Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone]

292 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mariuusz5

mariuusz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 18:11

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] zasłania ją rozdzielacz od hydrauliki? może jakies fotki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Dzisiaj, 03:34
  •  

#22 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 19:16

Z prawejstrony przekładni jest nakrętka "zamknięta" , wygląda jak łeb śruby rozmiaru ok. 30mm. Odkręcasz ją i pod nią jest śruba regulacyjna, chyba na płaski wkrętak albo mały klucz.

U mnie ta śruba regulacyjna jest na klucz limbusowy. W sumie to ta regulacje niewiele warta jest bo im mniejszy luz na kierownicy sie ustawi tym ona ciężej sie później kręci.

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 21:38

U mnie ta śruba regulacyjna jest na klucz limbusowy. W sumie to ta regulacje niewiele warta jest bo im mniejszy luz na kierownicy sie ustawi tym ona ciężej sie później kręci.

Bo już chodzi bez luzu w zazębieniu ślimak - rolka, kiedyś rozbierałem taką przekładnię i musiałem wymienić pęknięty ślimak i poprawić łożyskowanie rolki. Cudem techniki to nie jest , mam na myśli cały układ kierowniczy i resztę traktora. :D

#24 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 06:50

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Ja wymieniłem w kolumnie wszystko. Luzu mam teraz około 15-20cm ruchu kierownicy. Jak go zmniejsze to dużo ciężej sie kręci. A najdziwniejsze jest to, że jak jade do tyłu to skręca sie ciężej niż gdy jade do przodu. I kto mi powie dlaczego tak jest? Chyba sie wezme i przerobie na orbitrol. Jak sie bedzie lekko kręcić to bedzie zupełnie inny traktor.

#25 Share grzego

grzego

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 13:20

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] witam w T 25 ten typ tak ma .Dobre rozwiązanie ten orbitrol ja mam starego zetora był bez wspomagania i właśnie przerobiłem go na orbitrol bez porównania

#26 Share wueskowicz1

wueskowicz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 07:23

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] niedawno robiłem taki remont we władku bo normalnie ręce odpadały po dniu roboty. wymieniłem wszystkie takie czapeczki w końcówkach drążków smaru nie żałowałem, dokręciłem żeby nie było luzu ale żeby lekko chodziło, nasmarowałem zwrotnice, podkręciłem ciut na kolumnie na tym wkręcie i normalnie nie ten traktor kiera chodzi lżej niż w zetorze.
ps, wszystko w ukł kierowniczym orginał a rusek obrabia jakieś 15 ha od 26 lat

#27 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 11:04

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] ja to nie wiem przecież układ kierowniczy od c-360 to nic specjalnego,dużo roboty a efektów będzie taki jak byś wszystko wymienił na nowe od władimirca

#28 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 12:01

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Ja to mam dopiero luz w kierownicy jest ale dasię wytrzyamć najgorsze jest prewe koło bo tam albo kli jest wyrobiony albo frezy(nie wiem jak to tam jest zbudowane nie rozbierałem nigdy pół osi) bo prawe koło to tak lata. Jak jade szosą to lewe prosto idzie a prawe to na lewo, na prawo, na lewo, na prawo i tak całe lata że ciągnikiem żuca
Mój Wladimirec podbija świat

#29 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 06:42

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Tam jest klin ale to raczej nie jego wina. Sprawdź końcówki drążka poprzecznego. Zobaczysz że któryś sie wyrobił i lata sobie bez żadnego oporu. Zeby to sprawdzić najlepiej wybij końcówke bo tak jak jest skręcone to może sie wydawać ze jest ok.

#30 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 07:33

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Ja to nie wiem u mnie w T25 układ kierowniczy chodzi od kupna bez problemów wcale luzów nie czuć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 20:30

Ja to nie wiem u mnie w T25 układ kierowniczy chodzi od kupna bez problemów wcale luzów nie czuć

jak mało jezdzisz to moze i nie ma luzów
Ale moim zdanie układ kierowniczy od c-360 to zły pomysł

#32 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 21:28

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Teraz to Rusek prawie stoi bo a to nie chce odpalić albo nie ma pracy dla niego ale kiedyś jak pracował tylko z 3512 na 30ha to dzień w dzień pracował

#33 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 25 kwiecień 2008 - 15:20

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] U mnie to dopiero luzy mam ale już się przyzwyczaiłem.

#34 Share wojtek25

wojtek25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 13:43

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] witajcie czy mógł by ktoś powiedzieć gdzie znajduje się ten wkręt co się luz kasuje na kolumnie kierowniczej w którym miejscu on jest jak się dostać do niego i który drążek się wymienia jak jest luz

#35 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 14:08

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Z prawej strony nad pompą hydrauliki widać kolumne a z niej wystaje duża nakrętka, gdzieś tak na klucz 27-32 niepamiętam dokładnie. Odkręć ją zupełnie. Pod nią jest właściwa śruba od regulacii luzu na kolumnie. Co do drążków to końcówki są rozbieralne i można wymienić całe środki jeśli są zużyte i jest luz na nich. Gdzieś już było pisane o tym.

#36 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 23:29

Tam jest klin ale to raczej nie jego wina. Sprawdź końcówki drążka poprzecznego. Zobaczysz że któryś sie wyrobił i lata sobie bez żadnego oporu. Zeby to sprawdzić najlepiej wybij końcówke bo tak jak jest skręcone to może sie wydawać ze jest ok.

Tutaj Cie zadziwie, na drążkach nie mam nic luzu, mam podociągane śróby z góry, w środk usmar, cieżko sie nie kręci ale luzu nie ma nic tylko w kolumnie i własnie na tym klinie sie rusza wszystko, i dlatego lata mi prawe koło w tej i w tamtą. bedzie remont to ja za to sie wezme, chyba że będzie rozpolowiony to nie bardzo, bo chce całe pólośki rozbierać
Mój Wladimirec podbija świat

#37 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 10:25

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] No to jest rzeczywiście dziwne że końcówki wiecej wytrzymaly niż te kliny. Ja niemogłem tego pozbijać z tych klinow, tak trzymały mocno.
Po co wyciągasz takie stare posty?

#38 Share zubi1990

zubi1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,mechanika, straż pożarna, i wiele wiele innych

Napisany 18 styczeń 2009 - 16:02

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] a jaki mi ściąga prawe koło

#39 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 16:56

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Podnieś pojedynczo kołoa i poruszaj nimi we wszystkie strony i okaże sie czy luz masz na łozysku czy na osi.
Jesli masz luzy na sworzniu głównym, na którym chodzi cały przedni most to też bedzie ściągać. Ten luz bedzie wzdłuzny według sworznia. Czyli most bedzie chodzić do przodu i do tyłu w zależności czy jedziesz do przodu czy do tyłu.
A sprawdziłes wszystie drażki i ich końcówki??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zubi1990

zubi1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,mechanika, straż pożarna, i wiele wiele innych

Napisany 19 styczeń 2009 - 19:57

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] jeszcze nie bo nie wiem jak je rozebrać bo one są jakieś rozbieralne czy coś