Skocz do zawartości

Jaki ciężki agregat uprawowy

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2015 - 10:31

Witam wszystkich

Potrzebuje pomocy w wyborze ciężkiego agregatu uprawowego 3m. z używek chodzi mi pogłowie lemken kompaktor ale ciężko trafić w coś przyzwoitego podobnie farmet kompaktomat czy opall-agri saturn po prostu mało jest używek do 20 tyś w dobrym stanie ostatnio szukam czegoś w polskim sprzęcie na wzór tych wymienionych i wpadł mi w oko wicher z expomu oraz z agro-maszu AUC 30 Wie ktoś jak to się sprawuje? ziemie mam mozaikowate glina, torf, doły, górki ciężko się to uprawia szczególnie jak trochę słońce przygrzeje ma współpracować z Aresem 550 albo który z tych dwóch polskich będzie lepszy? wagi podobne ok 1500kg co wybrać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciężki agregat uprawowy Dzisiaj, 17:39
  •  

#2 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 15 październik 2015 - 12:13

Jaki ciężki agregat uprawowy polecam agro-lift on robi na podzespołach lemken

#3 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 15 październik 2015 - 12:50

Jaki ciężki agregat uprawowy Potwierdzam kolegę wyżej. Agro-lift robi agregaty na podzespołach lemkena i horsha ale to głównie w podorywkowych i bezorkowych jak jest z przedsiewnymi nie mam pojęcia trzeba by pytać u źródła.
Ogólnie agregaty ciężkie i solidnie zrobione w porównaniu z ceną a robotę robią.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2015 - 14:42

Agro-lift raczej nie robi czegoś takiego. To musi być naprawdę solidny agregat, ciężki i z wałem croskill'a bo tą moją glinę uprawić to czasami brony 20 po kilkukrotnym przejeździe nie przynoszą zamierzanego efektu. Widziałem też w Agro-tomie mają coś na wzór takiego agregatu kompaktowego ale chyba mało ludzi ma takie maszyny bo w galerii jak na lekarstwo zdjęć i z opiniami też jest jak jest a bubla nie chce kupić to musi być solidna maszyna.

#5 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 15 październik 2015 - 18:04

mam agregat wicher z expomu dobrze uprawia tylko ma taką wde że ciężki wał gniecie tylko swoją wagą i na gliny nieraz jest to za mało  lemken i inne firmy mają wal na sztywno z możliwością regulacji

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2015 - 20:05

Właśnie zwróciłem uwagę na ten wał w expomie najlepeiej markową używkę ale są dobre i mało w sprzedaży jako używki ;/

#7 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 15 październik 2015 - 21:47

a brona wirowa nie pasuje ?

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 16 październik 2015 - 05:51

Jaki ciężki agregat uprawowy jak kolega wyżej wirnik byłby najlepszy bo takie małe kompaktory nie robią takiej roboty jak już 4m ze wzgledu na dużo mniejszą wagę. po za tym sasiad ma 3 m kompaktora z farmetu to tylko trochę słomy juz zapchany jest .

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 16 październik 2015 - 07:26

Miałem Farmeta 4 metry i zamieniłem na Ostroja 6 metrów, i z porównania to farmet lepszy, nie topi się, i nie nagarnia ziemi.Ma więksża średnicę wałów.

Ale masz tu fajną 3 metrówkę,  http://olx.pl/oferta...c55b1ddc0     

i   http://allegro.pl/ag...726989172.html 

Zastanów się nad agregatem talerzowym kompaktowym. Ja w  tym roku na niego przeszedłem i nie żałuję, kompaktora wcale nie używałem w  tym roku, zaleta jest jego to że  w  mocnej słomie,  w systemie bez użycia pługa, w drugim przejeździe bardzo ładnie wymiesza, pył robi i spokojnie można siać. Po orce na ciężkiej ziemi do 4 razy jeździłem i uprawiło.

Edytowany przez tomek73, 16 październik 2015 - 07:30.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2015 - 08:11

Oprócz tego agregatu chcę kupić jeszcze kvernelanda accorda na bronie aktywnej może by się dało od razu siać tym bardziej ze mam pług z wałem campbell'a ale i tak ciężko z glinami moimi. Jak by nie szło od razu siać to tym agregatem bym śmigał najpierw bo rozczepiać i zaczepiać bronę siewnikiem.... ehh sam nie wiem kasa ma isć z młodego rolnika muszę się rozliczyć z agencją i nie chcę ciągle w biznesplanie zmieniać celu. O tego lemkena dzwoniłem kilka razy nikt nie odbiera wydaje mi się ze to jakiś wałek bo w takim stanie to by pod 20k musiał być nie wiem sam co tu robić

#11 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 16 październik 2015 - 08:44

no dobra, a co uprawiasz że chcesz przed aktywnym, lecieć jeszcze kompaktorem ?  jesli jeden przejazd nie wystarczy, to lecisz drugi i po problemie. Taki kompaktor to nie jest uniwersalna maszyna. Już lepiej zajnwestować w ciężką KBT, gdzie przy 3 m masa jest 2,5-3t. Wtedy wszystko tym zrobisz, podorywka, poplon, uprawa przedsiewna, ugory, itd.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2015 - 10:11

tylko zboża. Mowie szykuje się do zakupu aktywnego uprawowo-siewnego i nie wiem czy można od razu w orkę tym jechać jak będzie dobrze robił to super mniej jeżdżenia w polu i agregat nie będzie potrzebny. Chodzi mi o dobre przygotowanie pola przed siewem żeby mi moje gliny rozwaliło :D

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2015 - 07:07

Dobra będzie nowy kupowany tylko pytanie Agro-masz AUC 3m czy Agro-tom UP 3m. Agro-tom ma mniejsze wałki o 3cm (średnica 370mm) waży więcej (ok 1450kg) i ma 3 rzędy gęsich łapek (16sz.). Agro-masz wałki 400mm, waga 1250kg i 2 rzędy gęsich stopek (12szt.) cena + - 18.000 brutto co byście wybrali ?

Edytowany przez Frytek, 21 październik 2015 - 07:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 październik 2015 - 09:00

Jaki ciężki agregat uprawowy Kolego jak masz siać zestawem aktywnym to na c*** ci ten agregat kompaktowy?
Brona aktywna z wałem packera wystarczy w zupełności. A jak ma być jeszcze z siewnikiem nabudowanym no to czego chcieć więcej. Masa całego zestawu będzie na tyle duża że wyrówna i rozbije twoje gliny i będziesz zadowolony. A i parę pln zaoszczędzisz.