Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone]

292 odpowiedzi na ten temat

#201 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:20

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Ale nic nie przeszkadza aby zadać pytanie w istniejącym temacie.
Wymiana ślimaka to nie wszystko.
Regulacja śrubą w ogóle działała. Śruba może być uszkodzona, bądź wałek całkiem spadł z łożyska i jest brak regulacji i ogromny luz.
Ramię kolumny dokręcone?
Temat raportowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Dzisiaj, 02:22
  •  

#202 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 22:01

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] żeby ściągnąć ślimak musisz go pożądnie podgrzać albo kupić cały drążek ze ślimakiem powinieneś też wymienić ten drążek który wychodzi z boku kolumny do którego doczepione jest ramię przyczyną luzu mogą byc także luzy na sfożniach na końcach drążków

#203 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 22:58

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Żeby zlikwidować luz w kierownicy to należy sprawdzić stan ślimacznicy.O ile nie jest wyrobiona na łożyskach to po co wymieniać.Sprawdzić stan rolki jak nie wyrobiona to wystarczy podłożyć podkładkę pod rolkę a o ile nie wejdzie to delikatnie pod szlifować i podłożyć podkładkę tak żeby rolka nie miała luzu.Po tym zabiegu wsuwamy wałek w przekładnie do końca i wstawiamy ślimacznice i redukujemy luz podkładkami które są podkładane pod rurę która dochodzi pod kierownice.Jeżeli po wyciągnięciu podkładek mamy luz to powinno zmienić się łożyska ale można dorobić pierścionek z drutu i docisnąć mocniej łożysko.Po tym zabiegu wsuwamy łożysko rolkowe do podstawy regulacyjnej do końca i najlepiej w 4 miejscach złapać je spawarką bo lubią się wysunąć i powodują duży luz na kierownicy,potem wkręcamy śrubę regulacyjną do momentu aby załapać za wałek i składamy.Regulację luzu przeprowadza się po przez wykręcanie śruby regulacyjnej.Jest to sposób sprawdzony szczególnie z zaspawaniem łożyska rolkowego.Zrobiłem z 5-6 przekładni i przyczyną konkretnego luzu na kierownicy było wypadające łożysko rolkowe z podstawy regulacyjnej przykręcanej na 4 śrubki 10.

#204 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, KPK Kumurun Team, motoryzacja

Napisany 25 marzec 2013 - 09:03

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi! :) Chyba poslucham się użytkownika balcerek 1 i zamocuje tą podkładke, ale chyba lepiej będzie mojemu ruskowi na święta sprawidź nowe łożyska, bo przegląd się zbliża :lol:

#205 Share qbic

qbic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 12:50

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Witam, u mnie luz jest na połączeniu drążka wychodzącego z boku z przekładni z ramieniem. Ramię wymienić nie problem tylko mam pytanie bo na allegro jest coś takiego:
http://allegro.pl/ws...3107870185.html
i jest napisane ze lżej się potem kręci. Ma to ktoś u siebie i powie jak to się sprawdza??
Drugie pytanie jak najlepiej zabrać się za wymianę tego drążka?

#206 Share Shred

Shred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:08

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Witam. NIedawno kupiłem Władimirca T25 A2. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że podczas jazdy gdy puszczę kierownicę ten ucieka mocno w prawo. Podczas orki czy siania problem ten aż tak nie doskwiera. Dzieje się tak tylko na wysokich prędkościach. Wie możę któryś z Panów o co może chodzić? Z góry dzięki za pomoc.

Połączone

Edytowany przez razor275, 28 kwiecień 2013 - 17:51.
Dublowanie tematu

#207 Share walusls

walusls

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:33

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] zbieżność? moze prawa opona jest bardziej zdarta i dlatego

#208 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:31

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] zbieżność do ustawienia, do sprawdzenia przeguby i zwrotnice czy nie ma luzów

#209 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 12:43

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] kolego też tak miałem w swoim Władku do remontu była przekładnia kierownicza, oraz pościnane były kliny na zwrotnicach, posprawdzaj końcówki drążków, ogólnie kilka luzów na paru elementach mnoży się i mamy to że ciągnik biega po całej drodze lub to że nie możemy go opanować bo trzeba zrobić obrót aby zacząć skręcać. Podnieś przód ciągnika i posprawdzaj zwrotnice czy nie ma luzów.

#210 Share Shred

Shred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:50

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Dzięki.Było parę luzów i drążek poprzeczny źle wyregulowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:19

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] witam , zauwazyłem ,ze przednie prawe koło kiwa się lekko na boki jak moze to byc przyczyna??

#212 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 maj 2013 - 06:27

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Luz.
A gdzie, podnieś kolo do góry i szukaj.

#213 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 wrzesień 2013 - 16:52

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Czu do piast kuł przednich wlać Hipol i w jakiej ilości ? :mellow:

#214 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 19:40

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Witam,pokrywa piasty koła przedniego 0,04l. smar stały lub litol -24, tak zaleca producęnt ,ale powiem że w swoim od nowości miałem olej i też wymieniłem na olej i nadal stosuje olej Hipol w ilości 0,04litra,i od trzydziestu lat tak wymieniam i jest dobrze :) Pozdrawiam.

#215 Share markoT25

markoT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 październik 2013 - 13:16

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Koledzy mam problem z przekładnią mianowicie zmieniłem wąs na krótszy . A problem jest taki że , skręcam do końca jest jeden luźny obrót kierownicy i jak dokręcę mocniej to słychać pyknięcie i koła się cofają do połowy skrętu. Co może być przyczyną ? Remont przkładni ?

#216 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 październik 2013 - 19:26

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] W którą stronę tak się dzieje? Czy w obydwie?
Możliwe, że przez krótszy wąs musisz zrobić więcej obrotów kierownicą co powoduje, że rolka walka poziomego wychodzi ze ślimaka.
Jeśli robi się tak tylko w jedna stronę przestaw to ramie na wałku o kilka ząbków wieloklina.

#217 Share Grzark

Grzark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 14:54

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] ja założyłem wspomaganie od wózka widłowego i jest super bez żadnych luzów

#218 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 05 grudzień 2013 - 00:27

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] a gdyby tak:

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#219 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 23:51

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] Powiem tak : jak się dba o układ kierowniczy ja smaruje cały co miesiąc w trakcie prac co ileś tam wymieniam kupuję komplet naprawczy przegubu smaruję całość kolumna jest r oryginale 22 lata cała nic nie robione olej zmieniam co sezon nalewam do pełna i chodzi od 1 ręki mam gałkę i chodzi prawie jak na wspomaganiu 0 luzu ! na nic krótsze wąsy jak to i tak nic nie da a 1 obrót za dużo przez co można uszkodzić wałek ślimakowy , w kolumnie podstawą w Władimircu lekkiego kierowania jest dbanie i i smarowanie układu kierowniczego ,
tyle z mojej strony Pozdrawiam .:)...
Владимирец T25A

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Sianokos12

Sianokos12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2013 - 11:15

Układ kierowniczy w Władimircu T25 [Połączone] A ja powiem tak ostatnio ukręcił mi sie ten drążek co jest w kolumnie,wczesniej miałem luzy na prawie całą kierownice i szczęscie w nieszczęsciu że udało mi się to jakoś dobrze pospawać że teraz nie ma zadnych luzów,kierownica się kręci jakbybyło wspomaganie, szkoda będzie tego niszczyc ale i tak będziemy zakładac wspomadanie o Mercedesa :)