Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno nowej prasy.

112 odpowiedzi na ten temat

#21 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 16 październik 2015 - 05:39

Kupno nowej prasy. tak w walcuwkach belki potrafią się zatrzymać a szczególnie przy słomie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno nowej prasy. Dzisiaj, 11:53
  •  

#22 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 16 październik 2015 - 06:27

Kupno nowej prasy. Ale ta jd to to samo co entry to po co dopłacać 10 k za naklejki jd? No chyba że do jd łatwiej części dostać. Generalnie kolego jak chcesz koniecznie taką prasę to radzę Ci nie pakuj się w polski wynalazek tylko kupuj feraboli/jd. Ja jeszcze nie spotkałem złej opinii o nich.

#23 Share wojcik1989

wojcik1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 październik 2015 - 06:34

Kupno nowej prasy.

Ja jestem uzytkownik prasy metal fach, jakas zla nie jest awaryjna tez nie. Ale jak to polska maszyna potrafia szczegoly wkurzyc. Przy prasowaniu mokrego materialu trawe wciaga w miejsce gdzie siatka idzie i wtedy nie moza puscic siatki. Czasem siatka owinie sie na jakis walek. Slome prasowalem to raz jak szybko jechalem i przy pelnej komorze zlapalo jeszcze spora ilsoc slomy to bela sie zatrzymala. Ale to pojedyncze przypadki.

#24 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 październik 2015 - 07:32

Kupno nowej prasy. A ta feraboli to z jakiego kraju pochodzi?

made in germany?

Może faktycznie skoro ta jd jest to samo co feraboli to nie warto sie nad tym zastanawiać. Lepiej wybrać tańszą. Do jd na bank będą drogie części.

Myślałem że ten metal fach to dobry sprzęt a tu widzę ze opinie są różne. Do wczoraj wydawało mi się że prasy walcowe są lepsze od łańcuchowych. A tu wychodzi że wcale tak nie jest.

W metal fach-u fajną opcją jest zbiornik do zakiszania.
Praktykowałem to w tym roku. Kumpel ma sipme farme II i założył sobie zbiornik do zakiszania. Spresował mi 10 bali z zakiszaczem i 8 bez z tej samej łąki. Powiem wam że ten zakiszacz jest wart każdych pieniędzy. Różnica jest kolosalna.

A co sądzici o prasach pronar? Przecież to chyba nie jest made in poland.

#25 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 16 październik 2015 - 07:56

Kupno nowej prasy.

Metal Fach w słomie będzie się źle spisywał. Na usłudze ludzie będą niezadowoleni.

Andree94444

#26 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 październik 2015 - 09:07

Kupno nowej prasy. Też mi się tak wydaje. ..ponoć belka słomy po metal fach-u waży nie całe 120. Moim zdaniem to znaczy że jest słabo zbita.

#27 Share patryk09091995

patryk09091995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 16 październik 2015 - 09:41

Kupno nowej prasy. Jeśli sipma to tylko czerwona 15 lat i tylko pare łożysk i wał posbieracza ale to było z winy operatora

#28 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 październik 2015 - 10:07

Kupno nowej prasy. Tylko że jak czerwona sipma to tylko używana. Bo nowych raczej już nie ma.
Już wiem. Znalazłem. Feraboli to made in italiano
Tak samo jak mascar. Który nadal jest wielkim znakiem zapytania.
Nigdzie nie można znaleźć opini na ich temat.

#29 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 16 październik 2015 - 11:55

Kupno nowej prasy.

Odnośnie Feraboli kolego mogę ci co nieco powiedzieć. Chociaż osobiście jej nie mam, ale ma ją mój dobry sąsiad. Kupił ją w 2010 roku własnie ,za kasę z Młodego pracuje z proximą 7441 i ten ciągnik radzi sobie, z tą prasą bardzo dobrze. Jakichś poważniejszych awarii nie miała. Zrobił jak mówi coś koło 5000 bel. I powiem że drugie tyle, na pewno nie wytrzyma. Łańcuchy się dość mono wyciągnęły i zaczynają się pręty wyginać. Poza tym że chodzi tak głośno że idzie oszaleć po godzinie pracy, to do tego przenosi straszne drgania na ciągnik. szczególnie przy otwieraniu klapy po prostu porażka. tak jak byś zjeżdżał po schodach . To moja 17 letnia Welgerka chodzi cichutko i wcale nie szarpie. Odnośnie zatrzymywania bel , w walcówkach  to też mit chyba, że w polskich bo mi się jeszcze nie zdarzyło. Także nie wiem kolego zrobisz jak uważasz, ale ja z tych pras co podałeś to żadnej bym nie kupił. 

#30 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 październik 2015 - 13:49

Kupno nowej prasy. Co do pronara to robiony jest na bazie krone i jest dosyć głośna.nie wiem czy za 55 tys znajdziesz ale może famarolke znajdziesz nową.

Edytowany przez turion23, 16 październik 2015 - 17:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 październik 2015 - 13:57

Kupno nowej prasy. Sam już nie wiem co o tym myśleć. W moich stronach królują sipmy, walframy-ursusy. Kogo bym nie spytał o zdanie to każdy jest zadowolony i poleca. Chyba że chodzi o sipmy w nowym wydaniu to znam takich użytkowników co mi odradzają.

Znajomy z okolicy ma ursusa prase i chodzi z mf 3060 bardzo szybko tym zestawem po polu śmiga. Mówi że kiedyś jak miał sipme clasic to prędkość była znacznie mniejsza bo niedawał rady wyrobić. Ogólnie mówi że jest zadowolony bardziej niż z poprzedniej. Mimo że kupił ją dobiero w tym roku i zrobiła dopiero 1400 bel a jej poprzedniczka sipma przez cały okres prac u niego zrobiła 8000 to i tak stwierdza że ursus jest lepszy.

#32 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 16 październik 2015 - 18:39

Kupno nowej prasy.

Odnośnie Feraboli kolego mogę ci co nieco powiedzieć. Chociaż osobiście jej nie mam, ale ma ją mój dobry sąsiad. Kupił ją w 2010 roku własnie ,za kasę z Młodego pracuje z proximą 7441 i ten ciągnik radzi sobie, z tą prasą bardzo dobrze. Jakichś poważniejszych awarii nie miała. Zrobił jak mówi coś koło 5000 bel. I powiem że drugie tyle, na pewno nie wytrzyma. Łańcuchy się dość mono wyciągnęły i zaczynają się pręty wyginać. Poza tym że chodzi tak głośno że idzie oszaleć po godzinie pracy, to do tego przenosi straszne drgania na ciągnik. szczególnie przy otwieraniu klapy po prostu porażka. tak jak byś zjeżdżał po schodach . To moja 17 letnia Welgerka chodzi cichutko i wcale nie szarpie. Odnośnie zatrzymywania bel , w walcówkach  to też mit chyba, że w polskich bo mi się jeszcze nie zdarzyło. Także nie wiem kolego zrobisz jak uważasz, ale ja z tych pras co podałeś to żadnej bym nie kupił. 

Ponieważ feraboli oraz także inne stałokomorowe bez rotora i noży nadają się właśnie na taką ilość bel jak ma kolega czyli te 700-800 rocznie, generalnie poniżej 1000, ewentualnie można na taką ilość kupić jakąś z rotorem i nożami ale z tych tańszych i starszych np welger rp 200-220, krone kr 130 S, jd 575-578 itd. Jak już się robi tak min 1000 to można pomyśleć o czymś nowszym i wydajniejszym jak np krone rp 1250, claas rollant 250 itp. Takie jest moje zdanie. A ty masz pewnie rp 200? Bo w nich się belki podobno nie zatrzymują tak samo jak w 220 i tych nowszych, tak samo jak w mchale, ale już np w jd i claas rollant się zatrzymują a claasy to już w ogóle bardzo słabo belują słomę.

#33 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 październik 2015 - 20:02

Kupno nowej prasy. Mądra wypowiedz kolego wyżej

#34 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 październik 2015 - 20:15

Kupno nowej prasy.

A nie myślałeś nad Unią w komorze walcowo łańcuchowej ? Sam posiadam Unie DF eco to ta bez noży chodzi z belarusem 920 i zbija elegancko zrobiłem ją przez rok 1381 belek słomy siana sianokiszonki i jak na razie chodzi ładnie odpukać . Sąsiad ma sipme clasik chodzi z ursusem 1212 i powiem ci że te baloty to flaki w porównaniu do moich .

#35 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 16 październik 2015 - 20:33

Kupno nowej prasy. mfek3050 Tak mam RP 200 dałem 25000 i powiem że jestem z niej bardzo zadowolony. Zgniot bel jest bardzo dobry wydajność także, mimo że współpracuje z ciągnikiem 82 km. Wolę ją od nowej polskiej. A gdybym miał więcej kasy na wydanie kupił bym zapewne rp435 ale to może w przyszłość jak kupię większy ciągnik.

#36 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 16 październik 2015 - 20:44

Kupno nowej prasy.

Nie orientuje się ale chyba za 60 tys nie kupi sie nowej pasówki.  Wiem że po mojej pasowej sam belka rozwija się dosyć normalnie ale do rdzenia  grubości 30 cm jest nie do ruszenia trzeba wrzucić cały świniom.  A taki znajomy ma varianta 180 i raz mówił ze robił belka na maks ile ubije słomy- no i na szczęście koło domu było po podobnież  pronar nie mogł tej belki 120(chyba ale pewny jak to była belka nie jestem) podnieść no i co robić wział linkę i na włoka ciągnał pod oborę.

Ale jeśli miałbyś u siebie dużo klientów to na polskiej najwięcej zarobisz bo ci parę wiecęj wyjdzie to wiecej zarobisz. No i walcówka byłaby bez problemowa chyba że walec jakiś miał by wadę fabryczną.

Edytowany przez jonkszi, 16 październik 2015 - 20:51.

#37 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 październik 2015 - 20:46

Kupno nowej prasy. A unie jak stoją cenowo? Coś kiedyś słyszałem że od 80 w górę w zależności jaki model. Ale za bardzo mi się niechce wierzyć że aż tak wysoko stoją

#38 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 16 październik 2015 - 21:22

Kupno nowej prasy. jonkszi To chyba w tym pronarze była pompa walnięta? Skoro nie radził bieli słomy, to co dopiero bela sianokiszonki czy big bag nawozów. No a za 60 tyś nowej zachodniej pasówki nie kupi za, welgera trzeba dbać coś koło 130000, dlatego mówiłem o używce. Odnosnie tej uni to z polskich ponoć mają być najlepsze, a odnośnie ceny to może to być prawda że koło 80 tysi.

Edytowany przez Skoczek1994, 16 październik 2015 - 21:24.

#39 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 16 październik 2015 - 23:24

Kupno nowej prasy.

Może zrobił 180 no tego to nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 październik 2015 - 06:31

Kupno nowej prasy. Żeby taką unie kupić to bym musiał całego młedego wydać.