Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspólny zakup.

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 18 październik 2015 - 18:49

Wspólny zakup.

Jest jakaś platforma internetowa. Widziałem coś podobnego ale nie pamiętam nazwy ani adresu www. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspólny zakup. Dzisiaj, 14:38
  •  

#22 Share Wici

Wici

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 październik 2015 - 18:56

Wspólny zakup. Ale trochę nie zostałem zrozumiany.
Nie mówimy o sytuacji gdzie jest tak, że ktoś jedzie po towar 100 km. Towar trafia bezposrednio do nabywcy. Tylko cały samochód bez dzielenia to na części.

Jest jakaś platforma internetowa. Widziałem coś podobnego ale nie pamiętam nazwy ani adresu www.

Bardzo szkoda. Chcialbym chetnie ja zobaczyc. Mozesz postarac sie ptzeslac link?

#23 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 18 październik 2015 - 18:57

Wspólny zakup.

Nie pamiętam adresu ani nazwy a reklamę widziałem gdzieś na jakiś portalu rolniczym. 

#24 Share SUCHY102

SUCHY102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:08

Wspólny zakup.

Witam. Jestem tu prawie nowy w wypowiedziach bo od dawna nie mam czasu na pisanie ale forum cały czas obserwuje, a że temat przerabiałem u siebie to skusilem sie na pare słów.

Mieszkam na granicy wlkp, zachpom i pom, i mentalność ludzi nie pozwala na takie spółki bo pierwsze pytania które usłyszałem to: a co ty z tego bedziesz miał???albo ile??

Odpowiedziałem gospodarzą że tyle samo co oni czyli na tamten czas około 20-30zł tanej na tonie nawozu bez wielkich negocjacji przy zakupie około 200 ton na kilka osób. ja sam potrzebuje około 70-100t nawozów różnych w ciągu roku przekłada się to na 70x25=1750zł/rok oszczędności... dużo czy nie?? dla mnie sporo w perspektywie 10lat to 17500zł. Na dziś dzień warto szukać takich rozwiązań umożliwiających wspólne zakupy.

istnieje możliwość zawarcia spółki ad hoc chyba tak to sie nazywa, która ma osobowość i rozwiązuje się z automatu po wywiązaniu sie z działania jakim może być wspólny zakup nawozu /jeżeli się myle to proszę o wyrozumiałość bo tematu od kilku lat nie zgłębiam/

Problemem jest mentalność /pierwszy i najtrudniejszy ale można to ominąć wyszukując ludzi nie mających z tym problemu/ drugi problem to odległości między kolejnymi zainteresowanymi, trzeci uczciwość osoby organizującej ten proceder czy da się w końcu przekupić firmie jednej lub drugiej jakimis fantami....

Według mnie jest realna szansa na takie działanie ale zainteresowani musieliby się wykazać względnym zaufaniem i być zainteresowani ilościami min 8-12 ton jednakowego produktu tak aby tira zabierało 2 góra trzech gospodarzy w jednej lokalizacji, a rozciągłość geograficzna mogła by być drugoplanową sprawą kupując dużę ilości w firmach o ogolnopolskim zasięgu jak chemirol, dalgety, agrolok czy inne..

#25 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:11

Wspólny zakup.

W zasadzie chodzi tu o mentalność ludzi. Resztę można zawsze ustalić i dogadać. Mi udało się już dogadać i zgrać parę obcych sobie osób do wspólnego składania wniosku z paru działaniach z PROW 2007-2013. 

Edytowany przez freetaxi, 18 październik 2015 - 19:12.

#26 Share Wici

Wici

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:36

Wspólny zakup.

Witam. Jestem tu prawie nowy w wypowiedziach bo od dawna nie mam czasu na pisanie ale forum cały czas obserwuje, a że temat przerabiałem u siebie to skusilem sie na pare słów.
 Mieszkam na granicy wlkp, zachpom i pom, i mentalność ludzi nie pozwala na takie spółki bo pierwsze pytania które usłyszałem to: a co ty z tego bedziesz miał???albo ile??
Odpowiedziałem gospodarzą że tyle samo co oni czyli na tamten czas około 20-30zł tanej na tonie nawozu bez wielkich negocjacji przy zakupie około 200 ton na kilka osób. ja sam potrzebuje około 70-100t nawozów różnych w ciągu roku przekłada się to na 70x25=1750zł/rok oszczędności... dużo czy nie?? dla mnie sporo w perspektywie 10lat to 17500zł. Na dziś dzień warto szukać takich rozwiązań umożliwiających wspólne zakupy.

istnieje możliwość zawarcia spółki ad hoc chyba tak to sie nazywa, która ma osobowość i rozwiązuje się z automatu po wywiązaniu sie z działania jakim może być wspólny zakup nawozu /jeżeli się myle to proszę o wyrozumiałość bo tematu od kilku lat nie zgłębiam/

Problemem jest mentalność /pierwszy i najtrudniejszy ale można to ominąć wyszukując ludzi nie mających z tym problemu/ drugi problem to odległości między kolejnymi zainteresowanymi, trzeci uczciwość osoby organizującej ten proceder czy da się w końcu przekupić firmie jednej lub drugiej jakimis fantami....

Według mnie jest realna szansa na takie działanie ale zainteresowani musieliby się wykazać względnym zaufaniem i być zainteresowani ilościami min 8-12 ton jednakowego produktu tak aby tira zabierało 2 góra trzech gospodarzy w jednej lokalizacji, a rozciągłość geograficzna mogła by być drugoplanową sprawą kupując dużę ilości w firmach o ogolnopolskim zasięgu jak chemirol, dalgety, agrolok czy inne..

Jestem zadowolony, ze sa tego typu wypowiedzi...
Do tego poważnych ludzi jak mniemam.

#27 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 18 październik 2015 - 20:03

Wspólny zakup.

Całkowicie popieram zdanie SUCHEGO tylko najpierw trzeba znależć uczciwych WSPÓLNIKÓW do takich zakupów a nie tłumaczyć każdemu na pytanie ILE BĘDZIESZ Z TEGO MIAŁ . Prosty przykład - we 4 zamówiliśmy 4 cysterny RSM. Tego upustu jaki dostaliśmy na tym nawozie to nie przepił by w tydzień we czterech. :lol:

Edytowany przez malorolny121, 18 październik 2015 - 20:06.

#28 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 18 październik 2015 - 21:37

Wspólny zakup. problem w tym że 4czy nawet 8 aut rsm to znikome ilości ale jakby już tak z 1000 ton rsmu wziąść to można pogadać bo inaczej dużego upustu nie dadzą po za tym o ile wiem to azoty mają hak kopalnie swoich dystrybutorów (darmozjadów)poprawcie mnie jak źle piszę.

#29 Share Wici

Wici

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 październik 2015 - 08:53

Wspólny zakup. Właśnie o to chodzi iron, żeby ominąć pośredników. Dobrze piszesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 19 październik 2015 - 09:16

Wspólny zakup. ale często jest tak ze i tak producent odesle cię do dystrybutora bo takie ma umowy ze wyjedzie to do Ciebie z fabryki a i tak przefakturuje to dystrybutor
ZETOR TEAM

#31 Share Wici

Wici

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 październik 2015 - 09:20

Wspólny zakup. Ale nie musi tak być...

#32 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 19 październik 2015 - 13:15

Wspólny zakup. sam o takim czymś myślałem ale u mnie to nie ma z kim gadać. po za tym nie każdy ma kasę żeby od razu płacić sam wiem po sobie

#33 Share Wici

Wici

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 październik 2015 - 14:48

Wspólny zakup. Więc czy będą chętni do takiej grupy?
Chciałbym żeby były to osoby które mogą zamówić minimum jeden cały samochód na jedną fakturę. Później zobaczymy co dalej. Na początku musi być jednak komplet chętnych.

#34 Share SUCHY102

SUCHY102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 październik 2015 - 18:11

Wspólny zakup.

Do przemyślenia temat ale w tej chwili mam doradcę, którego muszę utrzymać z marży właśnie na tych produktach i tu jest pytanie w moim przypadku co mi się bardziej opłaca...

#35 Share Wici

Wici

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 październik 2015 - 11:10

Wspólny zakup. Teraz mam konkretne pytanie. Czy będą chętni do kupienia po jednym calosamochodowym transporcie saletry?

#36 Share Wici

Wici

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 październik 2015 - 10:54

Wspólny zakup. ....lub jakiegokolwiek innego rodzaju nawozów sztucznych.
Poszukujemy chętnych na partie calosamochodowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share HANK

HANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 18:31

Wspólny zakup.

Wici skąd jesteś? Ja bym brał saletrę i polifoskę 8, trochę fosforanu i soli potasowej