mfek3050

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza?

Polecane posty

Shaun    242

No właśnie chodzi mi o 62xx i tak jak mówisz min 70 k

No i jak oglądałeś coś ?? Może kupiłeś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Jeszcze nie wiadomo kiedy zakup, nic nie oglądaliśmy, wszystko się zmienia, na obecną chwilę najbardziej jesteśmy nastawieni na case mx 110 lub jd 6600, ale wszystko się może jeszcze zmienić. Z tego co czytałem to w case mx szarpią półbiegi, generalnie oba ciągniki są na podobnym poziomie, bardzo wytrzymałe. A ty co o tym sądzisz? Co byś wolał? Który twoim zdaniem lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Nic nie sądzę bo nie pracowałem takimi maszynami. No, może z daleka widziałem coś podobnego. Czytałem troszkę o MX to podobno jest kozak. Jeleń pewnie też nie zostaje w tyle. Decyzja jest Twoja, co Ci pasi w konkretnym modelu a co nie. A dlaczego Massey pominięty ??
Ja nic konkretnego nie pomogę a przeglądam temat bo brałem pod uwagę 61XX na głównego konia ale zmieniły sie okoliczności. Na razie robie tylko ogólne rozeznanie. A że w zimie więcej wolnego czasu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Massey został pominięty ponieważ wydaje się być gorszy od case mx, case wydaje się być twardszy, nawet nie wiem czy nie ma lepszej skrzyni, a jd to jd ;) chociaż ja od jd wole case, choćby ze względu na masę, cenę części, wygląd i dźwięk silnika :D Ale tak jak wcześniej napisałem wszystko się może zmienić, do kupna sporo czasu, jeszcze może massey wróci do menu, lecz ja najbardziej chciałbym tego case mx, mf też dobry ale te ceny..., poza tym mam dwa mf to trzeba spróbować innej marki żeby mieć więcej doświadczenia :D

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

No i już praktycznie wskazales pewniaka a przynajmniej faworyta. Ktoś kompetentny do oględzin jeszcze potrzebny i w pole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Massey został pominięty ponieważ wydaje się być gorszy od case mx, case wydaje się być twardszy, nawet nie wiem czy nie ma lepszej skrzyni, a jd to jd ;) chociaż ja od jd wole case, choćby ze względu na masę, cenę części, wygląd i dźwięk silnika :D Ale tak jak wcześniej napisałem wszystko się może zmienić, do kupna sporo czasu, jeszcze może massey wróci do menu, lecz ja najbardziej chciałbym tego case mx, mf też dobry ale te ceny..., poza tym mam dwa mf to trzeba spróbować innej marki żeby mieć więcej doświadczenia :D

powiem CI że co do masy to masz rację.. Massey mógłby być trochę cięższy.. Mój 6180 bez obciążników trochę słabo się zachowywał (np. przy pługu). Po dołożeniu 450 kg na przód jest w miarę dobrze. Co do ceny mx a massey to chyba podobne przedziały cenowe?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Powiem ci tak co do cen, z tego co teraz patrze na olx 6270 większość jest po 80 k +, case mx 110 max 75 k, massey fakt że ma więcej mocy ale właśnie ta masa, ja też się właśnie boje czy sobie poradzi dobrze z pługiem 4 skibowym obrotowym typu kverneland ld/vd 100 (co prawda może i to nie ma tak wielkiego znaczenia bo mam ziemie klasy V-VI pola równe), jd niby stworzony do ciężkich prac to dlaczego ważą grubo poniżej 5t (oczywiście chodzi mi o przedział mocy 100-120 km)? Moim zdaniem ten case mx jest idealny, nie ma jakoś strasznie drogich części do nich, mało palą, mają bardzo dobre i wytrzymałe silniki oraz skrzynie, no i dużo ważą, takie jest moje zdanie.

 

@Shaun ojciec też jak na razie by chciał najbardziej tego case ;) http://olx.pl/oferta/case-ih-mx110-cagnik-case-mx-110-tuz-CID757-IDcG6LZ.html#69b76ca762, http://olx.pl/oferta/case-mx-110-obciazniki-bardzo-ladny-oryginalny-CID757-ID9gOVl.html#69b76ca762 te są najładniejsze i najdroższe, do jednego mamy 272 km a do drugiego 200-217 km więc nie jest to strasznie daleko ;), no ale pewnie zanim będziemy mogli coś kupować to już ich nie będzie no i też inne dojdą. 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

pomiędzy 6270 a mx110 0,5 tony różnicy w wadze na korzyść case. Co do ceny części to czy to case czy massey to już nie będzie róznicy. Jedne części będą drozsze w jednym inne tańsze.. Co paliwa massey też oszczędny (moze nawet bardziej niż case ale nie powiem bo casem nie pracowałem)

A jaka skrzynia jest w tych mx-ach?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ale nie mówię że mf jest gorszy w spalaniu ale chodzi mi o to że case ma wszystkie cechy jakie powinien posiadać każdy ciągnik w tym przedziale mocy, np mf mało pali, nie ma drogich części ale jest lekki i wcale bym się nie zdziwił jakby był mniej wytrzymały, jd jest bardzo wytrzymały ale ma swój apetyt na paliwo i również jest lekki i części są drogie, renault ares jest ciężki ale też trochę pali i jest mniej wytrzymały a części to za bardzo nie wiem itp a case ma wszystko tzn jest bardzo wytrzymały, mało pali, jest ciężki części nie ma tak drogich, wiesz teraz o co mi chodzi? Tu masz dane techniczne obu ciągników: http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/77-case/226-case-ih-maxxum-mx100-170.html i http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/106-massey-ferguson/864-massey-ferguson-6260-6290.html, według tych danych różnica między nimi w masie jest dużo większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

spoko wszystko rozumiem :) każdy ma swoje upodobania.

Różnica w masie pomiędzy 6270 a mx110 650 kg. Ciekawi mnie tylko skrzynia mx-a. Bo w MF-ie 32x32 a MX 16x12. Ciekaw jestem jak to jest rozwiązane..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Brat stryjeczny po sąsiedzku ma Aresa 550 od kilku lat, to powiem wam że swoje to on waży( ma na nim komplet obciążników i adaptację do tura).

Mimo 95 km daje sobie radę doskonale z ciężkim siewnikiem nadbudowanym 3m, dwie przyczepy 10 i 6 t pełne to też nie problem.

A to tylko 4 cylindry, z 6 na pewno byłoby lepiej. Ogólnie dość ciężkie i wytrzymałe maszyny z bardzo mocnym tuzem i dobrym uciągiem.

Za dużo też nie pali jak nieraz pogadamy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tu się z Tobą zgodzę w 100%. Mam Aresa i wam powiem że Aresy to składaki w najlepszym rozumieniu tego słowa, mają co najlepsze z różnych marek, a więc cała transmisja jest od MF tych nowszych (dużo biegów, i wytrzymałość), podnośnik nie wiem od czego ale ma udzwig powyżej 8 ton (nie spotykany w innych markach, DF tylko się zbliża), silnik od JD (też nie byle co), przednia oś carraro (bardzo duży skręt 55*). Duża masa pow. 5 ton i jedyna w swoim rodzaju bardzo wygodna kabina.

Jest więc pozbawiony wszystkich minusów o których wspominacie , które mają inne marki, a więc Case- mało biegów, MF-niska waga, JD-niska waga. Z tych marek jedynie Ares ma amortyzację kabiny (porównywalne roczniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No komfort to się z tobą zgodzę że ma duży zwłaszcza kabina na amorkach tak samo się zgodzę z podnośnikiem, a spalanie? ;) Nie wiem tylko jak z wytrzymałością ale wydaje mi się że case wytrzymalszy, no ale wydaje mi się. A jeżeli chodzi o takie drobnochy typu dżwięk silnika i wygląd to ares dużo ładniejszy a case ma lepszy dźwięk silnika. Ale tacie i mi ares też się podoba, interesuje nas 620.

 

A więc tak, case mx 110 VS renault ares 620 RZ, czekam na odpowiedzi :D

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

WG. danych Ares 620 ma udzwig 8330, masa 5390 rozstaw osi 275 cm, dł:430   Promień skrętu 9,06

                   Case110 ma udzwig  5870, masa 5400 rozstaw osi 270 cm, dł.445   Promień skrętu 9,30

Mimo większego rozstawu osi Ares ma mniejszy promień skrętu (wspominałem o tym )

Standardowe rozmiary opon mają takie same.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

 

Coś się zmieniło? Może coś kupiłeś? Sam szukam w sumie traktora o podobnej mocy ~ 100 KM.

 

 

Dlatego do oglądania maszyny zwłaszcza takiej trzeba brać ze sobą dobrego mechanika, żeby przejrzał i ocenił w jakim ciągnik jest stanie. Mi głownie chodzi o mf 6260 lub 6270, tak jak mówię mam 40 ha w tym 16 ha ornych V-VI klasa równy teren oraz 24 ha łąk, będzie chodził z pługiem 4 obrotową, gruberem 7 łap 3 m, prasą z nożami 1100-1200 bel rocznie oraz z rozrzutnikiem tandemem 6t chyba że uda mi się ojca namówić na t-088, no i by się później dokupiło do nie go tura na wszelki wypadek. Czy może case mx 110 byłby lepszym wyborem? Jak wygląda spalanie u niego? Oraz który jest mniej awaryjny i wytrzymalszy case mx 110 czy mf 6260/6270?

 

 
 
Case MX 110 ma mocniejszy silnik od MF 6260 - i moc maksymalna jest większa i przy niskich obrotach przez fakt posiadania turbosprężarki jest lepiej, lecz moc pociągową to MF 6260 ma lepszą. MF 6270 powinien wypaść jeszcze lepiej. Spalanie MF 6260, MF 6270, Case MX 110 jest bardzo podobne. MF 6270 spali najwięcej, ale ma też najmocniejszy silnik.

 

 

Shaun ojciec też jak na razie by chciał najbardziej tego case  ;) http://olx.pl/oferta...html#69b76ca762http://olx.pl/oferta...l#69b76ca762 te są najładniejsze i najdroższe, do jednego mamy 272 km a do drugiego 200-217 km więc nie jest to strasznie daleko  ;), no ale pewnie zanim będziemy mogli coś kupować to już ich nie będzie no i też inne dojdą.

 

 

Ten Case MX 110 za 73 tys. zł brutto moim zdaniem wcale nie wygląda za dobrze, on jest tylko przygotowany do sprzedaży - podmalowany przód, tył, felgi, schodki, wydech. W środku zostało umyte co się dało, pozostało rozdarte siedzenie, trochę podrapane wnętrze. Z kolei ten MX za 75 tys. zł też jest odszykowany - dla przykładu felgi, przedni tuz, wydech - malowane. Nie piszę, że to wszystko to źle, ale chcę po prostu zwrócić uwagę, że nie jest to wszystko takie cacy jak się wydaje. To nie jest tak od nowości. Fotel wydaje mi się, że jest wymieniony (stary pewnie do niczego się już nie nadawał), brakuje chyba jednego podłokietnika.
Na zagranicznych stronach te traktory w dobrym czy dostatecznym stanie kosztują znacznie drożej niż u nas. Jedynie cena obdarciuchów jest podobna, niestety. Więc handlarze sprowadzający traktory z zagranicy albo mają doskonale spenetrowany rynek lokalny w krajach, z których ich ściągają a więc i szybko wyłapują okazje albo ściągają co najtańsze i przygotowują do sprzedaży - malowanie, mycie, wymiana najtańszych elementów (jak utargują jeszcze cenę na zachodzie). Nikt do takiego interesu nie będzie przecież dokładał.
 
Chociaż i z MF jest w sumie podobnie...

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163
Napisano (edytowany)

Aha wszystko rozumiem, dzięki za zwrócenie uwagi.

Niestety ale sprawy się pokomplikowały i teraz wybieramy pomiędzy mf 3095 a 3115. Czym one się właściwie różnią oprócz masy, mocy i który będzie bardziej odpowiedni dla naszego godpodarstwa? http://www.agrofoto.pl/forum/topic/48556-co-wybrac-3095-czy-3115-do-wszystkiego/ czytałem ten wątek ale nie znalazłem w nim konkretnej odpowiedzi.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

Patrząc na tabelki to jeszcze i podnośnikiem (udźwig 4815 vs 6500 (kg) 3095/3115), skrzynią biegów 3115 ma wpisaną 16x16 a 3095 32x32, która była lepsza w tamtym czasie - nie wiem (wygoda to pewnie 32x32, ale awaryjność, koszty serwisu - hm) , troszkę ciszej powinno być w kabinie 3115. 

MF 3095, krótki test

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Patrząc na tabelki to jeszcze i podnośnikiem (udźwig 4815 vs 6500 (kg) 3095/3115), skrzynią biegów 3115 ma wpisaną 16x16 a 3095 32x32, która była lepsza w tamtym czasie - nie wiem (wygoda to pewnie 32x32, ale awaryjność, koszty serwisu - hm) , troszkę ciszej powinno być w kabinie 3115. 

MF 3095, krótki test

to zależy czy skrzynia 32x32 to dynashift czy ta z zakresami AB. Skrzynia dynashift jest lepiej dopracowana i mniej awaryjna. Skrzynia z zakresami AB co do wyboru prędkości zbytnio nie odbiega od dynashifta bo ma tyle samo przełożeń (z tym ze przełączanie jest mnie wygodne niż w dynashifcie) Według mnie skrzynia z zakresami AB do prac polowych - ok, do transportu - nie.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Mam jeszcze takie pytanie, czy się różnią wersje maxxum od maxxum PRO? I która jest lepsza? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

jednak zapadła decyzja o zmianie poczciwej 16tki na coś 120-135km. Najbardziej w oko wpadł mi MF 6180-90. jak w tym modelu z awaryjnością, spalaniem? na co zwracać uwagę przy oględzinach? na drugim miejscu jest coś z renault z tego przedziału mocowego, Macie jakieś propozycje z innych stajni? budżet około 60tysięcy brutto. chodzi żeby miał dobry podnośnik. miał by współpracować z agregatem uprawowo-siewnym talerzowy o wadze 2t pług obracalny 4 siewnik do nawozu rozrzutnik obornika. miał by obrabiać 40ha. najbardziej cieszyły by mnie opinie użytkowników a nie usłyszane, z góry dzięki


i

Edytowano przez szymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

masz takiego? czy po prostu usłyszana opinia. z danych które są na necie ma najsłabszy podnośnik z całej trójki a nie chce żeby działy się cyrki po zawieszeniu 2.5t z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

i ten płacz i zgrzytanie zębów jak nikt nie chce zregenerować pompy, która nowa w zamienniku ponad 20tys. jak już Case to nowsze MX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj