Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiego FORTSCHRITTA?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krystian46

krystian46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 październik 2015 - 20:29

Jakiego FORTSCHRITTA? Jaki FORTSCHRITT będzie najlepszy do pługa grudziądzkiego 5 pół zawieszany, siewnik poznaniak 3m + agregat uprawo siewny unia 3m??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiego FORTSCHRITTA? Dzisiaj, 19:24
  •  

#2 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 15 październik 2015 - 21:30

Jakiego FORTSCHRITTA?

Zt 323  bedziesz zadowolony

Szef wszystkich szefów  ;)

#3 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 15 październik 2015 - 22:33

Jakiego FORTSCHRITTA?

Tylko wiesz że to 6 lub 7 ton z wiosny można nim u tonać, jest mało zwrotne przy pługu z pół zawieszanym nakrecisz się na polu a jak jeszcze masz małe i wąskie kawałki to na pewno

#4 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 16 październik 2015 - 03:43

Jakiego FORTSCHRITTA? Juz nie przesadzajmy tak z ta masa (5,5t) i zawracanie nim nie jest takie zle podobne w polskiej 12'stce... Na podmoklym terenie Forszaj lepiej sie sprawoje bo ma szersze opony z przodu i wgl.. Jak cos to blokade wlaczasz zeby rowno 4 kola braly i idzie jak dzikus ;) Ludzie pracuja Forszajami i nie narzekaja chyba ze ktos ma trupa to wtedy inna bajka... Od siebie polecam 323 :)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#5 Share hubert323a

hubert323a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 październik 2015 - 06:43

Jakiego FORTSCHRITTA? zdecydowanie 323, u mnie pracuje z plugiem B201/5 i spokojnie daje rade

#6 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 październik 2015 - 06:48

Jakiego FORTSCHRITTA? Kiedyś mieliśmy to cudo hektar pola żeby nawrócić ale moc była zadusic i wykończyć tego nie szło uciag też był potężny bo miał tura nowe gumy i zabudowę leśną kupa zelastwa i tyle 0000 komfortu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 16 październik 2015 - 07:26

Jakiego FORTSCHRITTA?

Bardzo duże problemy z częściami.

Potwierdzi to każdy mechanik który serwisował w ostatnim czasie te maszyny, i użytkownik  który się z tym zmagał. Należałoby popytać w składnichach  Po drugie zwrotność naprawdę przykra, i jest trochę gorzej przy dużych modelach niż w  naszym 1224 który też na uwrociu nie zachwyca. Nie stać mnie na takie experymenty, ale widocznie Ty masz dość pieniędzy i odwagi. 

323 to chyba jedyne co w tej chwili można wybrać (wybór "mniejszego zła"). Post nie ma nikogo urazić, po prostu ostatnio miałem z tym tematem do czynienia, więc piszę swoje własne spostrzeżenia.  

Pozdrawiam 

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#8 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 16 październik 2015 - 08:27

Jakiego FORTSCHRITTA?

Ja polecam 323 (ja mam z modyfikacją, bo skrzynia od 303). Orka z akpilem 5x40 400czh zrywalny wysoka słupica, bajka. Idzie jak dziki, bieg I 3. Ziemia 3a,3b, glina. Spalanie 12-13l/ha. Co do części, wejdź na forum fortshritta. Dziś zamawiasz, jutro masz. I ceny nie są kosmiczne. Tych maszyn nie naprawia się u mechaników, te maszyny serwisuje się samemu.

Aha, i jeszcze jedno. Mój Forsh jest egzotykiem w moim regionie, nie ma tu innych kermitów. I mam pozytywny odzew na jego temat :-)

Edytowany przez Polus0, 16 październik 2015 - 08:29.

#9 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 16 październik 2015 - 11:01

Jakiego FORTSCHRITTA?

Jak ktoś liczy że części, do jakichkolwiek dużych ciągników znajdzie w Agromie jak do małych ursusów

to się zdziwi. U nas  jest problem nawet do ursusów serii 28,35 itp.

Co do Forszaja to miałem 303 to powiem że moc i uciąg miał, skręt krytykują ci ci go nie mieli, napewno

nie zawraca jak 30 ale nie ma jakiś większych problemów.

Części zamawiałem przez telefon i na drugi dzień były, jest kilka dobrze zaopatrzonych sklepów w polsce

a jak czegoś nie mają to ściągają z niemiec. Ceny bardzo przystępne. CO do mechaników to ja już takich miałem że

sam po nich poprawiałem i najchętniej by naprawiali tylko małe stare ursusy.

Szukaj 323 bo ma lepszą kabinę od tych 303, najlepiej dopiero sprowadzony z Niemiec (jak tam coś jeszcze zostało).

#10 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 16 październik 2015 - 11:14

Jakiego FORTSCHRITTA?

A poza tym, forum forscha rozwieje twoje wątpliwości przy zakupie - wrzucasz link/zdjęcie i co nieco ci powiedzą. Ja kupiłem w cenie złomu, i niestety drugie tyle wsadziłem. Teraz jego wartość to około 18 patyków, ale mam zrobione prawie wszystko oprócz elektryki - to zrobię zimą. Łącznie z nowymi płynami ustrojowymi. Wiadomo, to nie jest zabawka do rozsiewacza typu lejek. Jemu trzeba wrzucać sporo na grzbiet (pług akpila na bardzo wolnych obrotach podrzuca jak piłeczkę, a to jest prawie 600kg). Z zawracaniem nie problem, idzie przerobić lub wymienić na oribtrol.

#11 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 16 październik 2015 - 12:14

Jakiego FORTSCHRITTA? Dobre dobre co nie ktorzy pisza... Z czesciami telefon i przychodzi na drugi dzien co chcesz a po drugie bardzo dobrze w nim jest ze mozna zmienic czesci na tansze i kupic w pobliskim sklepie rolniczym tylko wystarczy troche pomajsterkowac... Komfort lepszy od ursusa, po drugie szybszy chyba ze ursus ma skrzynie szybka, o zawracaniu to przedluzamy wąs od serwa albo wstawiamy orbitrol... Sam posiadam Forsza dlugi czas i powiem ze psuje sie ale z winy urzytkownika bo kazdy sie uczy na bledach i o wszystkim wiedziec nie mozna... Tani mocny ciagnik, czego chciec wiecej? ;) Nie dla jednego pomogl poprawic gospodarstwo czy wyciagnac z kryzysu... Smieszy mnie to jak ktos gada ze trzeba ha pola zeby sie zawrocic.. Plugiem obrotowym orze i skręt mi pasuje...
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 16 październik 2015 - 16:47

Jakiego FORTSCHRITTA?

Ale nie ma obrótówki tylko  pół zawieszany a to jest ogromna różnica.