rotacyjna

plany przyczepy jednoosiowej

Polecane posty

andrzej8706    4

Ciekawą alternatywą może być np. przyczepa zbierająca T 055. Wystarczy pare godz zabawy z szlifierką kątową i mamy baze pod przyczepke - rama oś koła zaczep. Na upartego z cześci z demontażu można zrobić burty. Jednak jeśli chodzi o wywrot to raczej może być cieżko a i jak się trafi dobry egzeplarz to jeszcze hamulce będą działać i światła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Witam, posiadam taką ramę jak na niżej załączonych zdj i będę robił z niej przyczepę wywrotkę. Rama i ramka skrzyni(tej wokół podłogi) jest z ceownika hutniczego 12, opony założę 11,5x80x15,3. Wymiary skrzyni to 3,8x1,73 metra. Oglądałem filmik https://www.youtube.com/watch?v=YTjaLtNOPOQ Oni na filmiku pocięli ramkę skrzyni ładunkowej, ja bym ją zostawił w oryginale, tylko zamkną ją z czwartej strony(bo oryginalnie jest z trzech stron) i w środku wstawił dwa dwuteowniki 12, czyli ramka z ceownika hutniczego 12 w środek ramki wstawić dwa dwuteowniki, a jako poprzeczniaki dać kątowniki, do dwuteowników dospawać jedno gniazdo siłownika. Dolna rama jest również z ceownika 12, do niej jest zaczep przykręcony na 4 śruby(oryginalnie) z pewnością wstawię kilka dodatkowych śrub tak dla pewności. Siłownik planuje wstawić na kołysce(siłownik z kołyską od przyczepy d 47) do dolnej ramy kawałek przed osią. Tylne uszy do wywrotu zrobić tak jak na filmiku. Zastanawiam się czy ta dolna rama wytrzyma (ceownik hutniczy 12), nie chciał bym jej zbytnio wzmacniać bo ceownik jest wystawiony na zewnątrz. Planowana ładowność przyczepy to max 3 tony, bo rozrzutnik ma fabryczna ładowność 3 tony, zostanie odchudzony o przekładnię, adapter, listwy i inne zbędne rzeczy, w zamian tego będzie siłownik i inne wzmocnienia oraz nowe elementy(waga wywrotki nie będzie mocno odbiegać od wagi rozrzutnika, no wywrotka raczej będzie trochę cięższa. Burty o wys 0,5m, kubatura przyczepy to 3,3 metra(taka przyczepa w zupełności mi na razie wystarczy). Przyczepa będzie obowiązkowo wyposażona w hamulce i instalację elektryczną, czego na filmiku niestety nie zrobiono. Tu mam kilka zdj które znalazłem w internecie. Co zrobiono na filmiku a czego nie zrobię ja to na pewno nie będę odcinał zaczepu(tylko do oryginalnych śrub dołożę kilka nowych), nie będę rozcinał górnej ramy, to są główne różnice. Zastanawiam się czy jak bym wstawił siłownik od d 47 na kołysce do ramy(ramę oczywiście wzmocnić w tym miejscu, a nie do osi(mniej więcej w tym samym miejscu, ale ok 20 cm bliżej zaczepu).

Jak by ktoś miał jakieś porady, podpowiedzi, odpowiedzi na moje pytania, zastrzeżenia lub inne przydatne informacje to z góry dziękuje.

post-87588-0-78413900-1448922966_thumb.jpg

post-87588-0-74658000-1448922968_thumb.jpg

post-87588-0-37144000-1448922971_thumb.jpg

post-87588-0-74101700-1448922973_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, robię przyczepę wywrotkę. Mam oś z naczepy tira i mam pytanie mogę podłączyć hamulce jednoobwodowe? Co będę potrzebował? A jaką butle powietrza czy bez różnicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj