Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda zalewa komorę cylindra

185 odpowiedzi na ten temat

#141 Share JanekWielki

JanekWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 17:05

Woda zalewa komorę cylindra Oki dzięki więc czeka mnie remont w tym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda zalewa komorę cylindra Dzisiaj, 14:30
  •  

#142 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 17:09

E tam wymiana uszczelki to nie remont. Chyba że wyskoczy ci coś innego przy okazji.

KPK Kumurun Team

#143 Share JanekWielki

JanekWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 17:25

Woda zalewa komorę cylindra No ale jak już rozbieram i wymieniam uszczelka to zawsze planuje odrazu
A wymienić sam nie wymienię bo nie mam sprzętu żeby dokrecic jak należy głowice więc mechanik potrzebny a to już dla mnie remont :-P

#144 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 18 listopad 2016 - 19:49

w glowicy sa tez takie korki pozabijane cos jakby broki od srodka, u mnie jeden wypchalo i tez plyn szedl na 2 cylindry, 3 najwiecej, na 4 mniej, moze byc tez taka wina.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#145 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 18 listopad 2016 - 20:15

No ale jak już rozbieram i wymieniam uszczelka to zawsze planuje odrazu
A wymienić sam nie wymienię bo nie mam sprzętu żeby dokrecic jak należy głowice więc mechanik potrzebny a to już dla mnie remont :-P

No bez przesady, Iwana nie potrzeba skręcać  kluczem dynamometrycznym. Kiedyś tak składałem perkinsy i żadnemu nic się nie stało.

#146 Share JanekWielki

JanekWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 20:51

Woda zalewa komorę cylindra Wiadomo wszystko da się zrobić samemu ale jeśli nie ma się doświadczenia ani sprzętu lepiej się za to nie brać i nie narażać się na dodatkowe koszty.
Za rzadko takie naprawy mi się przydarzaja żeby je samemu wykonywać.

w glowicy sa tez takie korki pozabijane cos jakby broki od srodka, u mnie jeden wypchalo i tez plyn szedl na 2 cylindry, 3 najwiecej, na 4 mniej, moze byc tez taka wina.

Dlatego profilaktycznie dam ja do sprawdzenia i ewentualnie do splanowania

#147 Share JanekWielki

JanekWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 08:30

Woda zalewa komorę cylindra Witam ponownie rozebralem ciagnik i nie wiem co dalej nie znalazłem konkretnej przyczyny uszczelka pod głowica była w niezłym stanie głowica już zawieziona do sprawdzenia i planowania po rozebraniu na jednym tłoku stała woda po wyczyszczeniu i osuszeniu zalalem blok woda żeby sprawdzić czy tuleja nie jest trzasnieta ale ani śladu wody w środku cylindra lecz dziś zauważyłem coś dziwnego na zewnątrz tulei w której stała woda pojawiła się wilgoć tylko dookoła tej jednej co to może oznaczać?

Załączone miniaturki

• DSC_0462.JPG

#148 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 10:55

Nie wiem czy jest pod kołnierzem tulei uszczelnienie ale na pewno masz sprawcę zalewania cylindra.

KPK Kumurun Team

#149 Share JanekWielki

JanekWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 11:16

Woda zalewa komorę cylindra Kurde czyli jednak bez rozbierania dalej się nie obejdzie wiem że niżej gdzieś w połowie tulei są gumowe uszczelki ale jak by one były winne woda dostawała by się do oleju a tak się nie dzieje pod samą tuleja są cienkie miedziane podkładki regulujące wysokość tulei i wydaje mi się że właśnie ona jest troszkę zanizona

#150 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 11:24

To miska w dół, tłok z korbowodem do wyjęcia, tuleja tak samo, nowe uszczelki i ustawić wysokośc względem tulei obok. Nic innego nie pozostaje.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 16:01

Kurde czyli jednak bez rozbierania dalej się nie obejdzie wiem że niżej gdzieś w połowie tulei są gumowe uszczelki ale jak by one były winne woda dostawała by się do oleju a tak się nie dzieje pod samą tuleja są cienkie miedziane podkładki regulujące wysokość tulei i wydaje mi się że właśnie ona jest troszkę zanizona

Prawie na końcu tuleji są dwa oringi gumowe a pod kołnierzem stosuje się dystanse miedziane lecz nie zawsze są potrzebne .

Wyciąg ją i daj jeden czy dwa listki tak aby ją podnieść , obejżyj dokłanie kołnierz tuleji bo może być pęknięty .

#152 Share JanekWielki

JanekWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 18:57

Woda zalewa komorę cylindra Tuleje obejrzałem dokładnie blok zalalem woda i przez dzień nie ubyło nic tylko lekko pojawiła się woda w okol tej jednej tulei
Tuleje są równe z blokiem nie wystają ponad blok a chyba trochę powinny?
Jakie miedziane dystansy w katalogu nic nie znalazłem i w sklepie też mówili że nic tam nie ma tylko te gumki na dole ale woda w dol nie idzie do oleju czyli gumki całe są

#153 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 19:04

Nie wiem, w jakim sklepie byłeś, ale guzik wiedzą o podkładkach, ja kupiłem dokładnie takie same na wymiar do MTZ-ta, ale okazały się niepotrzebne:

http://www.farmexper...to/50401050.jpg

Woda nie powinna podciekać dookoła tulei, bo ona siedzi praktycznie na wcisk, więc jest tam jakiś problem, co do wysokości tulei nad blokiem z pamięci nie podam, musiałbym zajrzeć do magicznej książki o naprawie ruskich ciągników.

Miałem kiedyś problem w innym ciągniku, tuleja była pęknięta wzdłuż od połowy do góry. Miałem też przypadek, że pęknięcie było w miejscu, gdzie pierścienie mają górny punkt zwrotny, w poprzek.

Edytowany przez jahooo, 23 listopad 2016 - 19:13.

#154 Share JanekWielki

JanekWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 19:38

Woda zalewa komorę cylindra W moim przypadku woda ewidentnie przedostawala się jakoś górą bo jak rozebralem tłok był położony dość wysoko a woda na nim była a teraz stał pełny blok wody tłok w położeniu najniższym i ani kropli wody aż sprawdzę czy sztywno siedzi ta tuleja w bloku nie znalazłem konkretnej przyczyny tego zbierania się wody głowica po próbie szczelności jest szczelna ale profilaktycznie jak już rozegrana to splanowana i wymienione zawory w komplecie uszczelka też była w dość dobrym stanie nie była widocznie wydmuchnieta
Mogła tuleja usiąść z czasem w bloku?

Edytowany przez JanekWielki, 23 listopad 2016 - 19:40.

#155 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 20:24

Seweryn a co Twoim zdaniem w tym przypadku da ściągnięcie miski? Janek czy w uszczelce jak zdjąłeś głowicę były teflonowe wkładki?Tuleja nie ma uszczelnienia pod kołnierzem, za to uszczelnienie odpowiedzialna jest właśnie uszczelka pod głowicą i te teflonowe wkładki.

A jeszcze jedna sprawa, czy na głowicy nie był odbity tłok , albo na tłoku zawory?

Edytowany przez slawek80, 23 listopad 2016 - 20:28.

#156 Share JanekWielki

JanekWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 20:49

Woda zalewa komorę cylindra Kurde żałuję teraz ze nie porobiłem zdjęć nie jestem w stanie powiedzieć czy były te teflonowe podkładki wiem że jakieś części zostały po kapitalne jakieś 5 lat temu ale wtedy nie wiedziałem co i jak gdy by ich nie było myślę że tyle by nie wytrzymały a odbić tłokowe też raczej nie widziałem ani zaworów na tłokach tłoki nie wystają ponad tuleje tuleja ma mały garb od wewnętrznej strony który jak by wystawił trochę a od strony bloku jest troszeczkę niższa właśnie tam jest równa z blokiem a te farby na których kładzie się uszczelke są wyczuwalne więc nie wiem którędy ta woda się dostawała :-/

#157 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 21:02

Traktor11 podkładki miedziane pod kołnierz cylindra to nie jest dobry pomysł, jak już to stalowe, no chyba ,że wprowadzasz dywersję ;)

Janek weź twarde drzewo i uderz przez niego tę tuleje w dół, ale tak z czuciem i tylko raz, później jakiś prosty liniał i szczelinomierz i przelecieć wszystkie tuleje czy wystają tyle samo nad blok tym "karbem" i tu gdzie są niższe. Może przed uderzeniem jeszcze sprawdzić czy ta 3 tuleja nie ma wyczuwalnego luzu na boki.

Jak patrzę na to zdjęcie to wydaje mi się , że tych wkładek teflonowych nie było. wyczyść dokładnie jeszcze tę tuleje i sprawdź dokładnie czy nie jest pęknięta , albo czy kołnierz nie oberwany.

#158 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 24 listopad 2016 - 06:34

Seweryn a co Twoim zdaniem w tym przypadku da ściągnięcie miski? Janek czy w uszczelce jak zdjąłeś głowicę były teflonowe wkładki?Tuleja nie ma uszczelnienia pod kołnierzem, za to uszczelnienie odpowiedzialna jest właśnie uszczelka pod głowicą i te teflonowe wkładki.

A jeszcze jedna sprawa, czy na głowicy nie był odbity tłok , albo na tłoku zawory?

Jak to co da? Wyczyści,  sprawdzi stan, jeśli trzeba podłoży podkładki żeby wyrównać wysokość. Bez demontażu można sobie we świat snuć teorie. 

Jeśli trzeba to i drugą dobrą bym wyciągnął, zmierzył głębokość do rantu w bloku. 

KPK Kumurun Team

#159 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 listopad 2016 - 08:20

Jeżeli już wyciągać to trzeba najpierw dojść po co. Najważniejsze to znaleźć powód awarii , a nie rozbebeszyć wszystko, a później zastanawiać się co było przyczyną. Sam przykład z tą uszczelką co nie wiadomo czy były te wkładki teflonowe czy nie. Wyciągnięcie tulei w tym przypadku  wiąże się praktycznie z kapitalką , bo zasra syfem całą skrzynie korbową , ponieważ silnik był zalewany wodą. Ja raz tak wyciągałem tuleje które były zalewane płynem , a i tak utrzymać czystość w skrzyni korbowej było ciężko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share JanekWielki

JanekWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 listopad 2016 - 08:36

Woda zalewa komorę cylindra Ciagnik cały czas był na płynie dopiero teraz ostatni tydzień chodził na wodzie i do sprawdzenia lalem wodę bo nie nadanrzalem płynu dokupywac tak wywalal górą i na tłok
Dziś ma przyjechać mechanik i pomyśleć czy rozbierać dalej czy składamy

Dodaj odpowiedź