Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda zalewa komorę cylindra

185 odpowiedzi na ten temat

#61 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 16 październik 2015 - 06:09

Może to faktycznie coś z głowicą. Wcześniej tego nie pisałem bo wydawało mi się zbędne w temacie ale ten ciągnik odkąd go kupiłem zawsze na zimnym ma nierówne obroty i jakby strzelał z jednego gara. Po odpaleniu to widać że dymi na siwo tylko z jednego (widac to na niskich obrotach). Jak się zagrzeje to pracuje super. Jest to głowica z komorą spalania. 

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda zalewa komorę cylindra Dzisiaj, 23:47
  •  

#62 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 16 październik 2015 - 06:41

To nie przejmuj się, że strzela. U mnie jak nie złapie 60 stopni, to też puszcza lekko siwy dymek i pyrka od czasu do czasu. Taki urok silnika z komorami wirowymi w głowicy. Nie ma temperatury - słabe spalanie. U siebie muszę w końcu zamontować termostat, bo w lecie to jakoś złapie 60 stopni, a teraz to ledwo wskazówka drgnie przy zwożeniu drewna z lasu.

#63 Share pawstrong

pawstrong

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 październik 2015 - 07:33

hej ja tak samo miałem  w c 360 miałem, wżery w blokach mechanik rozwiercił otwory w wstawił tuleje. miną rok od remontu silnika i jest wszystko w porządku, a o smarowaniu klejem słyszałem ale to mi mechanik odradzał ze to jak sie uda he. za rozwiercenie jednego otworu 200 zł płaciłem

za 

#64 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 16 październik 2015 - 08:06

ptaszyna kolega sobie robi z nas jaja a my się produkujemy on pisze że po wymianie uszczelki było dobże więć odpada pęknieta tuleja czy głowica itakie tam poprostu niech słucha innych ja się wyłanczam z tematu

#65 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 16 październik 2015 - 08:31

Woda zalewa komorę cylindra W końcu coś mądrego z Twojej strony.

KPK KUMURUN TEAM

#66 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 16 październik 2015 - 13:46

No niestety musisz określić usterkę. Sprawdź który to cylinder zalewa i skup się na nim.

KPK Kumurun Team

#67 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 16 październik 2015 - 17:02

Jak rozbiorę to się odezwę wraz z fotkami. Na razie wszystko zasypane zbożem i ziemniakami nie mam gdzie rozebrać. Na razie dzięki wszystkim. 

KPK KUMURUN TEAM

#68 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 16 październik 2015 - 19:01

hej ja tak samo miałem  w c 360 miałem, wżery w blokach mechanik rozwiercił otwory w wstawił tuleje. miną rok od remontu silnika i jest wszystko w porządku, a o smarowaniu klejem słyszałem ale to mi mechanik odradzał ze to jak sie uda he. za rozwiercenie jednego otworu 200 zł płaciłem

za 

...i gdzie ma sobie w wstawić te tuleje,he?

Pomyliłeś wyraźnie miejsce występowanie wżerów,nie chodzi uszczelnienie tulei z blokiem w dolnej części tulei tylko głowicy z tuleję.

Jak naprawa pomaga tylko na jakiś czas to ja bym sprawdził wysokość tulei i ewentualnie podłożył jedną podkładkę dystansową.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#69 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 październik 2015 - 20:59

W tej chwili głowica jest jeszcze na silniku ale objawy jakie na razie występują to jedynie problem z odpaleniem takie jak przy poprzedniej uszczelce czyli jak postoi przez noc to rano rozrusznik nie ma siły zakręcić silnikiem. Przekręcisz stacyjkę to jest jedno wielkie uderzenie jak byś wsadził łom w koło zamachowe a próbował kręcić. Po kilku próbach on wypycha wodę i z wielkim trudem zapala powoli wchodząc na obroty. Poprzednim razem zanim zaczeło zalewać komorę to z chłodnicy (jak była full zalana) po odpaleniu zaraz był gejzer z wodą. Było wyraźnie czuć spaliny w korku wlewowym chłodnicy i było widać jak płyn jest mocno pędzony z powietrzem (spalinami). Na koniec zaczeło zalewać komorę. Tu jest odwrotnie. Komorę już zalewa a w chłodnicy delikatnie chyba bo płynu nie wywala. 

@ptaszyna Ja również nie. Szukam pomocy w rozwiązaniu problemu do którego chcę się przygotować zanim rozbiorę np. niepotrzebnie cały silnik żeby wykonać planowanie bloku którego może mogę nie robić.

Nie zastanowiło Was to? Bo jak wody naleci do cylindra i tłok przechodzi do suwu sprężania (a jak wszyscy wiemy wtedy zwory są zamknięte), to nie ma hu...a we wsi żeby dało się obrócić wałem. Nawet za 1472 próbą. Więc albo kolega nie do końca wie co się dzieje z jego silnikiem, albo przyczyna blokowania silnika jest zupełnie inna.

#70 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 17 październik 2015 - 08:17

Nie do końca się zgodzę nie dalej jak kilkanaście dni temu miałem podobny problem w C-330 po zakręceniu rozrusznikiem blokowało ale 2/3 razy i odpalał (później podnosiłem odprężnik i wyrzucałem wodę) woda bez podnoszenia odprężnika uciekała albo tą drogą którą wleciała lub na połączeniu blok-głowica pojawiała się mgiełka (pracowałem tak 2 dni) wymieniliśmy uszczelkę i po problemie (10 zł + robota).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 październik 2015 - 17:17

Bez przesady,przecież za każdym suwem sprężania nie ma tam litra wody tylko kropla albo i mniej.

Taka ilość na pewno nie ma wpływu na obracanie wałem korbowym.

Ja bym dał głowice do sprawdzenia na szczelność kanału wodnego,może być nieszczelność w obsadzie wtrysku.

#72 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 17 październik 2015 - 18:02

Woda zalewa komorę cylindra Oj @TEVEZ za jakim suwem. Powtórze jeszcze raz woda napływa na postoju. Ostatnio przy zdejmowaniu głowicy było dobra pół litra. @ elektrotechnik już ja diskonale wiem co sie dzieje z moim silnikiem. Nie zapomnij że ujście woda ma tamtędy co wleciala.

KPK KUMURUN TEAM

#73 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 17 październik 2015 - 18:39

Gdyby w cylindrze było pół litra wody i prawie wypadnie sów sprężania rozrusznik nie ma najmniejszej szansy zakręcić silnikiem .  Przy wydechu wywali prawie wszystko i obróci ale to tylko w tym jednym przypadku.

Dla tego powiedziałem ci że tylko diagnoza usterki./ Określić który to cylinder, sprawdzić tuleję, blok silnika na płaszczyźnie uszczelki, głowicę w okolicy tego cylindra, komorę wirową czy czasem nie jest w jakiś sposób połączona z płaszczem wodnym jak tulejka wtryskiwacza   w silniku z bezpośrednim wtryskiem (niektóre).

Edytowany przez seweryn20, 17 październik 2015 - 18:41.

KPK Kumurun Team

#74 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 październik 2015 - 18:58

Zgadza sie koledzy, jeżli tłok przy którym jest nieszczelność będzie w DMP to po nocy nie ma szans że obróci wałem. Tak miałem przy C-385 ale przyczyna prosta, wypaliło uszczelke  A tutaj to jakis cyrk się dzieje

Mój Wladimirec podbija świat

#75 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 17 październik 2015 - 19:04

80-ka ma komorę spalania w tłoku z niej wody nie wywali. Luki ma komorę w głowicy. Jej się zalać nie da a jeśli trafi na sów wydechu to ja wywali i silnik zapali normalnie... prawie.

KPK Kumurun Team

#76 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 17 październik 2015 - 20:33

Tak jak pisałem, dlatego raz się trafi, że odpali a raz nie ma siły. Jak mi się pierwszy raz to stało to obróciłem z wielkim trudem ale wykręcając rozrusznik i łomem za wieniec koła. 

KPK KUMURUN TEAM

#77 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 17 październik 2015 - 20:58

U mojego sąsiada miał  też taki sam problem i też nie mógł na początku z diagnozować w którym miejscu napływa ciecz do komory i w końcu wyjął tulei, i po dokładnym obejrzeniu jej okazało się że jest małe pęknięcie tulei u samej góry, gdzie od wewnętrznej strony w ogóle nie było to widoczne tylko po zewnętrznej stronie i to przy wnikliwym oglądaniu można było dostrzec pęknięcie.

#78 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 19:36

Koledzy chciałbym wrócić do tematu. Dziś rozebrałem głowicę poniżej foto relacja z oględzin bloku i głowicy.

Na pierwszym zdjęciu fajnie widać dwie żółte stróżki po wodzie. 

35a7b3ffefbcb0f8med.jpg

846afc91f6cbea9cmed.jpg

b657dc6cd99c50bdmed.jpg

3928a9af694eb084med.jpg

0550cd700539be82med.jpg

500e73b3641c0806med.jpg

ee79ae2f32590868med.jpg

a223f6ca68be8b34med.jpg

61b3dd74c97a7074med.jpg

fa2716e754c336abmed.jpg

8b9c642d0afa80bamed.jpg

6879dc2a882d4ea0med.jpg

122140b0378b1ba9med.jpg

a1c50f1af7751817med.jpg

4076f74bbe0bc256med.jpg

92cf3b18b2ee357emed.jpg

9edebbd2d836f06amed.jpg

e4d2038a61075fe1med.jpg

50a977f7af350f24med.jpg

0548f31f5a32884fmed.jpg

KPK KUMURUN TEAM

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 06:56

He he coś pociekło. Widać jak by głowica lata zdejmowana nie była. Miało prawo. Głowicę masz chyba do roboty jeden ssący jest mokry od oleju. Przy regeneracji ci ją splanują. Wyciekiem wody to bym się najmniej martwił bardziej stanem tłoków, tulei. Coś niektóre tłoki zakopcone jak diabli.  Szpara między tłokiem a tuleją już pokaźna ustaw tłoka w górze i przesuń tak żeby zobaczyć przerwę na zamku pierścienia. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 09:14

Głowica była właśnie niedawno ściągana (30mtg temu) bo woda na postoju zalewała mi komorę jednego tłoka i nie mogłem potem zapalić. 

KPK KUMURUN TEAM

Dodaj odpowiedź