Darek213PL

Pług obrotowy 3skibowy

Polecane posty

Darek213PL    1

Witam.

 

Mam problem z ustawieniem pługa obrotowego.(3skibowy)

Problem jest dośc dziwny, mam nadzieje ze mi pomozecie.

 

pierwsza skiba wbija sie gleboko w  ziemie... spowodowane jest to tym,ze plug mi sie sam przekreca...?(w czasie jazdy obraca sie w dol )dlaczego on mi sie przekreca? moze byc zle ustawiony? czy po prostu silownik go nie trzyma i dlatego on sie tak obraca na bok? 

 

czy plug obrotowy ma jakies zabezpieczenia przeciw obracaniu sie ?? moze plug jest zepsuty i dlatego sie obraca ?

 

 

post-166300-0-25660100-1444854025_thumb.jpg

 

 

 

moj plug wyglada jak na zdjeciu.

strzalki pokazuja w ktora strone plug sie przekreca podczas jazdy...

nie da sie wcale orac pierwsza skiba wchodzi cala w ziemie a ostatnia sie podnosi...i tyle z tego.. podnoszenie na pompie nic nie daje.

Edytowano przez Darek213PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Gdy posniesiesz pług w górę to on powoli się obraca? Jeśli tak, to przepnij przewody hydrauliczne od siłownika obrotu pługa. Możliwe, że rozdzielacz w ciągniku puszcza, a nie siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

Nie. Jesli plug podniose to normalnie stoi tak jak powinien.  obraca sie po wbiciu w ziemie;/ moze inaczej.. "przechyla"

 

Edytowano przez Darek213PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No to na pierwszy ogień możesz siłownik rozebrać. Możliwe, że uszczelnienia na tłoku są już zniszczone. Dobrze się on obraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

obraca sie plynnie. nie widac nic niepokojacego.  

 

nwm czy to ma cos do tego.. ale moze na to wszystko wplywac mala ilosc oleju hydraulicznego w  ciagniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Rozumiem, że on się obraca na obrotniku podczas pracy, tak? I siłownik go nie podtrzymuje, tak? Możesz jeszcze odpiąć przewody hydrauliczne od tego siłownika, żeby wykluczyć rozdzielacz w ciągniku. Jak uszczelniacze na tłoku siłownika będą wydarte, to olej będzie przepływał z jednej str. tłoka na drugą i nie będzie on przytrzymywać pługa w odpowiedniej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

tak, obraca sie na obrotniku podczas pracy. ogolnie to jak mam sprawdzic stan rozdzielacza w ciagniku?  wyciagam przewody hydrauliczne od silownika i co dalej? po czym zobacze ze rozdzielacz dziala prawidlowo?

Edytowano przez Darek213PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jakby rozdzielacz puszczał, to z podpiętymi przewodami od siłownika obrotu pług by się obracał, a z odpiętymi problem by znikł. Jednak jeśli to nie ten rozdzielacz jest problemem, to i z zapiętymi przewodami i z odpiętymi pług nadal by się obracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

ok. dzieki za informacje. 

 

jutro to sprawdze.

 

a jakby wszystko bylo ok z rozdzielaczem i silownikiem.. to cos innego moze to powodowac? 

 

mam rozumiec...jak przewody od pluga sa  przypiete to plug nie moze sie obracac ? wtedy plug ma sprawny silownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

przewody odpięte - Jak pług nadal będzie się obracać - siłownik niesprawny.

przewody odpięte - Jak pług się nie obraca - rozdzielacz w ciagniku puszcza.

Jest jakiś zawór przy siłowniku (najczęściej taka kostka do której dochodzą przewody od siłownika obracania pługa)? Jak jest jakiś, to może też być jego wina, gdy wykluczysz rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

przy silowniku jest kostka do której są podpięte przewody hydrauliczne? jak tak to wina tej kostki czyli zamka hydraulicznego.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek213PL    1

Problem rozwiazany.

przewody zamieniliem miejscami i juz sie nie przekreca.

 

 

dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowano przez Darek213PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrekkkk
      kupilem plug grudziadza bez kola co zrobic bo nie mozna nim teraz orac
      co musze ustawic i dlaczego tak nisko podnosi podnosnik zrobilem probe to dziwigal mi sie przod
       
      radze skorzystac ze slownika ortograficznego
    • Przez jarekm600
      Co sadzicie o tym ciagniku.. Jaka jest wytrzymałosc silnika jaka skrzynia czy cena jest przystepna??
    • Przez casemx110podlaskie
      Witam!! Od nie dawna użytkuję case mx 110. Jaki pług polecacie do tego ciągnika? Ażurowe czy zwykle? 4 czy 5 skib? Gleby 3,4 i 5 klasa. Z góry dziękuję
    • Przez sports2011
      Witam co sądzicie o tym pługu ? http://allegro.pl/plug-overum-4-skibowy-i4464400010.html
      Jakie są w ogóle wasze opinie na temat pługów Overum ? Może polecicie coś innego .Pozdrawiam.
    • Przez Pietrzak313
      Mam pytanie w sprawie tej firmy czy ich pługi są godne uwagi, jak jest z ich żywotnością i czy dobrze kryją i w ogól czy warto taki pług kupić
       
      Proszę o pomoc bo zastanawiam się nad kupnem pługa 4 skibowego obrotowego na dobrych zabezpieczeniach Lekkiego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj