Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetro 9540, olej do skrzyni biegów.

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 17:36

Jeśli chodzi o mikropomę ciśnienie musi być oko gdyż pompa jest nowa, WOM zaskakuje niemalże od razu nic się nie ślizga więc jeśli chodzi o te sprawy to jestem spokojny. Ciągnik postoi 30 min i można nim przez jakieś 15 min pracować bez jakiegokolwiek przyhamowania, dlatego też jestem niemal pewien że zawinił tutaj mechanizm od napinania taśmy. Skrzynia jest 3 biegowa z podwójnym wzmacniaczem momentu. Chętnie bym przyjął jakieś wskazówki jak się do tego zabrać ;) Problem mam jeszcze z hamulcami przedniej osi po jakimś czasie się zaciskają i nie chcą odpuścić. W tłoczki w zacisku pracują elegancko, czy problemem może być wyrównywacz ciśnienia w układzie hamulcowym??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetro 9540, olej do skrzyni biegów. Dzisiaj, 03:47
  •  

#62 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 08:55

nigdy nie rozbierałem wzmacniacza ale od strony teoretycznej wiem ,że dwu- stopniowy ( 1-2-3   -żółw -2 -zając ) działa nie tylko na zasadzie zaciśnięcia i popuszczenia taśmy !!

Jak jesteś pewien WOM-u to z ciśnieniem nie powinno być problemu.

W tych modelach nie ma regulacji naciągu taśmy ,są tylko trzy śruby centrujące samą taśmę i z prawego boku skrzyni " siłownik " do którego dochodzi rurka od rozdzielacza .  Może jest tak ,że coś blokuje swobodny odpływ oleju i taśma jest wciąż zciśnięta a po pewnym czasie olej wolniutko spłynie i wszystko działa . Ja bym przemył  rozdzielacz nad skrzynią biegów .Załączam Ci zdjęcie tego mechanizmu  i będziesz wiedział co i jak

Załączone miniaturki

• ASD.jpg

Edytowany przez DarekD, 13 marzec 2016 - 08:57.

nowy

#63 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 20:54

Witam. Chciałbym podzielić się opinią na temat oleju przekładniowo-hydraulicznego pracującego w moim 9540. Jest to olej Aral supertraktoral STOU 10W40 tzw. wielofunkcyjny. Niektórzy użytkownicy zalecali aby zalać układ Hipolem, może było by ok, ale z resztą parku maszynowego mi by się to nie zgrywało.

Więc olej którym go zalałem nie stwarza najmniejszych problemów, wszystko działa jak należy, podnośnik, skrzynia i wzmacniacz momentu. Ciągnik pracował w uprawie pod zasiewy, dużo w transporcie jak i z 3m mulczerem na usługach.

Pozdrawiam

#64 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 21:34

Kolego ,popracuj trochę więcej na tym oleju a  niecały sezon i wtedy napisz ,że jest wszystko w porządku .

Nie masz żadnych wycieków ze skrzyni na tym oleju i starych uszczelniaczach ?

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 20:15

Z wycieków owszem jest z pod podnośnika i siłownika pomocniczego, ale to już gdy go kupowałem to tak było. Z resztą ten ciągnik u poprzedniego właściciela więcej stał niż pracował wiec to również może to być przyczyna. I tak w zimę będzie on rozbierany.

Co do czasu jaki został przepracowany na tym oleju to u nie jednego mój nie pełny sezon to 3 sezony więc już coś stwierdzić można. Na samych usługach z kosiarką było zrobione jakieś 150ha jak nie więcej.

#66 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:32

Kolego ,czy ten 10w40 jest bardziej wymagający  od Hipolu jeśli chodzi o jakość uszczelniaczy na wałkach  ??

nowy

#67 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 00:17

Nie mam pojęcia. Z wałka żadnego wycieku nie ma, więc jakiś agresywny wobec uszczelniaczy nie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 29 wrzesień 2016 - 07:18

Współczesne oleje syntetyczne, półsyntetyczne i tzw. HC lub MC (nazewnictwo zależnie od producenta) posiadają w swoim składzie pakiet odpowiednich dodatków, także obawy odnoście uszczelniaczy, jakoby ulegały rozpadowi od roku 2003 - 2005 (zależnie od producenta)  są nieuzasadnione.

Są one w pełni kompatybilne ze wszystkimi "gumami", elastomerami, których używa się do wytwarzania uszczelnień i uszczelek. Jeżeli starszy silnik jest w dobrym stanie i nie wykazuje przecieków oleju, zastosowanie w/w olejów nie wpłynie negatywnie na uszczelniacze. Zaleca się, aby przed zastosowaniem usunąć przecieki.

*Nie jest to wiedza tajemna, ale faktycznie może być dostępna tylko w branży.

*Dotyczy to olejów uznanych producentów. Nie wypowiadam się na temat badziewia.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.