Lukaszrolq

Nowa plantacja malin

Polecane posty

Lukaszrolq    0

Witam

10 pazdziernika posadzilem ok 1500 krzakow malin.1000 polki oraz glen ample rozstaw 0,45x2,5m

Jak najlepiej po zimie ponawozic mlode sadzonki, mysle zeby kazdy rzad oblazyc obornikiem (nawóz dla malin) a potem dac jeszcze slomy lub trocin (sciolkowanie). Tlko boje sie, ze obornik wypali mi maliny.

Druga opcja jest podlanie malin po zimie lub jeszcze w styczniu gnojówka tylko tez nie wiem czy nie bedzie to dla nich za szybko

Jakie metody sa najlepsze na chwasty sciolkowanie (jak tak to jakie) czy srodki chemiczne

Ziemia jest klasy IV,V

Czy szpaki jedza maliny, jezeli tak to jakie macie metody na te ptaki.

Pozdrawiam

Edytowano przez Lukaszrolq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KajtekDiego    0

U mnie zdarzało się ze szpaki jadły malinki. Co do sposobów ochrony przed nimi to od pewnego czasu stosuje "strachu na wróble" ale zamist szmat jakieś długie szeleszczące i błyszczące tasiemki. Chciałbym też zaznaczyć, ze moja przydomowa plantacja jest znacznie mniejsza - 30 krzaków :D

Edytowano przez KajtekDiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kufcio    2

Obornik pod przedplon jak najbardziej wskazane, teraz to więcej szkody zrobisz niż pożytku. Pamiętaj że obornik to też chwasty szczególnie bylica i lebioda której to nasiona nie ulegają neutralizacji w przewodzie pokarmowym zwierząt.

 

Na zimę obsyp delikatnie pielnikiem a w marcu posypiesz nawóz NPK bez chlorowy (tak jak nakazuje literatura) i rozbronujesz kopczyki po pielniku. Jednocześnie niszcząc  skiełkowane chwasty, mieszając nawóz z glebą oraz co naważniejsze przerwiesz parowanie i podsiąkanie zatrzymując wode z zimy której jak zwykle u nas jest malo. Takie All in One  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strucha123    0

witam. 3 tygodnie temu posadziłem 4 ha malin widze ze pojawił się perz. czy moge go w tej chwili zlikwidowac rundapem pryskając całą plantację rzędy i międzyrzędzia. i czy w grudniu moge zastosować obornik na tą plantację jako osłona na zime i start na wiosnę. proszę o fachową poradę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

      Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

      Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez pablos23
      Witam. Przeszukałem tematy ale nie znalazłem niczego podobnego. Posadziłem wiosną malinę (odmiana Polana). Słabo rośnie i chcę ją zasilić (w rzędach). Malina będzie teraz hakana, a nawóz dobrze wymieszał by się z ziemią. Jaki nawóz zastosować aby maliny poszły do góry ? Saletrzak czy Polifoskę ?
    • Przez jaczyk
      Witam. Czy może ktoś z was mi powiedzieć, czy to jest choroba czy jakiś robak na malinach. Mi się wydaje że to coś z chorób grzybowych, ale do końca nie jestem pewien bo już pryskałem środkiem i grzybobójczym i owadobójczym i nic nie pomaga. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj