Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwne stuki w silniku 7011

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukaszek7011

Lukaszek7011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 październik 2015 - 18:29

Witam Mam dość poważny problem ze swoim zetorem, ale zaczne może od początku. W czasie uprawy pola nagle traktor zaczął dziwnie przerywać strzelać, dusić się, na wolnych obrotach był0 ook, wspomaganie wogule przestało działać. Okazało się ze jakaś śrubka dostała się do pompy wspomagania i zablokowało ją, a co za tym idzie ukręciło wałek na którego drugi koniec siedzi pompa. Najpierw nie wiedząc o ukręceniu się jego zawiozłem pompe wtryskową do regeneracji, kapitalny remont wyniósł mnie 600zł, wstawiłem i nic. Wreszczccie dojrzałem że to wałek wymieniłem ten wałek wstawiłem pompe i silnik odpalał tylko na dawce paliwa i zaraz gasł i tak w kułko. źle była wstawiona pompa, zdjełem i założyłem myyśle że dobrze, a tu pojawiły się dziwne stuki gdzieś przy górze silnika. Teraz zmieniłem końcówki wtryskiwaczy ustawiłem, założyłem i nic stuki nie ustały. Na wolnych obrotach jakby ich nie słychać aby trochę gazu to strasznie klekocze, więc co to może być? Przed wymianą tego wałka nic nie stukało a jedynie przerywał ale to zupełnie była inna praca. Proszę pomuszcie bo już trace cierpliwość do niego ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwne stuki w silniku 7011 Dzisiaj, 00:00
  •  

#2 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 15 październik 2015 - 19:39

Dziwne stuki w silniku 7011 coś z rozrządem sie porobiło według mnie u stąd te stuki .oby zaworów nie pogielo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 17 październik 2015 - 08:04

jeśli ten wałek jest taki sam jak ten ,który wyjąłeś  to masz najpradopodobniej przestawiony rozrząd . Ściągnij przednią pokrywę silnika tak  ,żeby mieć widok na wszystkie koła rozrządu . Na wszystkich kołach masz znaki -luzujesz jedno znich i ustawiasz właśnie na te znaki i masz pewność ,że z rozrządem wszystko gra . Pompa ma dość ograniczone pole regulacji na 3 otworach śrub mocujących ją do bloku silnika i nie wstawisz jej na chybił trafił bo na sprzęgiełku jest podwójny frez a na wałku samej pompy klin.

Na moje oko to przez  wymianę  wałka  musiałeś przestawić koło rozrządu napędzające pompę

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 18 październik 2015 - 16:42

Witam 

Czy po zamontowaniu pompy wtryskowej sprawdziłeś początek tłoczenia paliwa?

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.