Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno nowej prasy.

112 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 10:08

Kupno nowej prasy.

Zrobić 10 tyś bel bezawaryjnie polską prasą, to trzeba by ją ciągać C-330 bo każdy inny ciągnik ją rozerwie. Kilku znajomych ma warfamy i nikt nie poleca tego czegoś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno nowej prasy. Dzisiaj, 23:55
  •  

#102 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 17:00

Kupno nowej prasy. Nie wiem czy wiesz ale na agrofoto mozna sie logować anonimowo. O takiej nazwie moze byc kilka osób nie tylko ja

#103 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 18:55

Kupno nowej prasy.

Człowieku nie pogrążaj się bardziej, konto o drugie takiej samej nazwie jest niemożliwe. Post wyżej był z Twojego profilu. Więc jeśli nie posiadasz danej maszyny to po prostu zamilcz i nie wprowadzaj ludzi w koszty, bo kupując polską prasę można nadziać się ostro. Tyle ode mnie.

Myślę, że ograniczenie wiekowe dużo by tu pomogło...

#104 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 listopad 2015 - 19:45

Kupno nowej prasy.

A ile lat ją masz?

Cofam pytanie zobaczyłem w twojej galerii. Ale pisałeś że łożyska się sypią i jakieś łańcuchy. Ale generalnie w suchej słomie jęczmiennej idzie db nie zatrzymują się belki? I tanie są do niej części?

łożyska poszły trzy albo 4 każde po jakieś 30-40 zł łańcuchy wytrzymały ten sezon a następny kto wie. pracuje z valtra N101.

Co do suchej i krótkiej słomy zdarza się że wyrzuci górą słomę. ale o zatrzymaniu nie ma mowy

Co do warfamy to po 10 tyś bel za case 80km była można by rzec na złom ale robiła w trudnym terenie, łąki nie koszone po kilka lat i ugory stanowiły około 30%

#105 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 19:53

Kupno nowej prasy. Nie zakładałem konta po prostu zalogowałem sie na te numerki. Spróbuj sam a sie przekonasz

#106 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:04

Kupno nowej prasy.

łożyska poszły trzy albo 4 każde po jakieś 30-40 zł łańcuchy wytrzymały ten sezon a następny kto wie. pracuje z valtra N101.

Co do suchej i krótkiej słomy zdarza się że wyrzuci górą słomę. ale o zatrzymaniu nie ma mowy

Co do warfamy to po 10 tyś bel za case 80km była można by rzec na złom ale robiła w trudnym terenie, łąki nie koszone po kilka lat i ugory stanowiły około 30%

No i co oddałeś na złom czy sprzedałeś za 20 tys a dałeś 25 ;) To jest właśnie plus polskich maszyn, można rzezać do upadłego a i tak potem kolejka chętnych do kupna w dobrych pieniądzach, jak z zetorami, a zachodnia może być wyeksploatowana w 20% a i tak każdy się boi że puści go z torbami, niedaleko koleś sprzedał dosłownie wrak warfamy za 15tys. 

#107 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 01 listopad 2015 - 20:14

Kupno nowej prasy. Mogę się z tobą podzielić moimi informacjami nt pras moich znajomych :)
Feraboli miała problemy na samym poczatku ale zostały usunięte prawdopodobnie wada fabryczna i teraz smiga dość dobrze,
Metal Fach walcowa co rok robiła ok 1500 balotów słomy i ok 300 siana i poczatkowo sianokiszonki pracowała bez zastrzeżeń przez 6 lat były wymienione 2 łożyska jakiś łańcuch i norma palce w podbieraczu. Ogólnie prasa tej klasy sprawowała się bardzo dobrze.
Famarol dokładnie 1.8c to jedno wielkie nieporozumienie od początku wiecej napraw niz zrobionych balotów. Niby pod szyldem Unii którą uważałem za trochę lepszą polska markę korzystającą z lepszych materiałów ale patrząc na tą prasę jakoś mi ta firma zbrzydła ośki łożyska łańcuchy to jak z marchwi. Wszystko wszystkim ale ta prasa miała pierwszą awarie przy rozruchu w obecności serwisu i to poważna awarę bo powyginało listwy zerwało łańcuch. Problem ten powtarzał się 3 razy, nastepny problem to z podawaniem siatki i samym owijaniem cuda się dzieją ale jeden plus ładnie pomalowana i jeszcze nie wyblakła :lol:
O innych wynalazkach made in Poland nie mam opinii
Z zachodnich jeszcze sąsiad ma Case rb 344 i bardzo dobre się sprawuje ale cena wyższa...
Ja jestem także zdania ze lepsze uzywane zachodnie ;)
Pozdrawiam

Edytowany przez Milosz27, 01 listopad 2015 - 20:44.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#108 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 listopad 2015 - 20:47

Kupno nowej prasy.

Warfame Firma leasengowa zabrała, tylko nikt nie chciął jej kupić od nich.

Na moją unie narzekac nie mogę, ale za dwa lata jak biznes będzie sie kręcić to zmienię ją przynajmniej na case czy tam NH. Unia W sianie robi dośc zbitę baloty a w słomie wyraźnie oddstaje od Case.

#109 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 02 listopad 2015 - 08:40

Kupno nowej prasy.

A czy u kogoś z was w okolicy są prasy welger rp 220? Jeżeli tak to jak sobie radzą w słomie?

Nie rozumiem tylko dlaczego używana case rb 344 jest tańsza od używanej nh br 6090cc  :huh:

Edytowany przez mfek3050, 02 listopad 2015 - 08:46.

#110 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 09:19

Kupno nowej prasy.

Jak to dla czego? Bo NH to "prawie Polska" firma z Płocka czyli tańsze i bardziej dostępne części  :) Czemu stary Zetor jest droższy od Renaulta czy MF-a tej samej mocy mimo że do pięt im nie dorasta? Bo ludzie się ich boją, proste

#111 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 09:33

Kupno nowej prasy.

Nie zrozumiałeś mnie chyba, zarówno case jak i nh wychodzą z tej samej fabryki, a używana case jest TAŃSZA od nh i to o 10 k, porównując te same roczniki

#112 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 09:45

Kupno nowej prasy.

Wiem, ale NH kojarzy się z Płocką fabryką, a Case z maszynami z USA. Ty o tym wiesz ale ktoś kto ma 50 lat i nie używa internetu raczej już nie. To tak jak przyklejanie na chiński sprzęt AGD loga Łucznik, od razu kojarzy się z czymś solidnym, tanim w naprawie, naszym.... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#113 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów