Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno nowej prasy.

112 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2015 - 07:18

Kupno nowej prasy.

No a używki nie chcesz ??? przecież można kupić używane ja jutro jadę oglądać feraboli i też za młodego będzie wole taką 10 lat jak nową polską a ile kasy zostanie można kilka maszyn kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno nowej prasy. Dzisiaj, 07:30
  •  

#42 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 październik 2015 - 09:16

Kupno nowej prasy. A można wogóle za mlodego brać używki? Bo z tego co wiem to za 70 tys trzeba kupić nowe. A z resztą można zrobić co się chce. Tyle że ja za reszte czyli za 30 tys mam zamiar dołożyć jakieś 10 tys i kupić zetora 7745. Kiedyś coś tam słyszałem że można kupić używaną ale najstarszą niż 5 lat.
Mój kumpel tak ciągnik kupił

#43 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 17 październik 2015 - 11:22

Kupno nowej prasy.

Na olx jest famarolka df 1,8vd za 75,5 k zł chyba brutto bo jakby było netto to by było ponad 92 k zł a to by była przesada, tylko mam pytanie czy ona się nadaje na 1100-1200 balotów? Chodzi mi o to czy długo ona to wytrzyma bo bądź co bądź to nadal polska prasa.

Edytowany przez mfek3050, 17 październik 2015 - 15:44.

#44 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 październik 2015 - 12:21

Kupno nowej prasy.

mfek3050 Wydaje mi się, że cena tego famarola może być jednak netto bo dość mocno se je cenią. Ja znalazłem ten model za 86 838 zł, a to jak napisał kolega dla niego, za dużo. Co do tego czy wytrzyma te ponad tysiąc balotów rocznie. Tego nikt nie wie, no ale za taką kasę to chyba powinna dać radę. Dużo też zależy od sposobu użytkowania, A jak nie to kup sobie kolego jakąś używaną, nawet starszą zachodnią. A na rozliczenie tych 70k masz przecież 3 lata. Więc przez ten czas, kupisz inne potrzebne ci maszyny tyle że za swoje, i dopiero się rozliczysz. 

#45 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 październik 2015 - 12:45

Kupno nowej prasy.

Na razie zastanawiamy się z ojcem nad jd 623 multicrop i krone round pack 1250 mc bo są teraz ładne sztuki na allegro za przystępną cenę, ale że planujemy możliwy zakup dopiero w zimę lub wiosnę to pewnie już ich nie będzie, chyba że dojdą jakieś lepsze i tańsze ale wątpię. Rocznie robię 1100-1200 bel w tym roku ok 1180.

#46 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 październik 2015 - 13:22

Kupno nowej prasy. A nie wolał byś zmienokomorowej pasówki? Ponad 1000 bel rocznie to juź trochę jest do belowania a za cenę tych co podałeś kupił byś pewnie też coś fajnego. Odnośnie tego jd to mój sąsiad mechanik w firmie Rol-Brat, powiedział że Johna to tylko pasówki, i to najlepiej te starsze. W tym roku miał 4 przypadki rozerwania łańcucha, w podobnym modelu. A krone robi, też zmiennokomorowe łańcuchowe, to może być też niezłą alternatywą jeśli nie chcesz pasówki.

#47 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 październik 2015 - 13:27

Kupno nowej prasy. Boje się takiego kombinowania. Zwłaszcza że prasa jest ujęta w biznes planie. A co jeżeli mi się noga podwinie i nie będe wstanie się rozliczyć za te 3 lata. Już z jednego błota wyszedłem nie chciałbym się wpakować w drugie.

#48 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 październik 2015 - 15:01

Kupno nowej prasy. Możesz zrobić zmianę w biznesplanie. No nie wiem jak uważasz, ale myślę że to nie jest zły pomysł.

#49 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 październik 2015 - 15:44

Kupno nowej prasy.

No właśnie mi się cały czas wydaje że zmiennokomorowe z rotorem i nożami to już tak na 2000+ bel, bo jak czytam to zmiennokomorowymi robią po 3000 balotów, krone ok, ale krążą plotki że do vp 1500 łańcuchy nowe oryginalne kompletne kosztują 80 k zł  :o już do rp 1250 kosztują 17 k, a co do pasowych to cały czas się boje że ona może mi się spalić, w tym roku na AF 3 claasy varianty się spaliły, to tym bardziej mam stracha, w dodatku jak na olx zobaczę jakąś spaloną na części to mnie trochę odrzuca dlatego wole prasować spokojnie, bez strachu i nerwów.

#50 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 17 październik 2015 - 15:55

Kupno nowej prasy.

A można wogóle za mlodego brać używki? Bo z tego co wiem to za 70 tys trzeba kupić nowe. A z resztą można zrobić co się chce. Tyle że ja za reszte czyli za 30 tys mam zamiar dołożyć jakieś 10 tys i kupić zetora 7745. Kiedyś coś tam słyszałem że można kupić używaną ale najstarszą niż 5 lat.
Mój kumpel tak ciągnik kupił

Kolego jak nie masz zetora 7745 to go nie kupuj tylko kup już zetora tkz ciężkiego no tak ze 120 koni i do tego prasę z rotorem i nożami bo jeśli ktoś będzie chciał kiszonkę zrolować a będzie miał do wyboru prasę z nożami a bez-to będzię wolał kiszonkę po nożach. Jedno jest pewne jeśli ktoś będzie niezadowolony z prasy to więcej cię nie weźmie chyba że u ciebie jest krucho z prasami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 17 październik 2015 - 16:03

Kupno nowej prasy.

Ja posiadam VP1500 i lepiej nie powtarzać tylko sprawdzić ile kosztują główne łańuchy.

jest łącznie 144 złączki i 144 krótkie odcinki łańcucha.

Najtańsza złączka kosztuje 10zł/szt(podróbka) najdroższe REX(oryginalne) około 35zł/szt

Najtańszy odcinek łańcucha (tj 3 ogniwka) to koszt 10zł/.szt najdroższe REX około 30zł/szt

Teraz na allegro i OLX cieżko znaleźć tego typu sprawy, ale przed żniwami było i będzie ich sporo, są też do kupienia oryginalne zestawy REX ogniwka+złączka za 50zł, co przy ilości 144szt przekłada się na cenę 7200zł i mowa tu o oryginalnym łańcuchu, przy zakupie podróbki znacznie taniej.

Z moich obserwacji wynika ze należy dbać o to by żadne belki nie były pogięte gdyż powoduje to silne zużycie łańcucha w tych miejscach, jak kupiłem prasę to niektóre były krzywe i w tych miejscach od razu było widać co dzieje sie z łańcuchem po kilkuset belkach.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#52 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 październik 2015 - 16:53

Kupno nowej prasy. mfek3050 No może i pasówki, dostają samozapłonu częściej niż inne, ale sprzedaje się ich coraz więcej więc chyba nie są złe, poza tym osiągają naprawdę dużą wydajność. Na pewno większość tego typu zdarzeń tkwi, w nie uwadze operatora prasy. Myślę że rotor, i noże to dziś podstawa gdy się robi duże ilości bel. Ja Ci radzę, kup albo łancuchową, albo walcową. Jakoś mnie ta kombinacja, jak w jd nie przekonuje. Osobiscie wole walcówkę, bo jest w zasadzie bezopsługowa tylko łożysko, na walcach i tyle. Olej i w pole.

Edytowany przez Skoczek1994, 17 październik 2015 - 16:55.

#53 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 17 październik 2015 - 17:25

Kupno nowej prasy. 3 lata temu też kupowałem kosztowalo mnie to 52'000 ursus z543 i obecnie wolałby m zadluzyc się w providencie a kupić nową zachodnią...lub używaną...

#54 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 październik 2015 - 17:34

Kupno nowej prasy. Nie tyle w nie uwadze operatora co w łożyskach krytych zacierają się przez co prasa się jara. Tylko mam pytanie ile u ciebie kosztuje łożysko od walca? Bo do mchale 440 zł...

#55 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 październik 2015 - 17:50

Kupno nowej prasy. mfek3050 Wiesz co jeszcze, nie wymieniałem u siebie, ale mój kumpel wymieniał to za Kraśnika dał 16 zł, lepszej firmy na pewno będzie droższe ale za 440 to bym pewnie z 6 kupił. A odnośnie tego samozapłonu, to w wielu przypadkach dało by się uratować prasę przed całkowitym spaleniem. Pod warunkiem, że się w porę zareaguje, i ma czym ugasić bo znam takich co nie mają gasnicy przy sobie.

Edytowany przez Skoczek1994, 17 październik 2015 - 18:00.

#56 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 październik 2015 - 18:03

Kupno nowej prasy.

No i też w walcowych pozostaje ta niepewność czy bele nie będą stawały,  w tym roku było nawet 40 stopni i to w cieniu u nas, w jęczmiance cienko to widzę, bo to najgorsza słoma do prasowania, jak dla mnie krone rp 1250 byłaby najlepszym rozwiązaniem, zresztą z jd też nie powinno być źle, łańcuchowo-walcowa komora ma wiele zalet, zbije lepiej niż łańcuchowa i belki nie będą stawały w słomie. W uni to się sprawdza to czemu nie w takiej firmie jak jd :P

#57 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 17 październik 2015 - 18:31

Kupno nowej prasy.

z tym zatrzymywaniem balota to lekka przesada.mam walcówkę deutz fahr gp 2.30(to samo co unia famarol) i przez 4 lata tylko raz mi się zatrzymał balot w komorze i to z mojej winy a robie koło 600 belek rocznie a co do kosztów łożysko to na pewno nie 440 zł tylko 50 zł za sztukę i rzeczywiście tylko lać olej do smarowania i prasa na prawde bezproblemowa jak sie kupi w dobrym stanie.

#58 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 październik 2015 - 18:54

Kupno nowej prasy.

http://olx.pl/oferta...html#da048daa6e

Widocznie to zależy od typu walca, bo w claasach rollantach zatrzymywanie się bel to nic nadzwyczajnego, tak samo jak w jd, a w welger/lely i mchale już nie, poza tym ojca strasznie trudno namówić na walcówkę, po tym jak się nasłuchał o claasach rollantach 46 już nie chce żadnej walcowej, w nich to nawet krótkie siano się zatrzymuje  :o

Edytowany przez mfek3050, 17 październik 2015 - 18:58.

#59 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 październik 2015 - 19:01

Kupno nowej prasy. Ja w tym roku belowałem, wszystkie rodzaje słomy i nie było problemów, nawet w samo południe przy trzydziestu kilku stopniach. W starszych modelach, oraz w polskich prasach może to być problemem ale nie u mnie. Odnośnie tego jd to mój sąsiad złota rączka ( w pozytywnym znaczeniu tego słowa) mówił, że gorzej nimi szło niż moją walcowką. Nie wiem czym to było spowodowane. Normalnie zajechał do mnie na pole bo nie wierzył że mogę belować walcowką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 październik 2015 - 19:04

Kupno nowej prasy.

Tylko chyba twój sąsiad widział walcowe jd, bo w nich się też zatrzymują.