iwanek7

Jaki traktor do 40tyś na 6ha

Polecane posty

iwanek7    6

Witam. Jestem tu nowy. Dstałem gospodarstwo 6ha, uprawa zbóż. Mam Władimirca t25 ale on się nie nadaje do roboty tym bardziej że nie mam równego pola tylko górki. Potrzebuje taki traktor aby ciągnął pług obrotowy 3skibowy, agregat ścierniskowy(kupuję z sąsiadem na pół), oraz żeby był uniwersalny do opryskiwacza, rozsiewacza nawozów. Kiedyś przydał by mi się tur do spychania ziemi, gruzu. Najlepiej żeby był mało awaryjny. Bardzo proszę o pomoc w wybraniu czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że te 40 tys na takim areale szybko się nie zwróci :D

Ciężko coś doradzić, wszystko zależy od tempa twojego rozwoju, do agregatu ścierniskowego też potrzebna jest moc.

Kolega na 8ha ma Case 845xl i ciąga tą Obrotówkę 3x40.

Ja na te ponad 18ha  mam Zetora 7011 wystarcza.

 

Sprecyzuj najpierw z jakimi maszynami chcesz żeby pracował oraz jaki przedział mocy.

Jeśli pług obrotowy 3 i jakiś agregat ścierniskowy 2,5m to te 70-80km przynajmniej (dla szpanu)

 

Na ten areał moim zdaniem 60koni to max :)

 

Ale jak się bawić to już coś z Zetora 7245/MF 3060/Renault 7514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ciezko znalezc troche kompromis zeby taki ciagnik byl idealny do wszystkiego w orce przydalby sie z napedem i dobra hydraulika do takiego pluga chociaz zetor 7245 ale do opryskow i krecenia sie w gospodarstwie to lepszy bylby chocby ursus 4512 tak ze cos kosztem czegos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

To chodzi że mam odłożone troche tej kasy, a nie chcę najmować już do cięższych prac kogoś tylko żeby mieć swoje, a na traktorze może się też tak bardzo nie straci, myślałem o zetorze 7245....tylko trzeba by też trafić żeby nie był wytłuczony, czy pronar jakiś może...traktor kiedyś miał by pomagać w rozwalaniu ziemi itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Zetory zawsze trzymaly cene i nawet dzisiaj niektorzy cenia sobie konkretnie za niespelna 30 letnie a co do stanu to i trafiaja sie ladne egz.ale nie mam na mysli tych odmalowanych na handelek .Poogladaj sobie mf 697 bardzo fajne sprytne i dobre ciagniki silnik perkins czesci nie drogie kabina szczelna  naped przedni serie 30xx odradzam sa nie drogie ladne ale duzo ludzi ma z nimi problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Od 6 lat w naszym gospodarstwie jest mf 3050 electronic 89 r. skrzynia powershift 32x32 (wersja z półbiegiem na przycisk), jest to ciągnik główny i pracuje na areale 40 ha, chodzi codziennie w turze, w orce 4 skibowym zagonowym, agregacie uprawowym 2,4 m oraz gruberze, i jakoś nie mamy z nim problemów, jedynie półbieg się zepsuł 2 razy oraz regenerowaliśmy tarczę od sprzęgła, a tak to nie ma problemów ze skrzynią jak to głosi legenda, jest to dobry oraz mało awaryjny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli już 698 to w wersji turbo powinien być nie tyle lepszy, co zwykły 698, ale części do silnika są znacznie popularniejsze. W wersji turbo jest silnik zbliżony do tego w Ursusach. W zwykłym 698 jest ponad 5-litrowy silnik i ciężko z częściami do niego.

MF-y serii 30xx są bardzo nowoczesne jak na swoje lata. Jednak to niesie za sobą koszty napraw właśnie tarczek i przekładni planetarnych. Do tego rozbudowana hydraulika i elektronika. Jednak ogólnie wszystko można naprawić a praca takim jest bardz komfortowa i ekonomiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,zachodnie ciągniki sa drogie w użytkowaniu ,sa dobre ale na duże  gospodarstwa  bo tam ceny części sa drogie tu najrozsądniejszym wyjściem byłby zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

No to widzę że zetor byłby najlepszym rozwiązaniem tylko czy 7211 czy 7245 z przodkiem byłby lepszym wyborem?? Różnica w cenie około 10tyś... ale czy bez przodku będzie sobie radził z pługiem 3obrotowym i turem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

7245 będzie lepszy. Jakoś cieńko widzę te 66 kM z 3 obrotową przy tych górkach, już lepiej 7745, z drugiej strony to tylko 6 ha, zresztą nie wiem nie widziałem tego zestawu na żywo. Jaką masz klasę ziemi?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja na moje 26 plus usługi kupiłem w maju Renie 133.14. Fakt że gro maszyn kupiłem z MR ale to nim przed kupnem ciągnika. Co do utrzymania czyli części oleje no niestety nie ma nic za darmo ale panowie coś za coś. Dam mały przykład pompa hydrauliczna dwustopniowa cena od 600 za made in *** do 3600 oryginał bosh.

 

Dla kolegi polecam Renault 75.14/77.14 lub 68.14 a władimira zostaw do lekkich prac typu opryskiwacz rozsiewacz.

Możesz też poszukać coś z case z modeli 745 i pochodnych. Bardzo fajne ciągniki zwinne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nie no masakra nie długo na 6 ha potrzebny będzie ciągnik 150 koni oczywiście z przednim napędem.Mam 20 ha połowa lekkich i połowa ciężka gliniasta i c 360 i t 25 nie robią 400 motogodzin rocznie czyli się smyczą.Myślenie jak mój szwagier 10 ha ziemi t 25 na podwórku i 3p no i trzeba kupić jakiegoś belarusa bo za słabe a jego ŚP dziadek obrobił to karym a potem T 25 no ale trzeba się pokazać przed sąsiadami jaki ma się sprzęt a  chałupy nie stać ocieplić i wyremontować i w garażach posadzki zalać tylko w piasku wszystko się tarza.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

To co mowisz zostawić t25 czy kupić c360?? :-)

 

Edytowano przez iwanek7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

T 25 bym zostawił jako pomocniczy bo dwa zawsze się przydają a kupił jakąś c 360 i na górkach 2 skibami bez ale dasz radę poorać.Na taki areał bym nie inwestował no chyba że masz zamiar jeszcze dokupić czy dzierżawić ziemię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ewentualnie jakieś c 385 czy coś takiego, no może jakiś zetor z przodem +-75 KM, na pewno nie zachodni bo na te hektary to ty przez rok na części nie zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

c360 sobie odpuść bo to najbardziej badziewiasty ciągnik w historii rolnictwa... Poza tym do Ursusów nie ma dobrej jakości części. Kupując ciągnik patrz przede wszystkim na jego stan techniczny i nie wierz w bajki o tym, że jak będziesz miał zachodni sprzęt to zbankrutujesz z powodu drogich części. Zetor 72xx jak najbardziej OK, tak samo te MF z seri 6xx albo 3xx. Deutz Fahr, JD Renault. Fendta w dobrym stanie to raczej w tych pieniądzach nie dostaniesz. Tak jak pisałem przede wszystkim stan techniczny i bez pośpiechu bo na szybko to najczęściej kupuje się grata za duże pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Tak mi się widzi... zetor najbardziej uniwersalny jeśli by był sam, chyba jeśli bym sprzedał t25 i kupił takiego zetorka ewentualnie renaulta. A z kupnem mi się bardzo nie śpieszy do kwietnia, maja jak kupię to wystarczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj