Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bss vs HL co wybrac

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 18 październik 2015 - 07:56

Bss vs HL co wybrac

Waham sie co do typu przyczepy bss czy hl i najlepiej z trojstronnym wywrotem, jak to sie ma w praktyce trojstronny wywrot w bss i hl 9 tonowych co prywaciarze robia pod zamowienie w/w przyczepy? na co zwracac uwage przy kupnie takich zabawek

Edytowany przez Sunf, 18 październik 2015 - 07:58.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bss vs HL co wybrac Dzisiaj, 09:33
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 18 październik 2015 - 09:03

Bss vs HL co wybrac

Bss ma słabą  w rame, jest ona zrobiona  z C zimno giętego, HL z  walcowanego, Osie w BSS  mniejsze, dużo słabsza. lepiej ją  z daleka obchodzić. Przy załadowaniu 12 ton na BSS 9  tańczy po drodze ponad 30 km/h. W Hl nie ma tego, osie dużo mocniejsze, hamulce porządne,.

Tylko HL kupować.

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 18 październik 2015 - 09:57

Bss vs HL co wybrac jestem tego samego zdania w każdej kwesti jak tomek
ZETOR TEAM

#4 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 18 październik 2015 - 10:11

Bss vs HL co wybrac

Bss ma słabą  w rame, jest ona zrobiona  z C zimno giętego, HL z  walcowanego, Osie w BSS  mniejsze, dużo słabsza. lepiej ją  z daleka obchodzić. Przy załadowaniu 12 ton na BSS 9  tańczy po drodze ponad 30 km/h. W Hl nie ma tego, osie dużo mocniejsze, hamulce porządne,.

Tylko HL kupować.

a JAK SIE sprawuje na tym jednym tloku do 3 stronnego wywrotu m. in w Katarzynow takie sa na ogloszeniach

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 18 październik 2015 - 10:22

Bss vs HL co wybrac

Nie mam  takiej. Chodizło mi która jest lepsza, mocniejsza i stabilniejsza

#6 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 18 październik 2015 - 17:11

Bss vs HL co wybrac

nie polecam polskiej d 47 na zimno gietej ramie łatwo ja połamac

Pkt. 1.4 – spamowanie w tematach, odchodzenie od wątku głównego, nabijanie postów - Moorgi

ZETOR TEAM

#7 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 19 październik 2015 - 08:26

Bss vs HL co wybrac

Człowieku, o D47 nie było tu nawet mowy. Nie wspomnę o ładowności o jaką chodzi koledze. Jak już nabijasz sobie posty to rób to mądrze. A co do przyczepy to tylko taka z ramą gorącowalcowaną/hutniczą, inna mija się z celem. Już nie chodzi mi nawet o jakieś konkretne przeładowanie ale o spokojną głowę przy zwykłym użytkowaniu.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#8 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 19 październik 2015 - 08:43

Bss vs HL co wybrac post wyżej pisał o jednotlokowej i trojstronnym wywrócić to go ostrzałem przed d47 to coś w tym złego
ZETOR TEAM

#9 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 19 październik 2015 - 13:46

Bss vs HL co wybrac

czytalem rozne opinie i jedni brandyske drudzy hlke, kurde ciezko to wyglada :D

# przy kiprowaniu podobno w hlkach rama sie ugina a po wraca do stanu poprzedniego

otrzebuje prawdziwych opinii od uzytkownikow

Edytowany przez Sunf, 19 październik 2015 - 13:47.

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 październik 2015 - 18:11

Bss vs HL co wybrac

No ale Brandyska to nie BSS i Brandyski są bardzo porządne, żeby tylko handlarz nie wciskał  że BSS to Brandyska.  To była moja BSS 9

http://www.agrofoto....rzyczepa-9-ton/   sprzedana z 4 lata temu   a HL zastała. Fakt HL gną się  jak czort, nawet predni siłownik podniesie na 2  tłoczysko około 70 cm a  tył nic, potem tył wyskoczy i jest wszystko ok, ale zawsze wracają do punktu wyjścia i nic nie widać.  http://www.agrofoto..../331754-wiata/  ta co widać to HL jest tak już dowalona że ciężko burty domknąć, ale  w   ciagu 3 lat wywiozła z  1500 ton ziemi, gruzu kamieni, i jeden budynek. Normalnie kipruję, ponad 15 ton to muszę drugim ciągnikiem turem pomagać bo nie ma siły dźwignąć. W przyszłym tygodniu jeszcze z 150 ton ziemi przywiozę i może do remontu pójdzie, Cała góra nowa będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 20 październik 2015 - 09:39

Bss vs HL co wybrac

No ale Brandyska to nie BSS i Brandyski są bardzo porządne, żeby tylko handlarz nie wciskał  że BSS to Brandyska.  To była moja BSS 9

http://www.agrofoto....rzyczepa-9-ton/   sprzedana z 4 lata temu   a HL zastała. Fakt HL gną się  jak czort, nawet predni siłownik podniesie na 2  tłoczysko około 70 cm a  tył nic, potem tył wyskoczy i jest wszystko ok, ale zawsze wracają do punktu wyjścia i nic nie widać.  http://www.agrofoto..../331754-wiata/  ta co widać to HL jest tak już dowalona że ciężko burty domknąć, ale  w   ciagu 3 lat wywiozła z  1500 ton ziemi, gruzu kamieni, i jeden budynek. Normalnie kipruję, ponad 15 ton to muszę drugim ciągnikiem turem pomagać bo nie ma siły dźwignąć. W przyszłym tygodniu jeszcze z 150 ton ziemi przywiozę i może do remontu pójdzie, Cała góra nowa będzie.

bss a brandys to dwie inne rzeczy ???

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 październik 2015 - 10:37

Bss vs HL co wybrac

http://www.norcom.co...ghlight=brandys

niby ten sam producent.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 październik 2015 - 17:41

Bss vs HL co wybrac

Ja miałem BSS 9 a  kolega miał  Brandyskę 12 to była  potężna przyczepa, mocniejsza niż HL 8011.

Całkiem inne piasty,osie.  takie coś miał  http://olx.pl/oferta...Dbvn9L.html   

http://olx.pl/oferta...html#9bdd10214c

Edytowany przez tomek73, 20 październik 2015 - 18:00.

#14 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 20 październik 2015 - 21:29

Bss vs HL co wybrac

ja przerabiałem samemu d50 i h l6011 na 3 strony samochodowe obie zdjęcia u mnie w galeri i sie nic nie gnie pożądnie wzmocnione ramy pozamykane górne ramy z profili które nie pracują tak jak ceownik dolne pozamykane poodkładane poprzeczki wzmocnione resory kule wywrotu podwójne łańcuchy na burtach obie waża na pusto 6620kg a miałem pszenicy na obu 21ton i nic popękało i obie pełne kiprowałem na dmuchawe a wiadomo ze zaraz nie zleci. A zalezy wszystko jak jest zrobiona ja osobiście uważam że lepsza jest krótsza i wyższe burty, bo hl skracaliśmy także jak chcesz kupić na 3 strony to kup brandyske bo jest krótsza dolna rama i najlepiej na kołach tir bo przy hl mamy normale to po polu rżnie szpur a po asfalcie luzik   

#15 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 20 październik 2015 - 21:47

Bss vs HL co wybrac

ja przerabiałem samemu d50 i h l6011 na 3 strony samochodowe obie zdjęcia u mnie w galeri i sie nic nie gnie pożądnie wzmocnione ramy pozamykane górne ramy z profili które nie pracują tak jak ceownik dolne pozamykane poodkładane poprzeczki wzmocnione resory kule wywrotu podwójne łańcuchy na burtach obie waża na pusto 6620kg a miałem pszenicy na obu 21ton i nic popękało i obie pełne kiprowałem na dmuchawe a wiadomo ze zaraz nie zleci. A zalezy wszystko jak jest zrobiona ja osobiście uważam że lepsza jest krótsza i wyższe burty, bo hl skracaliśmy także jak chcesz kupić na 3 strony to kup brandyske bo jest krótsza dolna rama i najlepiej na kołach tir bo przy hl mamy normale to po polu rżnie szpur a po asfalcie luzik   

http://olx.pl/oferta...57-IDa2LXz.html ??

http://olx.pl/oferta...html#cf1821bf73 ??

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 październik 2015 - 07:46

Bss vs HL co wybrac

Problem tych na 3 stony polega tylko w użytkowaniu. Jak się kipruję na równym, nie wozi się ziemi, piachu i kipruję do tyłu to raczej nie ma szans na zgięcie.

Zboże jak się kipruję to po otwarciu burty od razy ponad połowa spada, piach, ziemie i kamień tak nie zrobi i kiprujesz praktycznie  cały ciężar do końca, dopiero jak 3 tłoczysko wychodzi to spada.

Sam w tym roku w D47, zdjęcia w  galerii,  podnosiłem 8 ton do tyłu, pod żmijkę,  na równej betonowej posadce i nic się nie stało.

#17 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 21 październik 2015 - 09:39

Bss vs HL co wybrac

Problem tych na 3 stony polega tylko w użytkowaniu. Jak się kipruję na równym, nie wozi się ziemi, piachu i kipruję do tyłu to raczej nie ma szans na zgięcie.

Zboże jak się kipruję to po otwarciu burty od razy ponad połowa spada, piach, ziemie i kamień tak nie zrobi i kiprujesz praktycznie  cały ciężar do końca, dopiero jak 3 tłoczysko wychodzi to spada.

Sam w tym roku w D47, zdjęcia w  galerii,  podnosiłem 8 ton do tyłu, pod żmijkę,  na równej betonowej posadce i nic się nie stało.

tak tylko w tym przypadku nie mam zamiaru otwierac burty tylko przez okienko uzytkowac bede

#18 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 21 październik 2015 - 12:37

Bss vs HL co wybrac Musi być masywnie zrobione bo jak nie chcesz na handel tylko dla siebie na lata to samemu zrobić ramę

#19 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 18:07

Bss vs HL co wybrac

a czym sie rózni HW 8011 od HL 8011

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 11:38

Bss vs HL co wybrac

Nie no śmiech na sali BSS a Brandys to co innego....

dla tych co gdzieś coś usłyszeli ale sami nie wiedzą co to BSS oznacza: Brandyskie Strojirny a Slevarny,tylko wszyscy mówią po prostu Brandys...

Marka ta wypuściła kilka jak nie kilkadziesiąt modeli przyczep, ludzie u mnie zamawiają naklejki to jak słyszę ile jest modeli to nie chce się wierzyć. np P53S P73S P93S. 93SH, PV, PS6, 12.09 Agro, 10.08 Agro, 08.06Agro, Ps2 16.12 i wiele innych. Tylko w polsce w urzędach Komunikacji tak wpisują w dowodach że na końcu nie wiadomo co jest co... jak mam wpisane w MTZ że ma 15t ładowności (a powinno być ze moze ciagnić przyczepy o masie do 15t)

tak więc BSS to marka, a modele to jak podałem wyżej, niektóre  z nich mają 5t ładowności inne po 16t

A a odnośnie oznaczeń HL i HW, HL oznacza przyczepę rolniczą, a HW ciężarową, ta druga miała oryginalnie koła szosowe (12.00 R20) mocniejsze hamulce i osie do 100km/h, a HL ogumienie balonowe jak przy HTS chyba 16x20.

Obiscie polecam Ci tego producenta http://olx.pl/oferta...html#3c17520c8a

Przyczepy naprawdę są odrobione

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056