Skocz do zawartości

Zdjęcie

ST a Pomidor

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 15 październik 2015 - 19:06

ST a Pomidor

Witam

W ostanim czasie ARiMR opublikowała stawki jakie bedą przysługiwać do poszczególnych upraw, nic w tym dziwnego tylko było mówione i prognozowane jedno co innego a do wypłaty jest już całkowity kosmos z obsianym areałem jak i wyliczeniami itd.

Dopłata do roślin wysokobiałkowych miała wynosić ok. 324Euro/ha wiadomo ze to bedzie nie osiągalne liczyłem na 150euro i było to w moim mniemaniu osiagalne i racjonalne ale mniejsza o to a jest niecałe 100euro/ha wyjaśnienia Ministerstwa są nie kompletne i nie do końca jasne. A jak również tyczy się to również pomidorów kwota wsparcia rzeczywista od założonego jak w/w tylko z tym ze w tej uprawie kwota wejściowa była stosunkowo niska a teraz co do czego zrobiło sie sporo pieniązków

dokładniejsze opisy i dane

Jak w temacie i nawiązanie do http://www.farmer.pl/

http://www.farmer.pl/finanse/dlaczego-mala-doplata-do-wysokobialkowych-a-duza-do-pomidorow,60412.html

Stawki dopłat 2015r.

http://www.arimr.gov...srednich-1.html

Czy rzeczywiście z uprawą pomidora jest tak jak w/w i areał jest aż tak mały?

Czy areał upraw roślin wysokobiałkowych jes tak duzy? 

Pisze typowo z ciekawości do forumowiczów i jak wygladają Wasze spostrzeżenia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ST a Pomidor Dzisiaj, 03:51
  •  

#2 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 15 październik 2015 - 19:15

ST a Pomidor

Temat związany z dopłatami 2015. Po co dublować. Wołam moderatora o zamknięcie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 16 październik 2015 - 06:49

ST a Pomidor Temat dobry bo faktycznie rozbieżności pomiędzy tym co miało być a tym co jest to dzień a noc. Niestety ludzie rzucili się na wysokobiałkowe i tyle. Co do pomidora to osobiście znam 2 osoby które uprawiają go na większą skalę więc może nie dziwić kwota pomocy. Ale tutaj nasuwa się pytanie ha pomidora ponad 4000 pln a ha wysokobiałkowych ok. 400 pln czy faktycznie jest tak duża różnica pomiędzy powierzchniami tych upraw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 17 październik 2015 - 19:03

ST a Pomidor

Zastanawia mnie jeden fakt (czy faktycznie areał AŻ tak zmalał) czy we Waszych stronach zaobserwowaliście jakieś różnice w areale pomidora tj. czy powierzchnia jest taka jak zawsze mniejsza czy wieksza wiadomo o co chodzi :)  i czy tzw. Warszawiacy sadzili pomidora gdzie przedtem tego nie robili :D