Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa plantacja malin

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukaszrolq

Lukaszrolq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 październik 2015 - 11:40

Nowa plantacja malin

Witam

10 pazdziernika posadzilem ok 1500 krzakow malin.1000 polki oraz glen ample rozstaw 0,45x2,5m

Jak najlepiej po zimie ponawozic mlode sadzonki, mysle zeby kazdy rzad oblazyc obornikiem (nawóz dla malin) a potem dac jeszcze slomy lub trocin (sciolkowanie). Tlko boje sie, ze obornik wypali mi maliny.

Druga opcja jest podlanie malin po zimie lub jeszcze w styczniu gnojówka tylko tez nie wiem czy nie bedzie to dla nich za szybko

Jakie metody sa najlepsze na chwasty sciolkowanie (jak tak to jakie) czy srodki chemiczne

Ziemia jest klasy IV,V

Czy szpaki jedza maliny, jezeli tak to jakie macie metody na te ptaki.

Pozdrawiam

Edytowany przez Lukaszrolq, 16 październik 2015 - 11:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa plantacja malin Dzisiaj, 00:12
  •  

#2 Share KajtekDiego

KajtekDiego

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 17 październik 2015 - 10:11

Nowa plantacja malin

U mnie zdarzało się ze szpaki jadły malinki. Co do sposobów ochrony przed nimi to od pewnego czasu stosuje "strachu na wróble" ale zamist szmat jakieś długie szeleszczące i błyszczące tasiemki. Chciałbym też zaznaczyć, ze moja przydomowa plantacja jest znacznie mniejsza - 30 krzaków :D

Edytowany przez KajtekDiego, 17 październik 2015 - 10:12.

#3 Share kufcio

kufcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 15:32

Nowa plantacja malin

Obornik pod przedplon jak najbardziej wskazane, teraz to więcej szkody zrobisz niż pożytku. Pamiętaj że obornik to też chwasty szczególnie bylica i lebioda której to nasiona nie ulegają neutralizacji w przewodzie pokarmowym zwierząt.

Na zimę obsyp delikatnie pielnikiem a w marcu posypiesz nawóz NPK bez chlorowy (tak jak nakazuje literatura) i rozbronujesz kopczyki po pielniku. Jednocześnie niszcząc  skiełkowane chwasty, mieszając nawóz z glebą oraz co naważniejsze przerwiesz parowanie i podsiąkanie zatrzymując wode z zimy której jak zwykle u nas jest malo. Takie All in One  :) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share strucha123

strucha123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 14:51

Nowa plantacja malin

witam. 3 tygodnie temu posadziłem 4 ha malin widze ze pojawił się perz. czy moge go w tej chwili zlikwidowac rundapem pryskając całą plantację rzędy i międzyrzędzia. i czy w grudniu moge zastosować obornik na tą plantację jako osłona na zime i start na wiosnę. proszę o fachową poradę

#5 Share Lukaszrolq

Lukaszrolq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 12:27

Nowa plantacja malin

Posiadam duza ilosć lisci(swieze) czy moge je teraz rozlozyc w rzedach jako sciolka przed zima?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kufcio

kufcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 13:25