kondziu123

Wybór agregatu talerzowego

Polecane posty

kondziu123    3

Witam, planuje zakup agregatu talerzowego i zastanawiam się który wybrać, w wyposażeniu musi być hydropak, boczne ekran i najprawdopodobniej wal packera. Nie chcę kupić badziewia ale też nie chcę wydać zbyt dużo kasy. Zastanawiam się nad kilkoma markami akpil -gepard, grano system-shark i mandam--tal-c. Jakie macie opinie na temat tych agregatów? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Przez ostatnie dwa tygodnie zostało założonych kilka podobnych tematów poczytaj a się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja też mam agromasza i jest lux Ps bierz największe talerze jakie są a nie patrz na jakieś ekrany boczne bo to lipa i przynajmniej u mnie nic to nie robi.
Od tego aby bylo rowniutko skrajny talerz jest niepełny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Przez ostatnie dwa tygodnie zostało założonych kilka podobnych tematów poczytaj a się dowiesz.

Gdybym znalazł odpowiedź w tych postach odnośnie wyżej wymienionych Agregatów nie zadawał bym takich pytań, no właśnie staltech też jest dość ciekawy i ma niezłą opinie. Odnośnie talerzy to oczywiście 560 mm większych nie montują

Edytowano przez kondziu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja mam staltech na dużych talerzach, piasty obsługowe, hydropak, ekrany boczne z wałem gumowym - polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W tamtych tematach o to samo mogłeś zapytać. Ja mam grano shark 3m z wałem rurowym solidne wykonanie lekko idzie z nh 95km. Kolega kupił rolex też jest zadwolony one się niczym prawie nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Różnica jest w jakości spawow czy choćby ramie . No właśnie cena tego grano jest niska wygląda solidnie i nie spotkałem się z jakąś negatywną opinią na ich temat,
agro1975 a jak sprawdza się wal gumowy na zakamienionych polach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

na kamieniach zachowuje się podobnie jak packer

na lżejszych ziemiach się nie zapycha, a na cięższych nie zakleja tak jak packer - ogólnie jestem zadowolony

mi handlarz który wozi nowe agregaty do Niemiec odradził tolmet i oglądałem go na jakichś targach i nie zachwycił mnie

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy odbiera wszystko subiektywnie, więc spostrzeżenia na temat danej maszyny mogą być różne :) Z Agro-Maszu mam 4 maszyny, więc chyba się sprawdza, skoro na 1 się nie skończyło :) Ale Tolmet zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Teoretycznie parker nie powinien się zaklejac bo są skrobaki ale różnie z tym bywa, a jak u ciebie zgrywa się wal z siewnikiem? bo nie ukrywam ze agregat będzie również pracował z siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Jakieś 2 tygodnie po zniwach zakupilem grano- system sharka 3m i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Znajomy w tym samym czasie kupił Agro-masza mamy Pola sąsiadujące ze sobą i pytał mnie czy chodziłem po dwa razy bo mój zrobił na czarno a jego agro-masz miał dużo do życzenia z jakością pracy. Tak więc szczerze polecam grano a z jakości pracy będziesz bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

wal gumowy jest dobry ale jego waga jest spora agregat talerzowy z walem gumowym spiety z siewnikiem talerzowym wydaje mi sie ze ciagnik 120km to moze byc malo aby ten zestaw podniusl mowa oczywiscie o rozlozonej pozycji

Edytowano przez KOVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Waga raczej nie będzie stanowić problemu ciągnik 150km bardziej zastanawiam się który lepiej sprawdzi się na mieszanych ziemiach 4,5 i 6 kl ale są piachy jak również i glina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Co do wału ja mam rurowy i daje radę ale jeśli ktoś ma typowo gliny to lepiej ten gumowy nie packer bo zakleji się błotem że hoho...
U mnie rurowy się niekiedy w błocie oblepi nie wspominając o talerzach i kila się robią dodatkowe.
Kiedyś miałem pozyczonego aresa jak jechałem na pole był czysty ale na koniec tak się oblepil ziemią w dodatku spadł śnieg że do domu wracałem na wstecznym xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burza_86    0

Mam pytanie do użytkowników po oim zostaje z jednej strony bruzda i nie wiem czy mam dalej kombinować z ekranami bocznymi czy tak już musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie z lewej też zostaje mały dołek przy uprawie a znów jak sieje to z prawej lekka goreczka która narzuca wał w lekkiej ziemi i świeżej orce... ogólnie w niczym to nie przeszkadza oprócz tego że z oddali widać każdy przejazd jak jeżdżę raz Koło razu;d
Psw glinie górki nie ma bo wał tak nie miesza ziemi i jest ok

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Gdybym znalazł odpowiedź w tych postach odnośnie wyżej wymienionych Agregatów nie zadawał bym takich pytań, no właśnie staltech też jest dość ciekawy i ma niezłą opinie. Odnośnie talerzy to oczywiście 560 mm większych nie montują

 

To w słabych firmach patrzyłeś bo są jeszcze 610 mm i 660 mm

A porównując cena - jakość to grano system wypada najlepiej, teraz produkują z innym systemem mocowań i z innym kątem ustawienia skrobaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stiwi6
      Wiatm
       
      Zakupiłem agregat talerzowy z tej firmy i z tąd oytanie do posiadaczy takiego sprzetu. Moj agregat wziąłem z talerzami 610 mm i zauważyłem że skrajne talerze sa 560 mm czy jest to noramle przy takiej konfiguracji ?
    • Przez Lukasz82
      http://armasz.pl/maszyny/agregaty_talerzowe/agregaty_talerzowe.html
    • Przez norbi9032
      Witam czy może ma ktoś aktualny cennik maszyn firmy "GRANO".
      Szczególnie interesuje mnie agregat talerzowy shark 3m bez hydropaku z wałem pakera lub rurowym na talerzach 560.
    • Przez ZELKOW
      Cześć mam pytanie do użytkowników agregatów uprawowo siewnym, bo mam zagwostkę jakiej firmy agregat uprawowo siewny talerzowy wybrać , szukam 3 metrowego agregatu do ciągnika 150KM , chce przeznaczyć +-70tys nie wiem czy kupię używany czy może jakiś nowy oczekuję na wasze opinie jakiej firmy najlepiej wybrać
    • Przez maciek21
      Szukam agregatu talerzowego do case farmall 95a z chydropakiem i zastanawiam się nad grano albo nad staltecha jeden kosztuje 14500 a drugi 12400 który według Was będzie lepszy szerokość 2,7 albo 3m
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj