kondziu123

Wybór agregatu talerzowego

Polecane posty

Fox84    10

Ja uzytkuje AgroTom

Skrajny mniejszy talerz bez kurtyny

Żeby nie było bruzdy trzeba uprawiać ba jedną stronę jak plugiem dookoła a nie jak obrotowym raz przy razie

Mam wał rurowy i talerze 560
Przez miedze robił znajomy inną. Tyle że proksimą i wolno jeździł to było dzień do nocy
Czyli prace robi super
Rama mocna i konkretna
Ale...
Łożyska obslugowe-tragedia po 4 latach użytkowania
(przynajmniej nabrałem wprawy)
Farba nie ze wyplowiala Ale dosłownie odlazi płatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Mam Staltech U30 od 6lat, talerze 560mm ekrany boczne, wał parcera. Jestem bardzo zadowolony, maszyna jest ciężka, solidna, ma daleko od siebie rzędy talerzy przez co pięknie miesza resztki pożniwne z ziemią. Piasty są obsługowe, smaruję je praktycznie dwa razy w roku, małymi ilościami, jeszcze żadne łożysko nie było  wymieniane, i nie zauważyłem konserwując na zimę,  że któryś talerz ma to do wymiany. Oczywiście podgiąłem 3 łapy trzymające talerze, ale brona dość dużo pracowała na nieużytkach, oraz mocno zakamienionych glebach więc nie uważam tego za defekt maszyny. 


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

To w słabych firmach patrzyłeś bo są jeszcze 610 mm i 660 mm

 

A porównując cena - jakość to grano system wypada najlepiej, teraz produkują z innym systemem mocowań i z innym kątem ustawienia skrobaków

Kolego nie w słabych tylko temat dotyczy agregatów talerzowych a nie bron. W agregacie nie spotkałem większych talerzy niż 560mm, a w bronie oczywiście że 610 to minimum. Odnośnie mojego zakupu to wybór padł na grano system, po niedzieli będzie u mnie i zobaczymy jak się tym pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

A ja do siania używam agregatu talerzowego grano system 3 m z wałem packera, jestem nawet zadowolony, tyle że był kupiony 5 lat temu i ma skrobaki na wale w złym miejscu i jak oblepia wał to zaczyna strasznie piszczeć. Natomiast do uprawy ścierniska posiadam Aresa P XXL 3,5 m z talerzami 660 mm i wałem rurowym o średnicy 600 mm w wersji pół zawieszanej, maszyna super, bez obsługowe piasty, ciężka i długa (7 m), ale 3 razy droższa od grano system


@kondziu123 daj znać z wyników pracy :)  ale to już nie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Fox84 na kawalku kwadrat owym 15ha będziesz jeździć dookoła?

Pozatym mam automat do ścieżek i tak mi jest wygodniej ;-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxxx154    0

witam w tym roku zakupilem agregat talerzowy 3m grano system do zetora 8540 z roku 96 w polu idzie jak nie jeden john deere ale waga agregatu spowodowala na zmianie ciagnika 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie przy uprawie scierniska jest równo Ps u mnie w agromaszu są talerze skrajne niepełne a lekki dołek zostaje z lewej ale to nic wielkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki97    0

Witam używa ktoś z was Tolmeta Astat 3 m?  Jestem w trakcie wybierania jakiegoś agregatu i to wpadło mi w oko. Planuje kupić podnoszony bez hydropaku i po gwarancji dorobić wózek transportowy z hydropakiem tak to wygląda na stronie producenta http://tolmet.pl/35-podkategoria 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

podobno robią bardzo dobre maszyny, jest kilku użytkowników i opinie pod zdjęciami były bardzo dobre


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stiwi6
      Wiatm
       
      Zakupiłem agregat talerzowy z tej firmy i z tąd oytanie do posiadaczy takiego sprzetu. Moj agregat wziąłem z talerzami 610 mm i zauważyłem że skrajne talerze sa 560 mm czy jest to noramle przy takiej konfiguracji ?
    • Przez Lukasz82
      http://armasz.pl/maszyny/agregaty_talerzowe/agregaty_talerzowe.html
    • Przez norbi9032
      Witam czy może ma ktoś aktualny cennik maszyn firmy "GRANO".
      Szczególnie interesuje mnie agregat talerzowy shark 3m bez hydropaku z wałem pakera lub rurowym na talerzach 560.
    • Przez ZELKOW
      Cześć mam pytanie do użytkowników agregatów uprawowo siewnym, bo mam zagwostkę jakiej firmy agregat uprawowo siewny talerzowy wybrać , szukam 3 metrowego agregatu do ciągnika 150KM , chce przeznaczyć +-70tys nie wiem czy kupię używany czy może jakiś nowy oczekuję na wasze opinie jakiej firmy najlepiej wybrać
    • Przez maciek21
      Szukam agregatu talerzowego do case farmall 95a z chydropakiem i zastanawiam się nad grano albo nad staltecha jeden kosztuje 14500 a drugi 12400 który według Was będzie lepszy szerokość 2,7 albo 3m
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj