Polecane posty

Wici    0

Chciałbym stworzyć nieformalną grupę osób, które współpracując ze sobą mogłyby dokonywać wspólnie zakupów.
Poszukuję dlatego osób, którym zależy na zmniejszaniu kosztów produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

jezeli chodzi o maszyny to ja mam źle wspomnienia kiedyś na wsi kupi Piasta wiejskiego i robili nim wszyscy nawet z innych sołectw a naprawiać nie miał kto


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Może jednak byś pomyślał o formalnej. Bo z sąsiadami można żyć zgodnie ale do pierwszego zgrzytu. Potem będą tylko problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

u teściów tak było kiedyś robione, kupowane na spółkę maszyny razem z kilkoma sąsiadami

z reguły było to tak że wszyscy chcieli robić, a nikt naprawiać nie chciał

często zdarzało się że wynikła jakaś awaria to odstawiali maszynę, niech się martwi tym kto następny będzie ją chciał użytkować

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

mialem tak zakupiony kombajn ziemiaczany dwoch sąsiadów i ja i nigdy wiecej takich spółek tak to jest jak ty dbasz a inni nie jak cos do remontu to u nich zawsze chodzilo musiałem samemu nie liczac tego ze go wywrócił przejeżdżając przez granicę , teraz ich spłacił em i święty spokój użytkuje sam i sam sobie robie tak najlepiej bo te spolki wychodzą później bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spółki zjadły jaskułki a nieformalnie to nawet w żeby dziś nie dają bo wszystko na piśmie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wici    0

Rozmowa caly czas toczy się nie na temat. Nie chodzi mi o wspólne użytkowanie czegokolwiek.

 

Wyglądałoby to tak. Jest pewna liczba osób zainteresowana kupnem tego samego towaru. Im wieksza tym lepiej.
Jedna osoba zamawia jeden transport calosamochodowy pod jeden adres i na jedną fakturę. Takich odbiorców jeśli znajdzie się w miarę pokaźna ilość może stanowić to powód do zainteresowania sprzedawcy.
Załóżmy,że są chętni, wtedy musiałbym wiedzieć o tych osobach. Reszta zajalbym się ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

trzeba bylo na samym początku wyjaśnić o co chodzi a nie później pretensje do garbatego że ma proste dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wici    0

Nie wydaje się żebym miał do kogoś pretensje. Po zatym można zawsze zapytać.

Chodzi  Ci o uzyskanie upustów? czy o  wspólne użytkowanie  sprzętów? 
skąd  jesteś?

Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

Tylko jak kupisz na jedna fakture a ktoś jest na vat z tej grupy zainteresowanych i tez bedzie chciał na czesc która bierze fakture to co wtedy? założysz działalność zeby przefakturować?

ja tak robie z kolega lub sasiadem ze kupujemy nawozy całe auto na 2-3 osoby zawsze coś jest taniej ale mi jest nie potrzebna faktura na nawóz


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wici    0

Tylko jak kupisz na jedna fakture a ktoś jest na vat z tej grupy zainteresowanych i tez bedzie chciał na czesc która bierze fakture to co wtedy? założysz działalność zeby przefakturować?

ja tak robie z kolega lub sasiadem ze kupujemy nawozy całe auto na 2-3 osoby zawsze coś jest taniej ale mi jest nie potrzebna faktura na nawóz

Wreszcie napisał ktoś coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wici    0

Tylko jak kupisz na jedna fakture a ktoś jest na vat z tej grupy zainteresowanych i tez bedzie chciał na czesc która bierze fakture to co wtedy? założysz działalność zeby przefakturować?

ja tak robie z kolega lub sasiadem ze kupujemy nawozy całe auto na 2-3 osoby zawsze coś jest taniej ale mi jest nie potrzebna faktura na nawóz

Zgadza się. Dlatego jedne zamówienie musi trafić do tylko jednego odbiorcy.

A fakt, że chciałbym zrobić coś takiego dla zamawiających mniejsze ilości. Jednak to już nie jest takie proste.

Może kiedyś...

Coś ta Twoja inicjatywa pachnie jak nie świeża ryba...

Coś ta Twoja inicjatywa pachnie jak nie świeża ryba...

Dlaczegóż to ? Edytowano przez Wici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Przez forum to Ci nie wypali bo ludzie z całej polski. Najlepiej było by z sąsiadem z Twojej okolicy gm. czy pow. Wyobrażasz sobie że zakupiłeś 3-5tirów nawozów a ktoś ma do odebrania z twojego podwórka 30ton, a mieszka 100km dalej... Raczej nie opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest jakaś platforma internetowa. Widziałem coś podobnego ale nie pamiętam nazwy ani adresu www. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wici    0

Ale trochę nie zostałem zrozumiany.
Nie mówimy o sytuacji gdzie jest tak, że ktoś jedzie po towar 100 km. Towar trafia bezposrednio do nabywcy. Tylko cały samochód bez dzielenia to na części.

Jest jakaś platforma internetowa. Widziałem coś podobnego ale nie pamiętam nazwy ani adresu www.

Jest jakaś platforma internetowa. Widziałem coś podobnego ale nie pamiętam nazwy ani adresu www.


Bardzo szkoda. Chcialbym chetnie ja zobaczyc. Mozesz postarac sie ptzeslac link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie pamiętam adresu ani nazwy a reklamę widziałem gdzieś na jakiś portalu rolniczym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUCHY102    4

Witam. Jestem tu prawie nowy w wypowiedziach bo od dawna nie mam czasu na pisanie ale forum cały czas obserwuje, a że temat przerabiałem u siebie to skusilem sie na pare słów.

 Mieszkam na granicy wlkp, zachpom i pom, i mentalność ludzi nie pozwala na takie spółki bo pierwsze pytania które usłyszałem to: a co ty z tego bedziesz miał???albo ile??

Odpowiedziałem gospodarzą że tyle samo co oni czyli na tamten czas około 20-30zł tanej na tonie nawozu bez wielkich negocjacji przy zakupie około 200 ton na kilka osób. ja sam potrzebuje około 70-100t nawozów różnych w ciągu roku przekłada się to na 70x25=1750zł/rok oszczędności... dużo czy nie?? dla mnie sporo w perspektywie 10lat to 17500zł. Na dziś dzień warto szukać takich rozwiązań umożliwiających wspólne zakupy.

 

istnieje możliwość zawarcia spółki ad hoc chyba tak to sie nazywa, która ma osobowość i rozwiązuje się z automatu po wywiązaniu sie z działania jakim może być wspólny zakup nawozu /jeżeli się myle to proszę o wyrozumiałość bo tematu od kilku lat nie zgłębiam/

 

Problemem jest mentalność /pierwszy i najtrudniejszy ale można to ominąć wyszukując ludzi nie mających z tym problemu/ drugi problem to odległości między kolejnymi zainteresowanymi, trzeci uczciwość osoby organizującej ten proceder czy da się w końcu przekupić firmie jednej lub drugiej jakimis fantami....

 

Według mnie jest realna szansa na takie działanie ale zainteresowani musieliby się wykazać względnym zaufaniem i być zainteresowani ilościami min 8-12 ton jednakowego produktu tak aby tira zabierało 2 góra trzech gospodarzy w jednej lokalizacji, a rozciągłość geograficzna mogła by być drugoplanową sprawą kupując dużę ilości w firmach o ogolnopolskim zasięgu jak chemirol, dalgety, agrolok czy inne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W zasadzie chodzi tu o mentalność ludzi. Resztę można zawsze ustalić i dogadać. Mi udało się już dogadać i zgrać parę obcych sobie osób do wspólnego składania wniosku z paru działaniach z PROW 2007-2013. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
    • Przez marcin90
      Witam serdecznie, chciałbym zapytać wszystkich użytkowników ciągników Massey Ferguson z końcówki lat 80 i początku 90 jak to jest z ta awaryjnością tak na prawdę. Bo dużo się czyta o awariach skrzyni, hydraulik , elektrozaworach itp.
      Generalnie chodzi o to, że szukam dla taty traktora z przednim napędem w kwocie do max 40-50 tys o mocy około 80-110 km.  Jako że gospodarstwo jest nie duże ( na stale około 10 sztuk bydła, i około 35-50 sztuk trzody chlewnej) areał jaki posiada to około 6 ha łąk, około 20 ha zbóż i około 5 ha kukurydzy na ziarno. Ja na stałe pracuje w warsztacie i jedynie pomagam przy grubszych robotach to chciałbym, by Ojciec ( już prawie 60 letni) miał choć odrobinę wygody, ciszy i namiastkę komfortu przy pracy. A to w tych pieniądzach oferuje chyba jedynie massey. ( nie urażając posiadaczy innych ciągników) 
      Co prawda tata chyba wolałby jakiegoś zetorka ( boi się awaryjności, a właściwie kosztów napraw wszystkiego co nie jest zetorem lub ursusem) ale ja myślę że przyjemniej i wygodniej byłoby Fergusonem. Myslę o modelach bodajże 3060-3095. Prosiłbym forumowiczów o odpowiedź jak to jest z waszymi Masseyami , co już Wam się zepsuło i jakie ewentualnie były koszty napraw. Jak ktoś sprawdzał to jeszcze spalanie w orce bym poprosił . Pozdrawiam , Marcin
       
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj