Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co się teraz najbardziej opłaca ?

76 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:22

Co się teraz najbardziej opłaca ? No najlepiej by było ale linia kredytowa CSK nie przewiduje kredytu do używanych maszyn starszych niż 5 lat. No chyba, że ziemia za CSK, a kombajn za swoje ale już nie taki o jakim marze tylko za ok 20-25 tys np z rodziny mercatora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co się teraz najbardziej opłaca ? Dzisiaj, 15:04
  •  

#42 Share mati2517

mati2517

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 09:35

Co się teraz najbardziej opłaca ? witam wszystkich jestem tu nowy i mam kilka pytań. posiadam od niedawna 5ha ziemi klasa 3,4 i troche 5 oraz wszystkie budynki tzn. stodoła,obora garaż itp. do tego T25 i maszyny do niego. a moje pytanie to czym się zająć w dzisiejszych czasach na takim gospodarstwie żeby nie dołożyć do interesu, no i żeby zostało na życie i opłaty.
Prosze o wyrozumiałość i dzięki z góry za podpowedzi i sugestie.

Połączone

Edytowany przez razor275, 05 kwiecień 2013 - 18:06.
Dublowanie tematu

#43 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 10:03

Co się teraz najbardziej opłaca ? sadz owoce , doskonala powierzchnia do maliny i truskawki. pracowite to jest ale i zyski beda a z innym upraw typu pszenica rzepak zysku wielkiego nie bedziesz mial bo za mala powierzchnia. kombajn musisz wynajac bo kupowac sie nie oplaca. taka moja propozycja. uprawa pszenicy czy rzepaku na powierzchni mniejszej niz 10-15ha moim zdaniem daje mizerne zyski o innym uprawach juz nie wspominajac. ale oczywiscie to tylko moje zdanie z ktorym nie musisz sie zgadzac.

#44 Share mati2517

mati2517

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 11:21

Co się teraz najbardziej opłaca ? dzięki marluk troche nad tym myślałem tylko z tymi cenami to u nas różnie bywa,raz tanio raz w miare trzeba by było troche jednego troche drugiego.

#45 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 11:35

Co się teraz najbardziej opłaca ? Porzeczka była by najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie,pomyśl o tym mocno i jak się dobrze przyłożysz zrobisz kasę jak na niczym innym... :) pozdr
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#46 Share mati2517

mati2517

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 11:44

Co się teraz najbardziej opłaca ? a jak jest z dopłatami np.do maliny czy do porzeczki są tylko JPO czy też inne?

#47 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 12:19

Co się teraz najbardziej opłaca ? Dokładnie w twoim przypadku myśl tylko i wyłącznie nad owocami, i nie nastawiaj sie na trochę tego troche tego , tylko na jedno to zawsze sprzedasz w jakimś wiekszym zakładzie za wieksza cene , dopłaty masz do owoców miękkich dodatkowo do maliny i truskawki , więc albo to albo to do truskawki robotników jak nie masz w okolicy to lepiej nie, do maliny kombajn , albo borówkę , zależy jaki masz kapitał startowy

#48 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 12:37

Co się teraz najbardziej opłaca ? Marzenia.
Dziś by utrzymać się z 5 ha trzeba mieć łeb jak sklep, dużo szczęścia i najlepiej nie mieć zbyt dużych wymagań bytowych.
Te 5 ha potraktuj jako dodatkowe źródło dochodu i wypad do pracy. Gdy zdobędziesz nieco doświadczenia i wiedzę możesz kombinować dalej.
Na początek kilka pytań.
Jakie masz doświadczenie
Czy dysponujesz wynikami badań gleby, jeśli nie, to je zrób
Co tam rosło wcześniej, jak plonowało
Jaką kwotę możesz przeznaczyć na uprawę.
Odezwij się na pw, to coś uradzimy.

#49 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:05

dzięki marluk troche nad tym myślałem tylko z tymi cenami to u nas różnie bywa,raz tanio raz w miare trzeba by było troche jednego troche drugiego.

ale z cenami z kazda uprawa jest roznie. pszenica tez po 1000zł co roku nie bedzie jak to niektorzy mysla. powiedz jakie ceny mniej wiecej owocow byly u ciebie w tym roku? moge ci powiedziec co do tendencji owocow bo siedze juz w tej branzy pare lat.

Porzeczka była by najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie,pomyśl o tym mocno i jak się dobrze przyłożysz zrobisz kasę jak na niczym innym... :) pozdr

zgodze sie bo najmniej pracy, ale teraz to zly moment na sadzenie porzeczki, tak za okolo 2 lata bedzie optymalny.

a jak jest z dopłatami np.do maliny czy do porzeczki są tylko JPO czy też inne?

nie ma juz doplat do malin, jest tylko podstawowa. byly doplaty do tego roku ale to wlasnie one popsuly i spowodowaly krach cenowy. doplata powinna byc nie do powierzchni tak jak bylo tylko powinna byc doplata do ilosci sprzedanych owocow udokumentowanych faktura RR.

#50 Share mati2517

mati2517

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:28

Co się teraz najbardziej opłaca ? powiem tak matava do tej pory pracuje sezonowo jako kierowca wywrotki ale co roku to słabiej z tą robotą,a w żadne delegacje nie mam ochoty jeździć a już o mieszkaniu w kabinie nie wspomne. do tej pory siałem przeważnie owies,żyto a w zeszłym roku pokusiłem się nawet na pszenice i nie było tak najgorzej. ceny u mnie to 950 pszenica,750 żyto a owies po 450. Nie wiem ile potrzeba sadzonki porzeczki czy maliny na 1ha może ktoś podrzuci bo to nie głupi pomysł a z zbiorem to sie obtrzęsie albo kombajn jak dużo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:32

Co się teraz najbardziej opłaca ? sadzonki maliny i porzeczki to tak okolo co 0,5m w rzedzie i pomiedzy rzedami proponuje odstep 4m albo troche mniej w zaleznosci od odmiany ale moze byc problem jak sie rozrosnie. Wychodzi w zaleznosci od pola 4-6 tys. sztuk na ha.

P.S. bardziej mi chodzilo jakie ceny u ciebie owocow w ubieglym sezonie? :) z jakiej okolicy jestes?

Edytowany przez marluk, 05 kwiecień 2013 - 13:35.

#52 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:37

. doplata powinna byc nie do powierzchni tak jak bylo tylko powinna byc doplata do ilosci sprzedanych owocow udokumentowanych faktura RR.

To wiesz jak by szły przekrety jak by od ilosci

#53 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:47

Co się teraz najbardziej opłaca ? @syn proboszcza

a teraz to mniejsze ida. facet zasadzil 15ha maliny, nie zrywal, aby skosil trawe pomiedzy rzedami i smial sie z glupich co ciezko pracuja. Dodatkowe 1600zł x 15ha = 24000 i po co robic? Teraz juz na szczescie tego nie ma wiec nie zgodze sie z toba ze doplata do kg to gorszy wariant.

#54 Share mati2517

mati2517

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:54

Co się teraz najbardziej opłaca ? porzeczka co 0,5 metra to mi sie wydaje troche za gęsto myślałem że gdzieś około metra. ja jestem z lubelskiego około 30km od lublina, a ile kosztuje sadzonka dobrej porzeczki?

#55 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 14:08

Co się teraz najbardziej opłaca ? 0,5m to idealnie. oficjalnie sadzonka porzeczki kosztuje okolo 2-2,5 zł. Ale to oficjalnie :) gdzie konkretnie z lubelskiego? tez jestem z lubelskiego.

#56 Share mati2517

mati2517

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 15:01

Co się teraz najbardziej opłaca ? niedaleko lubartowa a ty skąd i co tam porabiasz w swoim gospodarstwie. to na 1ha trzeba by około 10 000tysiaków na sadzonki.

#57 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 15:16

Co się teraz najbardziej opłaca ? no ja bardziej poludnie, powiat janowski. uprawiam rosliny sadownicze glownie. malina, porzeczka ale truskawke tez mam. oficjalnie tak. niektorzy sami rozmnazaja sadzonki ale jest to nielegalna droga.

#58 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 15:24

Co się teraz najbardziej opłaca ? Z tą porzeczką to nie jest tak kolorowo, sadzonki drogie (chociaż można sobie samemu wyhodować, ale trzeba na to czasu) na plon trzeba będzie poczekać a środki ochrony roślin kosztują i to nie mało. W ostatnich latach ceny są dobre ale pamiętacie jak porzeczka była po kilkadziesiąt groszy za kg?
marluk dlaczego za dwa lata będzie optymalny termin do sadzenia? W mojej wsi są plantacje po 30 ha, a takich po kilka ha to nie zliczyć, w ostatnich dwóch latach to jakieś szaleństwo wszyscy przerzucają się na porzeczkę.

#59 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 15:44

Co się teraz najbardziej opłaca ? no i wlasnie dlatego za 2 lata, moze za rok bedzie krach. Ta porzeczka ktora byla sadzona 2 lata temu i rok temu bedzie miala maksymalna wydajnosc juz za 1-2 lata i wtedy porzeczka bedzie po kilkadziesiat groszy a to oznacza ze wtedy bedzie dobry termin do sadzenia. Po pierwsze - latwo dostepne i tanie sadzonki, po drugie - wtedy wszyscy zaczna porzeczke likwidowac i za 2-3 lata od tamtego krachu cenowego znowu beda wyzsze ceny a wtedy posadzona porzeczka bedzie miala juz dobra wydajnosc i dobra cene :) pozdrawiam

P.S. MFrolnik26, kolego skad dokladnie jestes ze sa takie plantacje po 30ha?

Edytowany przez marluk, 05 kwiecień 2013 - 15:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 15:53

niedaleko lubartowa a ty skąd i co tam porabiasz w swoim gospodarstwie. to na 1ha trzeba by około 10 000tysiaków na sadzonki.

Truskawka jak chcialbys zadzonke elite gotowa to tez tyle wychodzi, oczywiscie z plantatorem jakims jak sie dogadasz to za srobki
kupisz, tyle ze sam sobie uszykowac musisz, u nas poltora hektara prawie tego jest...

plus dla takich upraw jest taki ze nie musisz wladimircem sie meczyc z oreniem, uprawa itd, w przypadku truskawki jakas stara glebogryzareczka i nie za duzy opryskiwacz i cztery lata plantacje mozesz miec ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047