginal-agco-i5726015522.html

Tylko jaki jest sen płacic 1k za pierścień jak za 2k masz dwa pierścienie i całą resztę a jak już się kończy to lepiej wymienić komplet. jeden pierścień to tylko awaryjnie jak by pękł a cała reszta dobra. http://allegro.pl/synchronizator-a-b-massey-ferguson-oryginal-kpl-i5283856897.html   http://allegro.pl/synchronizator-massey-ferguson-a-b-kpl-3580528m91-i5678695020.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no w sumie racja... pewno i 2 będą do wymiany... czasem na B przełączyć nie chce na postoju, rusze pare cm i w ruchu B wskoczy bez problemu no ale ze zgrzytem chyba że zdąże wyłączyć bieg 1-4 to wchodzi gładko. Choć zaglądając tam z boku kamienie są podejranie luźne.. może starczy mi kamienie na przesuwce wymienić ;)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Ja mam mf 6290 i jestem bardzo zadowolony co sie popsuje to trzeba naprawic i jechac dalej no chyba ze kogos stac na nowego to nic nie mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Lepszy będzie ten, który kupisz heh. Nowsza seria ma ten za***iście fajny podłokietnik (chyba od któregoś roku 2000-01 ??? ) i bardziej wygodną skrzynke biegów. Masz coś na oku ?? Jaki budżet mniej więcej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Tak mamy je z ojcem na oku ale zakup dopiero zima-wiosna, na razie chcę wiedzieć która seria jest mniej awaryjna i w ogóle lepsza, jak na razie wypowiedzieli się głownie użytkownicy 62xx chciałbym coś więcej wiedzieć o 61xx. Bardzo mi się jeszcze podoba renault ares 620, ale ojca w ogóle nie interesuje ten ciągnik, bo się nasłuchał od znajomego, którego sąsiad ma ten ciągnik (mówił że ma 115 kM lecz nie wiedział jaki to model ale domyślam się że 616 RZ) że on tam więcej stoi niż robi, tylko w najcięższych pracach a w lżejszych już nie, a jak mu mówię żeby choć przejechał się do niego i zapytał o opinię, to w ogóle nie chce się mnie słuchać  -_- jest po prostu dziwny, więc patrzymy na mf, do czego ma się nadawać to już napisałem. Jeszcze wszystko się może zmienić, ale patrząc na ceny powyższych ciągników to można by powiedzieć że te 60-70 k zł. Chodzi ci zapewne o 62 xx rok prod 99-03.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Nie wiem czy w tych Aresach nie było silnika JD więc może przez to mało pracuje u tamtego typa, tzn mam na myśli spalanie o ile się nie mylę z tym silnikiem. A co do MF to myślę, że obie serie są dobre. Przekładnia w nich to Dynashift produkcji Fergusona tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj