kris148a

Jaką prasę kupić do 20tys?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mfek3050    163

Dlatego moim zdaniem najlepsze są łańcuchowe, może i nie jest tak wydajna jak pasowa i nie zbija tak mocno ale i tak dobrze zbijają, nie palą się prawie wcale, belki nie stają w komorze  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Kolego 21tys to max co mogę wyskrobać. Mnie się wydaje że walcowa John deere 575 była by nie zła ale mówicie że stają baloty w nich i tak dobrze nie zbija. A ma ona haki na komorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Moim faworytem w tych pieniądzach była by NH 644 i pochodne. Robię rocznie ok 1000 bel, i prasa naprawdę bajka


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Tyle że są w nh calowe łożyska i dostać dobrej firmy to będą naprawdę kosztować poza tym gdzieś są jakieś dwie zębatki wielkości pieści i potrafią oryginalne kosztować po 1000 zł sztuka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Nie no większość gallignani jest stało komorowa :lol: (ale jaja)

Pozostaje vicon tyle że nowszy bo lepiej jest mieć 5 pasów przez cała długość i 5 spinek do wymiany czy starszych jest 12 spinek do wymiany.(Pasy dzielą się na przednie i tylne po 6 psów).

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ale nikt nie mówi że ma być zmienna  :lol: wymieniłem tylko te prasy których jeszcze nie omawialiśmy, a mieszczą się w budżecie, tylko że do feraboli chyba nie ma siatki i ma 4 pasy co jest chyba u niej na +.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Mieć pasy i stało komorę to trochę głupio lepiej zakupić Krone kr 130s

Więc kolego ze niestety jakby ci urwał się pazur od podbieracza to jest jakaś szansa że ci zniszczy pas.

Decyzją nie jest łatwa ja właśnie wybrałem coś ala feraboli dałem z trasportem i spinkami ponad 10 tys. a miałem naszykowane 20 ale variantów dużo widziałem napalonych no i rotor ruski  miałby co robić nh i jd odpuściłem zw względu na łożyska, Miał być vicon ale nowsze elektronika a starsze te nieszczesne 12 pasów.

Wiedziałem na pewno że musi być pasówka bo niby może się jarać ale zmienna komora. Nie zapomnę jak pierwszą belkę zrobiłem siana 160 ojciec jak zobaczył to się tak na mnie wydarł ale na szczeście nie była zbita.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ale nikt nie mówi że ma być zmienna  :lol: wymieniłem tylko te prasy których jeszcze nie omawialiśmy, a mieszczą się w budżecie, tylko że do feraboli chyba nie ma siatki i ma 4 pasy co jest chyba u niej na +.

 

Starsze nie mają siatki ale nowsze sprintery mają już siatkę. Co do starej 4 pasy są po 24(+-) cm i metr pasa kosztuję chyba 220 zł za metr i są nie wiadomo do końca jakiej jakości

 

Bardzo też byłem nakręcony nh 865 ta prasa jest łańcuchowa zmienna komorowa a co najlepsze belka tam dogniata poduszka jak w tirach   ale belka jest podobnież tak dobita że wiekszość pras z tamtych lat wymiękały przy nich ale łańcucha oryginalnego nie da się dostać i odpuściłem ją sobie.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No to w takim razie najlepsza będzie jd 550, nic innego nie przychodzi mi do głowy, jedynie vicon 156 lub 186 l ale teraz jak patrze na olx to nie ma żadnego egzemplarza z siatką w twoim budżecie, lub nh ale tak jak napisałeś w nich są drogie łożyska, zresztą tak jak w jd.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Następna sprawa najlepiej zeby siatka była z przodu bo  z tyłu zasobnik  nie sprawuje się za dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No i nie wiadomo co się tam z nim dzieje i czy w ogóle chodzi, bo czujniki nie zawsze prawidłowo działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

John deere jest na tyle dobry ze oryginalne pasy mają stopień starcie  jak w oponach i jak masz 2 lub 3 jest powiedzmy ok ale jak 1 to pasy szrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3    0

Ja osobiście nie polecam JD550 miałem taką. Wciągnąć słome jak było gorąco mijało się z cudem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3    0

Ja osobiście nie polecam JD550 miałem taką. Wciągnąć słome jak było gorąco mijało się z cudem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj