Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bss vs HL co wybrac

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 13:06

Bss vs HL co wybrac

Nie no śmiech na sali BSS a Brandys to co innego....

dla tych co gdzieś coś usłyszeli ale sami nie wiedzą co to BSS oznacza: Brandyskie Strojirny a Slevarny,tylko wszyscy mówią po prostu Brandys...

Marka ta wypuściła kilka jak nie kilkadziesiąt modeli przyczep, ludzie u mnie zamawiają naklejki to jak słyszę ile jest modeli to nie chce się wierzyć. np P53S P73S P93S. 93SH, PV, PS6, 12.09 Agro, 10.08 Agro, 08.06Agro, Ps2 16.12 i wiele innych. Tylko w polsce w urzędach Komunikacji tak wpisują w dowodach że na końcu nie wiadomo co jest co... jak mam wpisane w MTZ że ma 15t ładowności (a powinno być ze moze ciagnić przyczepy o masie do 15t)

tak więc BSS to marka, a modele to jak podałem wyżej, niektóre  z nich mają 5t ładowności inne po 16t

A a odnośnie oznaczeń HL i HW, HL oznacza przyczepę rolniczą, a HW ciężarową, ta druga miała oryginalnie koła szosowe (12.00 R20) mocniejsze hamulce i osie do 100km/h, a HL ogumienie balonowe jak przy HTS chyba 16x20.

Obiscie polecam Ci tego producenta http://olx.pl/oferta...html#3c17520c8a

Przyczepy naprawdę są odrobione

szczerze powiem nie wiem w co wejsc a interesuje mnie 3 stronny wywrot

jeszcze jest taki producent http://olx.pl/oferta...57-IDa2LXz.html

wszystkie znaki na niebie wskazuja hl ?:D

Edytowany przez Sunf, 06 listopad 2015 - 13:38.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bss vs HL co wybrac Dzisiaj, 17:55
  •  

#22 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 15:15

Bss vs HL co wybrac To jest Czeszka

#23 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 15:53

Bss vs HL co wybrac

To jest Czeszka

dalem tylko przykład, a co do wyboru to chyba tylko isc w hl'ke

#24 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 17:24

Bss vs HL co wybrac

Podałem Tobie przez to tego ( http://olx.pl/oferta...html#3c17520c8a ) producenta gdyż, zwróć uwagę jak wyglądaja ramy tych przyczep, nie dość że oryginalny Ceownik jest zaspawany z jednej strony by utworzyć profil zamknięty ,to rama jest jeszcze wzmocniona od tylnlego resora w kierunku przodu, by przy wywrocie do tyłu sie  nie zaginała. Z szczerze powiem że ta zimnogięta rama przy BSS jakoś nie do końca do mnie przemawia, choc wiele osób ma te przyczepy i sobie chwalą......

Osobiście mam HW 60.11 i jestem zadowolony, po 9 ton zboża woże na niej i nie ma  żadnych objawów uszkodzeń....

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 18:32

Bss vs HL co wybrac

Zwróc tez uwagę że one to raczej tylko dokumenty mają z 8011, a  w całości to przerabiane 6011.Zaczep cienki a 8011 ma z 100 C, ramy proste.12 to sobie mógł  wpisać jak je  z Niemiec ciągnął.

http://olx.pl/oferta...24cb06;promoted  kolegi przyczepy, też mam takie i  już nie narzekam po remoncie, on też zmieniał  zawiasy

#26 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 19:27

Bss vs HL co wybrac

Zwróc tez uwagę że one to raczej tylko dokumenty mają z 8011, a  w całości to przerabiane 6011.Zaczep cienki a 8011 ma z 100 C, ramy proste.12 to sobie mógł  wpisać jak je  z Niemiec ciągnął.

https://olx.pl/ofert...24cb06;promoted  kolegi przyczepy, też mam takie i  już nie narzekam po remoncie, on też zmieniał  zawiasy

mowisz o tym producencie z Katarzynowa?

Z gniezna faktycznie ma wzmocniona rame przy resorach , gdzie z katarzynowa nie ma tego i jest taka rama zalamana nie prosta

#27 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 20:30

Bss vs HL co wybrac Te hl na 3 strony robią z hl 6102 sztywnych skracają dolna ramę a w starych typach są 16 ceownik a nowych 14 ceownik dokładnie wiem jak jest gdyż samemu robilem hlsztywna na 3 strony bo oryginalne hl6011 maja ramę 10 albo 12 i by się pogiela przy wywrocie do tylu

#28 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 21:22

Bss vs HL co wybrac

Te hl na 3 strony robią z hl 6102 sztywnych skracają dolna ramę a w starych typach są 16 ceownik a nowych 14 ceownik dokładnie wiem jak jest gdyż samemu robilem hlsztywna na 3 strony bo oryginalne hl6011 maja ramę 10 albo 12 i by się pogiela przy wywrocie do tylu

sugerujesz jak przedmowca ze robia z hl 6011 wywrot 3 stronny na  HL 8011

wiec tak 6011 wchodzi okolo 8 ton

8011 pewnie 10+ ton

lepiej IFE HW 8011

albo najlepiej nic nie kupowac:D totalny zamet

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 21:38

Bss vs HL co wybrac

http://olx.pl/oferta...f18425;promoted   to jest 8011 rama z 180 lub 200 mm C  5 zdjęcie dokładnie widać ramę giętą.

http://olx.pl/oferta...html#b38c98dad1 to jest 6011 rama prosta.

A jak dołożą profil z tylnych resorów to wychodzi gięta, ale dalej  na słabszej ramie.

8011 na normalnie 8 ton ładowności na pojedynczych kołach, na bliźniakach 10 t.

#30 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 21:54

Bss vs HL co wybrac

typ hl byly tylko jako sztywne ?

hw jako wywrotki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 22:14

Bss vs HL co wybrac

Nie jestem pewny o co z HL i HW chodzi, ale  z tego co wiem to HL to jest rolnicza, a HW samochodowa.

#32 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 22:30

Bss vs HL co wybrac Pisałem wam kilka postów wyżej czym różni się HL od HW ale po co czytać lepiej pytać znowu o to samo...
A odnośnie przyczep IFA też było wiele modeli. Znajomy ma w papierach HW 60.11 ma ja na osiach z kwadratu i grubszej ramie niż moja HW 60.11 różnią się tylko rocznikiem moja 90r jego 86r obie wywrotki
Sztywne jak ktoś już pisał były o oznaczeniu 6102 i 8102

#33 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 08:19

Bss vs HL co wybrac Dużo typów jest hwrolnicza hl samochodowa jeszcze thk tzw piątki i te hl wysokie tzw sportowe. hl6011 i hw 6011 roznia sie osiami grubością ramy inaczej są mocowane dolne uszy wywrotu itp. W moich stronach od reki kupisz ze 30 przyczep po kapitalce. Jak dokładnie się przyjzysz to nawet się różnią kształtem piasty bo moja hl i szwagra niby sztywne obie były a inne piasty i tylne mocowanie zaczepu

#34 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 17:20

Bss vs HL co wybrac

Dużo typów jest hwrolnicza hl samochodowa jeszcze thk tzw piątki i te hl wysokie tzw sportowe. hl6011 i hw 6011 roznia sie osiami grubością ramy inaczej są mocowane dolne uszy wywrotu itp. W moich stronach od reki kupisz ze 30 przyczep po kapitalce. Jak dokładnie się przyjzysz to nawet się różnią kształtem piasty bo moja hl i szwagra niby sztywne obie były a inne piasty i tylne mocowanie zaczepu

masz na prostej ramie do tego z tylnej osi jeszcze wzmocniona do polowy?

to sa ify?

#35 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 19:08

Bss vs HL co wybrac Ten ceownik główny zamknięty grubym plaskownikiem i podspawany drugi ceownik

#36 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 20:44

Bss vs HL co wybrac

Tu jest w inny sposób wzmacniana rama - wydaje mi się że dość sensownie: http://olx.pl/oferta...html#dcf75d2490

Jeśli cena jest prawdziwa to myślę że jest atrakcyjna. Tylko nie posądźcie mnie o reklamę...

#37 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 23:30

Bss vs HL co wybrac

Nie no śmiech na sali BSS a Brandys to co innego....

dla tych co gdzieś coś usłyszeli ale sami nie wiedzą co to BSS oznacza: Brandyskie Strojirny a Slevarny,tylko wszyscy mówią po prostu Brandys...

Marka ta wypuściła kilka jak nie kilkadziesiąt modeli przyczep, ludzie u mnie zamawiają naklejki to jak słyszę ile jest modeli to nie chce się wierzyć. np P53S P73S P93S. 93SH, PV, PS6, 12.09 Agro, 10.08 Agro, 08.06Agro, Ps2 16.12 i wiele innych. Tylko w polsce w urzędach Komunikacji tak wpisują w dowodach że na końcu nie wiadomo co jest co... jak mam wpisane w MTZ że ma 15t ładowności (a powinno być ze moze ciagnić przyczepy o masie do 15t)

tak więc BSS to marka, a modele to jak podałem wyżej, niektóre  z nich mają 5t ładowności inne po 16t

A a odnośnie oznaczeń HL i HW, HL oznacza przyczepę rolniczą, a HW ciężarową, ta druga miała oryginalnie koła szosowe (12.00 R20) mocniejsze hamulce i osie do 100km/h, a HL ogumienie balonowe jak przy HTS chyba 16x20.

Obiscie polecam Ci tego producenta https://olx.pl/ofert...html#3c17520c8a

Przyczepy naprawdę są odrobione

cos nie namieszales hl i hw , hl przyczepa rolnicza po czym piszesz hw ciezarowa

na ramie prostej dodatkowo wzmocniona od tylego resora do przodu bedzie mocniejsze od ramy gietej ?

http://olx.pl/oferta...db0989;promoted

#38 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 23:39

Bss vs HL co wybrac

cos nie namieszales hl i hw , hl przyczepa rolnicza po czym piszesz hw ciezarowa

na ramie prostej dodatkowo wzmocniona od tylego resora do przodu bedzie mocniejsze od ramy gietej ?

http://olx.pl/oferta...db0989;promoted

Nic nie namieszalem porostu trzeba wiedzieć że rolnicza to ciagnieta za pojazdem wolnobierznym a ciezarowa to ciagnieta za samochodem tzw. Samochodowka. Nigdzie w dowodzie nie ma przyczepa samochodowa. Tylko rolnicza,ciezarowa lub rolniczo-ciezarowa.

#39 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 23:44

Bss vs HL co wybrac

Nic nie namieszalem porostu trzeba wiedzieć że rolnicza to ciagnieta za pojazdem wolnobierznym a ciezarowa to ciagnieta za samochodem tzw. Samochodowka. Nigdzie w dowodzie nie ma przyczepa samochodowa. Tylko rolnicza,ciezarowa lub rolniczo-ciezarowa.

pojazd wolnobieŻny.

chodzilo mi ze opisales

A a odnośnie oznaczeń HL i HW, HL oznacza przyczepę rolniczą, a HW ciężarową, ta druga miała oryginalnie koła szosowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 08:18

Bss vs HL co wybrac Nie wkurzajcie się asz tak jest tego tyle typów ze sąsiad co robi na handel przyczepy mówi co przyczepa to inny typ. My obie d50 i hl6011 wzmocnilismy po swojemu i na razie nic się nie gnie a kipujemy na dmuchawe wiec ładunek stoi na ramie bo zaraz wszystko nie zleci