Gość

Siewnik Nodet 3m. tabela wysiewu

Polecane posty

Gość   
Gość

Ma ktoś z was taki siewnik. Nie znam więcej danych bo to siewnik kumpla i niewie jak go ustawić . Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety nie ale sprubuje sie dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja mam KUHN-NODET Logiseme M3000, mam instrukcje francuska i niemiecka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo75    1

kamil14 ma starego Nodeta a Ty yacenty Logisema-to są dwa rózne siewniki


Części do maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek222    0

Jeżeli ktoś zna tabele wysiewu do siewnika zbożowego nodet gougis 25 lejowy 3m. Proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

witam. panowie posiadam siewnik nodet gougis. 3m i 19 lejkow. moze mi ktos powiedziec jak go sie ustawia?

moze posiada ktos tabele wysiewu?

prosze o pomoc.

znalazlem podobny temat rozpatrywany tu. ale nie mam pojecia jak podpiac sie pod niego.

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reorx    0

Witam posiadam siewnik nodet gougis bs szerokosc 3m 25 radlic bardzo proszę o jakąś instrukcje do ustawienia go :/ oraz tabele wysiewu. Dostałem do niego komputer który również nie wiem jak ustawić. Bardzo proszę o szybką pomoc. Język obojętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Witam mam siewnik nodet gc 19 redlic jak go ustawic ? jakby ktos miał tabele wysiewu z checią bym prosił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Dołączam się do pytania użytkownika bools. Nodet 3m 19 redlic jak ustawić do wysiewu zbóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Bez kręcenia kółkiem i tak się nie obejdzie. Powiedzmy pomiędzy 19 a 28.

post-6498-0-86966500-1419500183_thumb.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

hemi

Dzięki bardzo za tabelkę trochę foto nie wyraźne, ale zawsze to jakieś ułatwienie. Jeśli możesz zeskanować było by miło.

Kolejna sprawa... (a nie chcę wchodzić w nowy temat) to czerwona farba... specjalnej dla Nodet-ów nie mogę znaleźć. Będzie kolorystycznie pasowała farba KUHN STARSZY CZERWONY http://allegro.pl/farba-kuhn-starszy-czerwony-oryginalna-i4915120016.html ? Zdaję się, że Nodet jest poprzednikiem Kuhn-a to może i farba powinna być taka sama?

DODANE!:

Znalazłem jeszcze taką instrukcję ;)http://i55.servimg.com/u/f55/16/13/65/32/tablea10.jpg

 

 

 

Edytowano przez stop
Pkt. 1.22 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Masz 19 lejków to patrz na tabele GV w kolumnę 158 mm, bo taki masz rozstaw redlic. Mogę ci ten cały katalog z kserować i posłać, ale to i tak jest o kant d*p.. miarodajne , nie wysiejesz jak trzeba bez próby kręconej, a wtedy sieje to co ustawisz. 

Edytowano przez hemi
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Rozumiem jak czytać tabelkę tylko wartości dla pszenicy są dość nie czytelne. Z próbą kręconą to masz rację powinno być dokładniej.. ale chcę mieć porównanie 3 wartości: rzeczywistej, tabelarycznej no i z próby. Nie wiem nawet jaki mam model (brak tabliczki) AS czy GC albo jeszcze coś, rok podobno 1988. Jak odróżnić wersje jedną od drugiej? Jak możesz to zrób wyraźne foto lub skan dla pszenicy. Dzięki raz jeszcze.. a jak u ciebie zadowolony jesteś z tego siewnika, były jakieś usterki, jakie ma wady?

PS. W trakcie wysiewu 2 dźwignie jak ta na foto powinny być na max w dół tak?

Znalazłem tabele  ;)  na francuskiej stronie Kuhn: http://www.kuhn.fr/fr/services-clients-tableaux-de-reglage-semoirs.html  ... tylko jaki ja mam model?

n210.jpg

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Proszę bardzo.

Tą dźwignie ustawiam maksymalnie w dół przy siewie zbóż. Przy siewie grochu daje na 1 otwór. Lekki prosty, wytrzymały siewnik, napęd z 2 kół to + na nierównościach. W moim padły tylko lejki, pewnie przez to że doiwaniamy ile się da przy siewie.  Z - to skrzynia tylko na ok 200kg i słaba regulacja głębokości siewu. Tabliczki też nie mam. Ale to będzie model AS

post-6498-0-56711300-1420115689_thumb.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Patrzę tak na foto różnych modeli siewników nodet 3m. Wnioskuję po tym, że nie posiadam modelu Nodet AS bo mam klapki/druty przeciw zapychaniu się redlic i dźwignię z zawleczką na przekładni, (ap ropo dźwigni w jakiej pozycji ustawić do siewu zbóż? Tak jak na foto... jest chyba wyłączone... można dźwignie przesunąć do góry lub w dół).

2014103093740_6.jpg

a w google grafika nie pojawił się ani jeden AS z takim wyposażeniem. Maksymalnie mogę mieć 25 redlic... ale kto wie co mam może to jakiś składak, przekładnia inna i skrzynia zasypowa inna. Najważniejsze jest dla mnie abym wiedział jaką mam przekładnię (od jakiego modelu) GC lub BS idąc moim tokiem myślenia. Potencjalny najmniejszy rozstaw mogę mieć 3000mm/25 redlic= 120mm a takiego wymiaru nie ma w tabeli wysiewu  dla AS co podałeś.

PS. Już wiem, że farba KUHN STARSZY CZERWONY nie pasuje kolorystycznie do siewnika... może to jednak powinien być odcień zwykły KUHN CZERWONY.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Ma ktos z Was tabele , wysiewu do nodet 3 m 18 lejów 36 redlic prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem siewnik nodet 3 m i nie mogę ustawić wysiewu wszystko jest nasmarowane i niby luzne a wajcha stoi w miejscu czy jest jakieś zabiezpieczenie że nie mogę jej ruszyć proszę o poradę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

U mnie jest motylek na śrubie i trzeba go odkrecić i sie ustawia , ile tedliczek ma Masz może tabele wysiewu do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan89    1

Witam . Dołączam sie do tematu. Mam Nodeta 25 redlic i brak tablicy wysiewu. Kompletnie nie wiem jak sie zabrać za ustawienie go. Moze ktoś cos podpowie. Jak ustawić w tym wypadku np na wysiew 250 kg owsa /ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan89    1

Jeszcze jedno pytanie . Ile redlic powinno być z przodu a ile z tylu ? Bo jest 21 redlic a chce 4 dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin124
      Witam mam do kupna taki i szukam opinii na temat tego opryskiwacza. Opryskiwacz jest sterowany pneumatycznie, może ma ktoś taki, jak jest z awaryjnością pneumatyki i dostępnością części?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj