Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda zalewa komorę cylindra

185 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 13:28

Ten silnik tak ma, że tłoki okopcone - to przecież silnik z komorą wirową.  Oddaj głowicę do sprawdzenia, może być pęknięta i podcieka do komory wirowej a potem do cylindra. Te korki można zdemontować. Potrafi też puścić między mosiężną tuleją wtryskiwacza, siedzi tam oring. Zwłaszcza, jak się za mocno dociąga wtryski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda zalewa komorę cylindra Dzisiaj, 03:45
  •  

#82 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 grudzień 2015 - 14:08

Blok obowiązkowo do planowania. Na tych nierównościach nie ma prawa uszczelnić.

#83 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 30 grudzień 2015 - 18:07

Te nierówności nie biorą udziału w uszczelnianiu więc nie ma co planować. Sprawdzałem liniałem wszystkie tuleje na jednakowej wysokości. Mierząc blok w miejscu przylegania głowicy widać że delikatnie siedzi na środku, ale nie jest to coś czego nie powinna uszczelnić uszczelka. Pierwsza kwestia to chyba zapadnięte komory spalania w głowicy. Akurat te w środku siedzą i tam widać przedmuchy na uszczelce. 

KPK KUMURUN TEAM

#84 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 20:48

Miałeś założone plastyki.

#85 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 20:57

Jeśli chodzi Ci o teflonowe podkładki na uszczelkę to nie. 

KPK KUMURUN TEAM

#86 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 21:15

Właśnie o  te teflony  na tuleję w uszczelkę

U mnie było to samo, po 20-30 godzinach wydmuchało mi uszczelkę.

Odkręcił mi się kranik i wydmuchało uszczelkę, wymieniłem i po 20-30 godzinach znowu wydmuchało, tych teflonów nie założyłem bo nawet nie wiedziałem ze one tam przychodzą.

Jak kupowałem drugi raz i poskarżyłem się że wydmuchało to dai mi te teflony i zdziwili się że  pierwszy raz bez nich założyłem.

Wszystko skręciłem z teflonami i z 3 lata  chodził bez problemów, aż go sprzedałem.

Wyczyść załóż nową uszczelkę z teflonami i składaj.

Nie mam pojęcia po co one są, ale po założeniu  wszystko było dobrze.

#87 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 21:41

No właśnie byłem dziś u znajomego i widziałem na oryginalnej uszczelce założone pierścienie teflonowe. Ja nie założyłem bo jak ściągałem pierwszy raz głowicę to ich nie było więc i ja nie założyłem (nawet nie wiedziałem że istnieją). I tak ten błąd dublowałem, aż tu mi ktoś powiedział o nich. Szkoda, że nie są w zestawie z uszczelką wówczas nie było by opcji żeby nie założyć. Druga sprawa to grubość uszczelki. Moja ma 1,5mm nowa, a kumpla 2 używana. Coś tu jest nie tak. 

KPK KUMURUN TEAM

#88 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 08:37

Ten silnik tak ma, że tłoki okopcone - to przecież silnik z komorą wirową. 

To ze jest jest komora wirowa specjalnie nic do rzeczy. Tłoki  są okopcone ale nie o to mi chodziło, są dosłownie tłuste do tego jeden zawór ssący ma ślady oleju na obrzeżu. Możliwe że winę ponosi wbita komora wirowa. Gdyby blok był by prostu też było by lepiej.

KPK Kumurun Team

#89 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 09:08

Dziś zawożę głowicę do planowania. Chcę aby wymienili te dyfuzory komory wirowej bo oba środkowe siedzą poniżej. Chyba, że podczas planowania się wszystko wyrówna to ok, ale są popękane więc nie wiem czy przetrwają szlif. 

Podjęte działania z głowicą:

1. Sprawdzenie szczelności 

2. Planowanie

3. Sprawdzenie szczelności zaworów

4.Kosmetyka

P.S Przy okazji sprawdzenie wtryskiwaczy (3 lały) wymiana końcówek i ustawienie. 

Edytowany przez new_profil_luki21, 31 grudzień 2015 - 19:02.

KPK KUMURUN TEAM

#90 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 20:58

Głowica odebrana. Całość wypadła bardzo pozytywnie. Prowadnice zaworów ok, zawory proste, gniazda szczelne, ale dla pewności lekko szlifnięte, głowica splanowana bardzo delikatnie, szczelna. Jedyny mankament to luźna jedna komora wirowa co mogło być przyczyną nadmiernego wypalania uszczelki a potem skutkowało przedostawaniem się wody do tulei. Zobaczymy co dalej. 

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 21:26

ha ha

#92 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 14 styczeń 2016 - 21:52

Ten temat jest jaskrawym przykładem, jak wielki jest upadek polskiego rolnictwa i jeszcze większy brak zwykłego myślenia, tzw. "chłopskiego rozumowania".

Dopóki nie zobaczyłem zdjęć zachodziłem w głowę co w tym temacie jest "nie teges".

Kolego @new_profil_luki21 nie obrażaj się, ani nie wysuwaj argumentów "ad personam" dopóki koledzy chcą Ci pomóc i poświęcają swój czas i pomyślunek.

Po lekturze zdjęć można śmiało wysunąć twierdzenie (Ty kolego @new_profil_luki21 powinieneś to wiedzieć wcześniej, bo widziałeś głowicę i korpus) to nie możliwe, żeby te dwa elementy uszczelnić ze sobą czymkolwiek.

Bez planowania nie mogło być mowy, żeby to składać. Tu nie trzeba żadnego mierzenia gołym okiem widać nierówności i wżery tam, gdzie nie powinno ich być (nie te duże).

A tak z drugiej strony kolego @new_profil_luki21: Czy wiesz już, w ilu cylindrach była woda i którędy dostała się tam? Tylko bez gdybań i obrażania się.

Na zakończenie dodam już wiem (po lekturze zdjęć), dlaczego bezwzględnie potrzebne są podkładki teflonowe i jestem pewien, że bez nich w krótkim czasie będzie powtórka z historii!

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#93 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 22:04

Tu nie ma się co obrażać.  Każda wypowiedź jest dobra byle by miała jakiś sens. Woda zostawała się na trzeci cylinder gdyż w głowicy zapadała się komora wirowa i nie dociskała uszczelki z odpowiednią siłą. Po kilku mtg uszczelka w tym miejscu bardzo szybko się wypalała i nie było możliwości uszczelnienia. O podkładkach teflonowych nie wiedziałem przy wcześniejszym montażach gdyż nie było ich jak pierwszy raz ściągnąłem głowicę a przy kupnie nowej uszczelki nikt mnie nie pytał  czy chcę teflon. Teraz już wszystko jest kupione. 

Druga sprawa to w poprzednich montażach nie było czasu na zabawę w planowania głowicy i postój ileś dni jak ciągnik pilnie potrzebny. Teraz mam już wszystko zrobione. Czekam na nowe śruby mocujące głowicę i składam. Na wiosnę sprawa się wyjaśni. Jak tym razem pójdzie - to decyzja jest jasna - nowy blok. 

KPK KUMURUN TEAM

#94 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 12:58

Kolega jest bardzo przemądrzały między innymi a z prostym silnikiem mimo wszystko nie może sobie poradzić  ,choć dostaje tyle dobrych porad , ale za takie podejście do ludzi którzy mu dobrze doradzali ,to dobrze mu tak .

#95 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 13:51

Czy dobrze, czy nie dobrze nie nam to oceniać. 

gdyż w głowicy zapadała się komora wirowa i nie dociskała uszczelki z odpowiednią siłą. Po kilku mtg uszczelka w tym miejscu bardzo szybko się wypalała i nie było możliwości uszczelnienia.

No a jak ma docisnąć z odpowiednią siłą skoro w bloku są wżery na 0,5 mm (albo i więcej), czyli ponad 10 razy więcej niż dopuszczalne?

#96 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 16:52

@Elektrotechnik  Tam gdzie się wżery to mogą być nawet głębokości 10mm to bez znaczenia ta powierzchnia i tak nie bierze udziału w ścisku...

@autoostrowski Skończ nic tu nie wnosisz aż żal mi Cię słuchać nie wniosłeś nic mądrego do tego tematu a taka pomoc jak twoja nikomu nie jest potrzebna (posty w stylu "haha") genialne! 

KPK KUMURUN TEAM

#97 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 17:02

Nadal nie rozumiesz. Uszczelka ma przylegać całą płaszczyzną żeby oddawała ciepło. Tam gdzie jest w powietrzu po prostu się wypala.

#98 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 18:02

Uszczelka trzyma całą płaszczyzną. Nawet jeśli zakucie koło cylindra jest totalnie zmiażdżone to jak byś nie patrzył nie pozwala go wycisnąć reszta uszczelki ściśnięta obok. Gdzieś opór musi mieć. Tak że jeśli są przyjęta tolerancja że nierówność powierzchni ma nie przekraczać 0,05 m to tak ma być i nie wzięło się to z kosmosu.

Jeśli nie mieścisz się w choć by ogólnie przyjętych normach składanie mija się z celem.

KPK Kumurun Team

#99 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 19:07

Czy te wżery występują w bloku w miejscu gdzie głowica ma kanały wodne , czy w miejscach gdzie głowica jest " pełna" ? bo jeśli tylko pod kanałami to nie mają znaczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 20:39

Kolega  nie ma żadnego pojęcia o naprawie silnika a tylko myśli że wszystko wie a to za mało naprawiał już x razy i z takim podejściem do sprawy tego nie ogarnie , na pewno taniej oddać do mechanika.

Dodaj odpowiedź