Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey ferguson 16

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 październik 2015 - 17:28

massey ferguson 16
Witam, 
Co sądzicie o massey ferguson 16 (silnik na dole)? Jakie macie o nim opinie/ doświadczenia?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey ferguson 16 Dzisiaj, 19:51
  •  

#2 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 14 październik 2015 - 18:06

massey ferguson 16

Z tego, co widzę to MF 16 jest odpowiednikiem Sampo Rosenlew 580. Jedynie silniki się różnią. A jak wiadomo, jest Bizon Z140, który jest bliźniaczym modelem nowszej wersji Sampo 680, czyli Sampo 2020. Tak więc chyba najlepiej poczytać na forum właśnie o Bizonie Z140 (Bizon-Sampo 2020).

#3 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2015 - 14:59

massey ferguson 16

A moglibyście napisać coś o sampo 580, jeśli jest to odpowiednik MF16. Jestem o krok od kupna tego MF:

- rocznik 1988,

- silnik Perkins 4,

- wygląd bardzo dobry.

Mam do koszenia 22 ha podczas żniw. Do tej pory kosiłem MF 186 prawie bez awarii, ale zależy mi na kabinie i trochę większej wygodzie.

Proszę o opinie.

Czytam fora o MF ale są to raczej szczegółowe opisy awarii, a nie takie ogólne opinie. 

#4 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 16 październik 2015 - 17:22

massey ferguson 16

Poczytaj to:

http://www.agrofoto....-bizonie-sampo/

http://www.agrofoto....o-bizona-sampo/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 październik 2015 - 12:21

massey ferguson 16

Kupiłem już MF16, rocznik 1989-91 (trudno stwierdzić jednoznacznie). Na oko wygląda dobrze. 

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu (ewentualnie SAMPO 580): Podejrzewam, że będzie przy koszeniu słabo czyścił, bo nie da się sitami przytrzymać np. pszenicy w kłuskach albo w plewie. Stąd moje podejrzenie, że nie ma powrotu na młocarnie, tylko kłusowy podaje z powrotem na sito. I jak się przytka sito górne to zacznie krążyć albo wyrzuci. 

Napiszcie na jakim sicie dolnym młócicie (wielkość otworu). I jak ustalacie kierunek wiatrów ( bardziej płasko czy raczej pod większym kątem).

Z góry dziękuję za odp.

#6 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 maj 2016 - 07:04

massey ferguson 16

Witaj!

Potrzebuje waszej pomocy Nie wiem jak zabrać się do wymiany łożysk na odrzutniku w MF 16

Wiadomo zdemontować pierwsze koła z wału nie wiem jak zrobić szczelinę między obudową łożyska a blachą poszycia aby założyć ściągacz, może są inne sposoby o których nie wiem Proszę o pomoc

Pozdrawiam 

#7 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 maj 2016 - 08:10

massey ferguson 16

Kolego ja wymienialem w D3000 i wyciagalem caly odrzutnik .Najprosciej  to trzeba wyciagnac go calego poniewaz nie wiadomo czy lozyska latwo zejda .Na odrzutniku poszly w miare latwo ale jak wymienialem na bebnie trzeba bylo je ciac palnikiem bo grzanie i hydrauliczny sciagacz nie pomagal .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 maj 2016 - 09:51

massey ferguson 16

U mnie żeby wyjąć odrzutnik muszę wyjąć pierwsze wał który przechodzi przez odrzutnik a żeby wyjąć wał muszę pozbyć się łożysk.

Wcześniej miałem MF 186  i tam były blaszane flanszę do których były przykręcane obudowy.

Można było cofnąć nieco obudowę i wyciąć łożysko szlifięrką kątową a resztę przecinakiem natomiast w tym łożyska są dość głęboko więc szlifierką nie dojdę bo uszkodzę obudowę.

Pozdrawiam