Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone]

292 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 23 październik 2011 - 14:07

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] ja za 3 łożyska do kolumny zapłaciłem coś w granicach 60 zł.To chyba lepiej zapłacić 60 zł zamiast 300zł które trzeba przeznaczyć na części do wspomagania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Dzisiaj, 14:58
  •  

#102 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 20:54

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] ale łożyska luzu na ślimaku nie wykasują. walek pionowy poziomy łozyska i prawie to samo wyjdzie a i tak luzy sie porobią z czasem tam a o wygodzie skręcania nie wspomne
Mój Wladimirec podbija świat

#103 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:24

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Oczywiście że są dostępne, nową kupisz także tylko już nowy typ czyli bez miejsca na montaż stacyjki, ale reszta jest taka sama.
A jeśli zastanawiasz się już nad kupnem nowej to może kolumna od c-360 są dość wytrzymałe, kręci się bardzo lekko i tylko trochę zabawy przy jej montażu.

#104 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 02 listopad 2011 - 10:26

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] ja mam założoną kolumnę od C-360
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#105 Share qbic

qbic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 16:34

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Witam,
podepne się pod temat bo nie ma sensu zakladanie kolejnego. Zacięło mi się łożysko w kolumnie i nie wiedziałem, które. Postanowiłem wyjąć kolumne i jak wyjąłem to okazało sie zu już jest dobrze to znaczy da się już obracać kierownicą i okazało się także ze łozysko które zblokowało znajduje sie u góry. tz niepotrzebnie odkreciłem kolumne. Mam teraz problem zyeby włożyć ją spowrotem. W jakiej pozycji się ją wsuwa tak zeby było dobrze? I drugie pytanie czy to prawda ze ilością podkładek miedzy kolumną a przekładnia likwiduje sie luz na kierownicy?

#106 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 22 listopad 2011 - 18:56

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone]

Z prawejstrony przekładni jest nakrętka "zamknięta" , wygląda jak łeb śruby rozmiaru ok. 30mm. Odkręcasz ją i pod nią jest śruba regulacyjna, chyba na płaski wkrętak albo mały klucz. Kręcąc tą śrubą kasujesz albo zwiększasz luz. Najlepiej weź przód na podnośnik i reguluj do momentu wzrostu oporów na kierownicy. Może być tak, że do pewnego luz maleje a potem rośnie,znaczy to że bez demontażu przekładni nic dalej nie wskórasz. Zakończ regulację i tą nakrętką zakontruj

Tak się likwiduje luz.A kolumnie składaj w odwrotności do rozbierania.

Edytowany przez Piotruniu25, 22 listopad 2011 - 18:57.

#107 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:08

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Znaczy się kolego wyjąłeś tylko kolumnę a reszta przekładni została.
Tak jak wyżej tymi podkładkami reguluje się luz łożysk wałka pionowego, łożysk na których pracuje ślimak.
Żeby włożyć z powrotom musisz skręcić kołami(podnieś przód na lewarku) np. w prawo żeby w przekładni wałek poprzeczny zmienił położenie w tedy wkładasz wałek tylko uważaj na łożysko dolne. Jak będą problemy z dalszym włożeniem pokręć kierownicą i ruszaj drążkiem(kołami) w tedy ślimak zgra się z wałkiem poprzecznym. Jak usilnie nie będzie chciało dojść nie dokręcaj na siłę bo łożysko dolne mogło się przestawić i je popsujesz.
Żeby się ułożyło pokręć kierownicą, przy dokręcaniu także w tedy na pewno nic ie nie uszkodzi a od razu wyczujesz że coś nie tak np. za mały luz na łożyskach.

#108 Share qbic

qbic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 09:45

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] ja mam rozłączony drązek kierowniczy zeby łatwo manewrowac nim zamiast krecic kołami. kombinuje i nie moge włozyc go na swoje miejsce. wchodzi troche i tak z 5 cm nie chce dojsc.

#109 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 11:54

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] No nie wiem czemu, musisz tym drążkiem mocno- daleko pchnąć do przodu, tak jak by miał skręcać w prawo to w tedy w przekładni odchyli się i ślimak powinien wejść, potem ruszasz drążkiem i kręcisz kierownicą żeby się zgrało.

#110 Share qbic

qbic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 20:14

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] nie wiem ale wydaje mi sie ze zapiera mi sie o dolne łozysko i nie moge w nie dobrze trafic, bo co innego moze przeszkadzac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 23:59

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Może przeszkadzać wszystko to co ci tam wpadło :lol:
Łożysko leży na swoim miejscu?
Kolumnę wkładasz równo względem przekładni? Jak ślimakiem nie trafisz w dolne łożysko to na pewno nie złożysz.
No nie wiem co ci ma tam nie pasować, zrób zdjęcie środka przekładni.

#112 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:05

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Witam. Nie będę zakładał nowego tematu, bo po co ?

A więc wyczytałem Tu że jakieś podkładki likwidują luz. O jakie podkładki chodzi ? Gdzie one są ?
Może mi ktoś wytłumaczyć ?

I tak przy okazji. Mam luz na przedniej osi, oś chodzi mi w przód tył słyszałem że tam też są podkładki, do likwidowania luzu. Czy to prawda ?

Nie założyłeś nowego tematu, jak ja to lubię :D
Moderator

#113 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:11

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] musisz wyjąc z przodu sworzen i podlozyc tam podkladki a w kolumnie te 4 srubki przy podlodze

#114 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:22

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Zamieszczam zdjęcie z allegro, bo nie chce mi się iść do garażu.

Dodany obrazek

Chodzi o te 4 śruby, co przykręca się wałek ? Tam się podkłada ? Ile można podłożyć ? Czy luz będzie mniejszy ?

#115 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:34

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] a to teraz zabiles mi klina dawno tego nie rozbieralem ale chyba tu od góry trzeba wyjąc te podkladki bodaj

Edytowany przez krolikNH, 21 grudzień 2011 - 20:47.

#116 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 23:33

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Podkładki są pod tą rurą kierownicy, która jest mocowana na 4 śruby. Służą one do regulacji napięcia łożysk ślimaka, czyli luzu osiowego ślimaka, co przekłada się na luz kierownicy ale i opory kręcenia. Właściwy luz zazębienia przekładni reguluje się ta śrubą z boku przekładni - na rysunku pisze brak nakrętki. Nakrętka ta jest kontrą, zabezpieczeniem ustalającym ta śrubę.

Edytowany przez zorzyk2, 08 grudzień 2011 - 23:34.

#117 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 16:45

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Czyli kupić podkładki, włożyć skręcić i nie będzie luzu ?

#118 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:39

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Masz luz osiowy na ślimaku, to go kasuj. Luz tych łożysk kasuje się dobierając mniejsze grubości podkładek, a dołożenie podkładki zwiększy ten luz. Przeczytaj jeszcze raz to co wczoraj napisałem.

#119 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:30

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Aha. Więc muszę ująć podkładek, żeby zlikwidować luz. Dużo się go usunie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 21:24

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] wyjmij jedną podkładkę i powinno pomóc.